Albert Solino

Uluslararası SEO Hizmeti

Başka ülkelere açılmak ve işinizi orada geliştirmeyi mi hedefliyorsunuz? Sitenizin birkaç dilde ve/veya aynı anda birkaç ülkedeki SEO’sunu iyileştirmek mi istiyorsunuz?

Albert Solino uluslararası SEO çalışmaları ile online görünürlüğünüzü dünyaya yayın.

Uluslararası SEO Nedir?

Uluslararası SEO, bir web sitesini birkaç ülkede ve birkaç dilde arama motorlarında görünür kılmak için optimize etmek anlamına gelir. Uluslararası SEO açısından, hem dilsel terimlerle hem de her şeyden önce coğrafi terimlerle (ülke) düşünmek çok önemli hale gelmiştir. Dünya çapında yaklaşık %90 pazar payına sahip olan Google, her ülke için bir arama motoru geliştirmiştir: google.com.tr, google.fr (Fransa), google.de (Almanya), google.com (Amerika Birleşik Devletleri), vb… Bu sebeple, yurtdışına açılmak isteyen her şirket mutlaka SEO optimizasyonunu da açılmak istediği ülkeye ve o ülkenin diline göre gerçekleştirmelidir. Aksi halde yurtdışında bir görünürlük elde edemez ve hizmetini veya ürününü yurtdışına tanıtamaz.

Her Ülkeye Özel SEO Gerçekleştirilmelidir.

Şirketlerin çoğu bu küreselleşme çağında yeni dış pazarlara açılmak istiyorlar. Başarılı mağazalar iç pazarlarını kazandıktan sonra hizmetlerini kendi ülkelerinin ötesine genişletmek istiyor. Pek çok şirket bu noktada doğru web sitesi optimizasyonunu göz ardı edebiliyor ve bu durumda da başarılı olamayabiliyorlar. Bu noktada uluslararası SEO, hedef kitlenin bulunduğu ülke ve diline göre optimizasyom yaparak yeni pazarlarda başarılar elde etmenizi sağlıyor!

Uluslararası SEO Sayesinde Yeni Hedeflere Ulaşın ve Birçok Ülkede Görünürlük Kazanın!

Albert Solino, uluslararası SEO projelerinde sıklıkla yer almaktadır ve bu konuda oldukça uzmandır. Ajansımız, çok dilli SEO uzmanları sayesinde tüm web siteleriniz için ve müşterilerinizin dilinde SEO eylemlerinin tanımlanması ve uygulanmasında size yardımcı olur. Ayrıca, tavsiyelerimize uyulmasını sağlayarak, yurtdışı hizmet sağlayıcılarınızla da ayrıcalıklı olarak ilgileniyoruz.

Uluslarası SEO’nun Farkı Ne?

En iyi uluslararası SEO sonuçlarına ulaşmak için önce yerel pazarın kapsamlı bir şekilde anlaşılması gerekir. İnternet sitenizi yurt dışı için optimize ederken karşılaşacağınız bazı farklılıklar aşağıdaki gibidir:

Çeşitli hedef grup özellikleri

Hedef grubunu anlamak, onların ihtiyaçlarını ve endişelerini öğrenmenin ilk adımıdır. Her pazarın farklı özellikleri, o pazarın satın alma kararında önemli bir etkiye sahip olacak ve aramalarını nasıl gerçekleştireceklerini etkileyecektir. Web sitenizi yurtdışında optimize etmeye başlamak için ayrıca kültürel anlayış da gereklidir.

Hedef ülkenin kullandığı dil

İnternet sitenizin dili, uluslararası SEO üzerinde ve sonuç olarak anahtar kelime seçimi ve alakalı içerik oluşturma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ayrıca unutulmaması gereken noktalardan biri de çok dilli birkaç ülkenin de var olduğudur. Böyle bir pazara girerken bunu da mutlaka dikkate almak gerekir.

Hedef ülkenin kullandığı arama motoru

Google, pazarın en güçlüsüdür ancak varolan tek arama motoru değildir. Kullanılan arama motoru ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Örneğin, çoğunlukla Baidu’yu kullanan Çin için Google optimizasyonu gerçekleştirmek pek de mantıklı olmayabilir. Bu noktada her ülkenin en sık kullandığı arama motorunun ne olduğunu araştırmak gerekir. Sonrasında ise sıklıkla kullanılan arama motoruna göre strateji belirlenerek sağlıklı bir şekilde optimizasyon yapılır.

Teknik SEO

İyi planlanmış bir uluslararası SEO stratejisi, sağlam teknik temeller üzerine kurulmalıdır. Yeni bir pazara girmeden önce, web sitesinin dil mi yoksa ülke hedefli mi olacağını, sitenizin ne tür yeni dil sürümünün olacağını - bir alan, alt alan veya katalog - ve hatta CMS seçimini tekrar ve detaylıca düşünmelisiniz. Ardından, Google'ın web sitenizi düzgün bir şekilde anlamasına yardımcı olmak için URL yapısı, hreflang uygulaması ve uluslararası yönetimine de dikkat etmek gerekir.

İtalya, Fransa, Amerika veya Çin… Dilediğiniz Tüm Ülkeler Markanızı Tanısın

Bir markanın tüm pazarlarda görünürlüğünü sağlaması için uluslararası SEO gereklidir. Çok dilli bir SEO stratejisinin ülkeye göre konumlandırılması, düzgün bir şekilde yönetildiğinde, dünyanın her yerindeki müşterileriniz tarafından kullanılan arama motorlarında optimum bir varoluştan yararlanabilirsiniz.

Neden Uluslararası SEO Hizmeti Almalıyım?

Büyük bir pazarı hedefleyen herhangi bir marka, uluslararası arama sonuçlarında bir konumlandırma stratejisinin uygulanmasına öncelik vermelidir. Ancak, SEO her ülkede aynı şekilde yapılmaz, bu nedenle çok dilli bir SEO ajansının her pazarın benzersiz özelliklerine göre uyarlanmış bir eylem planı oluşturması gerekir.

Farklı dildeki siteler ve hizmetler için ve her dile özgü anlamsal analiz ve içerik optimizasyonu çabaları ortaya koymak gerekir. Öte yandan, en iyi arama motorları dünyanın bir bölgesinden diğerine farklılık gösterir. Google’ın egemenliğini kaybettiği Rusya veya Çin’deki web sitelerinin referanslarının güçlendirilmesi söz konusu olduğunda, Yandex veya Baidu’daki sıralama sinyallerini (bağlantılar, içerik vb.) yönetmek kritik hale geliyor.

SEO’nuzu optimize etmek, aynı zamanda, çeşitli sitelerinizin arama motoru robotlarına olan bağlantılarını belirtmek için doğru işaretleme gibi teknik yönler üzerinde de özenli bir şekilde çalışmayı gerektirir. Yalnızca ülkeler arasında değil, aynı zamanda çok dilli ulusal web siteleri (aynı alan için birden çok dil sunan) için de bunu gerçekleştirmeliyiz.

Uluslararası SEO Optimizasyonu ile Tüm Dünyada Görünürlük Elde Edin

Çok Dilli Bir SEO Projesinin Özellikleri

Uluslararası SEO, geleneksel SEO’dan çok daha fazlasıdır. Dünyadaki yerel pazarlara uyum sağlayan bir SEO biçimidir. Göz önünde bulundurmanız gereken sadece teknik sorunlar değil, aynı zamanda farklı kültür ve dillerin karmaşıklıklarıdır. Benzer şekilde, ülkeye bağlı olarak, internet kullanıcılarının hepsi aynı arama motorunu kullanmaz. Google, Türkiye’de ve birçok ülkede en çok kullanılan arama motorudur ama başka bir ülkedeki pazar payı, sizi uluslararası SEO stratejinize Bing, Yandex veya Baidu’yu entegre etmeye zorlayabilir. Örneğin, Çin’de en çok Baidu kullanılmaktadır.

Dil uyarlaması

Uluslararası bir SEO projesine başladığınızda aklınıza gelen ilk konu tabii ki içerikler olacaktır. Orijinal içeriğin çevirisiyle mi yoksa uyarlamasıyla mı başlamalıyız? Çeviri bir çözüm olabilir, ancak bazı dillerde sınırlı olabilir. Bazı içerikler, hedef ülkenin alışkanlıklarına ve geleneklerine uyum sağlamayabilir. Bu sebeple, çevirinden daha çok uyum sağlayan içeriklerle başlamak daha iyidir.

Teknik kısıtlamalar (dil yönetimi, hreflang etiketleri vb.)

Uluslararası SEO, çok dilli konulara yanıt vermek için teknik özelliklere sahiptir. Uluslararası bir SEO projesi, çok dilli yönetim (klasör/alt etki alanı/ccTLD, vb.) veya hreflang etiketlerinin yönetimi gibi belirli yönergelere sıkı sıkı uymalıdır.

Yerelleştirilmiş popülerliğin kazanılması

Ağ bağlantısı, daha iyi bir SEO’dan yararlanmak için kilit bir unsurdur. Uluslararası bir projede, dilin yanı sıra hedeflenen coğrafi bölgeye (örneğin: Fransa’yı hedefliyorsanız tercih .fr) göre özel olarak backlink profilleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirmek gerekir.

Uluslararası SEO: Albert Solino SEO Ekibinden Şirketinize Tam Destek!

Hedeflenen pazarlarda tüm ağınız için geçerli parametreleri garanti etmek için iyi tanımlanmış bir sürecimiz var. Bu süreç, sizlere projenizin özelliklerine uygun uluslararası stratejiler önermemizi sağlar. Albert Solino ajansının uluslararası SEO konusundaki deneyimli ekipleri, küresel ölçekteki organik görünürlüğünüzü üstlenir ve etkili SEO kaldıraçlarının etkinleştirilmesinde sizi destekler. Albert Solino ile ulusal ve uluslararası tüm arama sonuçlarında en üst sıralara yerleşin!

Uluslararası SEO Kapsamındaki Yaklaşımımız

Uluslararası Görünürlük

Uluslararası olarak görünürlüğünüzü artırmanıza ve farklı ülkelerdeki varlığınızı garantilemenize yardımcı oluyoruz

Teknik Çalışmalar

Sitenizin çok dilli ve uluslararası SEO'sunu garanti etmek için teknik yönlere de çok önem veriyoruz

Web Site Optimizasyonu

Web sitenizi her sürümde referans almasına izin verecek şekilde optimize ediyoruz.

Hedef Ülke Analizi

Verileri hedef ülkeye göre analiz ediyoruz

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırmasını her dile uygun olacak şekilde uyarlıyoruz

KPI Takibi

KPI'ların izlenmesini gerçekleştiriyoruz

Websitenize Uluslarası Trafik Alın ve Markanızın İsmini Dünyaya Duyurun.

Uluslararası SEO Hizmeti

Albert Solino’nun SEO Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!