WooCommerce SEO Kılavuzu: 1 Numaralı Sıralama İçin Adım Adım Kılavuzunuz 

WooCommerce SEO, yani arama motoru optimizasyonu, başarılı bir e-ticaret işinin oldukça önemli bir parçasıdır. Harika bir strateji oluşturarak, bir şirket arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda görünür. Bu sıralama ile daha çok kişiye ve hedef müşteriye ulaşmak kolaylaşıyor.

Herhangi bir SEO ürünü WooCommerce ile iyi çalışır mı? Mağazanız için WordPress SEO optimize ediciyi kullanabilir misiniz veya özel bir WooCommerce SEO eklentisine mi ihtiyacınız var?

WooCommerce için SEO kullanımını incelemek ve anlamak için WooCommerce'in ne olduğundan bahsetmemiz ve üzerinden geçmemiz gerekiyor. WooCommerce, WordPress üzerine kurulu özelleştirilebilir, açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. WooCommerce, dünyadaki en popüler e-ticaret çözümlerinden biri olarak etiketlenebilir. Esnek ve kullanıcı dostu bir çözümdür, bu nedenle yüksek sıralama puanları almak ve daha fazla müşteri çekmek için çeşitli SEO uygulamalarının dahil edilmesi gerekir. Bu blogda size bazı temel ipuçları açıklanacak ve örneklendirilecektir.

İpucu

Woocommerce SEO ile ilgili verdiğimiz hizmetlerle alakalı tüm bilgilere sahip olmak istiyorsanız "SEO Hizmeti" sayfamız ilginizi çekecektir.

Güçlü-İyi İşleyen WooCommerce SEO için İpuçları

 1. Benzersiz Ürün Açıklamaları Oluşturun: Açıklamanız, içeriğinizin en küçük hali olarak kabul edilebilir. Bu nedenle açıklama, web siteniz altında satılacak ürünün hayati ve önemli kısımlarını içermelidir. Hedef tüketicilerinizin kararı çok önemlidir ve ürün açıklaması ile bu hedef tüketicilere ulaşmanız kolay olacaktır. Ürün açıklamaları, arama motorları tarafından web sitenizdeki diğer herhangi bir içerik olarak kabul edilir ve bu açıklamalar, ürünlerinizi sıralamak için anahtar kelime sağlar. Arama motorları tarafından uygun şekilde oluşturulursa, aldatmacalarınız hedef müşterileriniz için optimize edilecektir.
 2. Sayfa Başlıklarını Optimize Edin: Sayfa başlığı, web sayfanızın ne hakkında olduğu hakkında müşterilere ve arama motorlarına bilgi sağlar.birçok sayfa çeşidi vardır; kategoriler, ürünler... Bu sayfaların optimize edilmesi kriterler açısından önemlidir. Başlıkları anahtar kelimelerle optimize etmek, müşterilere atıfta bulunacağı için doğal ve kendiliğinden olmalıdır. 
 3. Breadcrumbs'ı Etkinleştir: Bu olgu, ziyaretçilerin web sitenizdeki bir önceki sayfaya dönmesine yardımcı olur. Ekmek kırıntıları dahili bağlantı için harikadır. Google ayrıca site yapısını da belirler ve sitenizin sonuçta nasıl göründüğünü etkiler.
 4. Ürün Kategorilerini ve Etiketleri Kullanın: Uygun kullanmak, odaklama aradıklarını ve sizi kolayca bulmalarına yardımcı olur. Ürün kategorileri ve etiketleri, mağazanızdaki ürünleri düzenlemenize yardımcı olur. Kategoriler, ürünlerinizin geniş gruplandırılması esastır. Mağazanız mumlarla ilgiliyse, kategoriler tablo olacaktır. Ürün kategorileri süslü mumlar, beton mumlar, dekoratif mumlar ve renkli mumlar gibi olacaktır. Öte yandan, etiketler, ürün özellikleri çıktısı daha spesifik anahtar kelimelerdir. Bir mum ürünü gibi vanilya sertifikalı, dekoratif, siyah (belirli bir renk olarak), Herkül heykeli vb. Etiketler olabilir.
 5. Sitede Gezinmeyi Basit Hale Getirin: Basit ve iyi işleyen gezinme son derece önemlidir. Gezinmenin ziyaretçi tarafından harcanan süre üzerinde etkisi vardır ve hepimizin bildiği gibi daha fazla site etkinliği yüksek sıralamalar sağlar. Siteniz oluşuyorsa , altbilgilere bağlantı eklemek sizin için mükemmel bir çözüm olacaktır.
 6. Kısa ve Açıklayıcı Kalıcı Bağlantı (bilgi) URL'leri: WordPress kalıcı bağlantıları, URL'leri ziyaretçiler ve arama motorları için erişilebilir yapmalıdır.
 7. Meta Açıklamaları Ekleyin: Meta açıklamaları, arama yapanları tıklamaya ikna etmenin başka bir yoludur. Meta açıklamalar yazmıyorsanız, Google genellikle açılış metnini sayfanızdan alır. Meta açıklamalarda motive edici kelimeler, faydalı sıfatlar, anlaşmalar ve harekete geçirici mesajlar kullanın.
 8. Alternatif Metin ve Görseller Ekleyin: SEO'nun en önemli kısmı Alternatif metindir. Görme engelli ve sınırlı görme kabiliyetine sahip ziyaretçiler, Alt metin aracılığıyla görüntüde ne olduğunu bilebilir. Alternatif metin, web sitenizdeki resimlerin uygun, kısa ve spesifik açıklamalarından oluşmalıdır. Mümkünse , bir anahtar kelime kullanmak size kademeli olarak yardımcı olabilir. Alternatif metin ayrıca, yüklenmeyen veya ziyaretçi tarafından engellenen görüntünün erişilebilirliği hakkında bilgi sağlar.
 9. Yinelenen İçerikten Kaçının: Yineleme, benzer sayfaları ifade eder. Çok benzer twp sayfalarınız varsa, bu durum içeriğinizin yanı sıra reytinglerinize de zarar verebilir. Bu sayfaların birleştirilmesi harika bir SEO için önemlidir.
 10. En İyi WooCommerce SEO Eklentilerini Bulun ve Kullanın: WooCommerse birçok eklenti ve uzantıdan oluşur. İyi işleyen bir WooCommerce optimizasyonu oluşturmak için en uygun ve akılcı olanın bulunması gerekir.için doğru eklentileri seçmenize yardımcı olabilecek bir temsilci ile çalışmak İşletmenizin çok önemlidir. En çok sorulan soru, doğru eklentilerin ne olduğu ve işte bunlardan birkaçı: Hepsi Bir Arada SEO (AIOSEO), Kırık Bağlantı Denetleyicisi, MonsterInsights ve TrustPulse.
 11. WooCommerce Optimize Edilmiş Temaları Kullanma: WordPress tarafından sağlanan bazı temalar işlevsel olmayabilir ve optimizasyonunuz için ideal olmayabilir. En iyi temalardan birkaçı; Astra, Divi ve Vitrin. Doğru tema seçmenin avantajları şu şekilde sıralanabilir:
 • Genel mimari, vitrin ürünlerini etkin bir şekilde barındıracaktır.
 • Genel görünüm çok daha tutarlı ve tutarlı olacaktır.
 • Bir WooCommerce mağazasının çalışması için ihtiyacınız olan temel site düzenini elde etmek için belirli ayarlarla ince ayar yapmanız/oynamanız gerekmeyecek.

12. Google Analytics'te WooCommerce Müşterilerini İzleyin: Veriler ayrıca SEO stratejisinin en önemli parçasıdır. Bu aşamada sorabileceğiniz sorular, müşterileriniz sizi nerede buluyor? onlar nerede buldun mağazanıNe tür ürünler arıyorlar ? Google Analytics, gerekli tüm bilgileri izlemenize yardımcı olabilir.

13. Web Sitesi Hızını ve Performansını Optimize Edin: Google, web sitesi hızını en önemli sıralama faktörlerinden biri olarak kabul eder. Yavaşlık, Web sitelerinin kullanıcıların deneyimlerini etkiler ve bu da sonunda sıralamaları düşürür. 

14. WooCommerce Güvenliğini Artırın: Bir web sitesinin güvenliği, bahsetmemiz gereken ek noktadır. Google, web sitenizi güvensiz ve dolandırıcı bulursa uyarılarla güvensiz olarak işaretleyebilir. Bu konunun sitenizin itibarı üzerinde büyük etkisi vardır. WordPress, korumayı güçlendirmek için bir güvenlik kılavuzuna sahiptir, bu nedenle bu prosedürleri takip etmek önemlidir.

WooCommerce SEO'dan Gelecek Beklentileri 

Gelecekte, dijitalleşme çağında SEO uygulamalarının daha da gelişeceğini ve gelişeceğini varsayıyoruz. Bu gelişmelere ayak uydurmak ve herhangi bir alanda işletmeniz için gereken itibarı elde etmek için yukarıda belirtilen strateji ve ipuçlarının uygulanması tarafımızca önemle tavsiye edilmektedir. Günümüzün en kullanıcı dostu, özelleştirilebilir, açık kaynaklı e-ticaret platformu WooCommerce'dir, çünkü bu tür araçları etkili stratejilerle kullanmak web sitenize ve işinize büyük değer katacaktır. Yeni teknolojilerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi, gelecekte Güçlü-İyi İşleyen WooCommerce SEO'ya başka ipuçları ve püf noktaları ekleyebilir. Yeni gelişmeleri takip etmek ve ona göre hareket etmek zorundayız.