İnsan Kaynakları Danışmanlığı Örnek Projelerimiz

Her projede temel hedefimiz; kurum çalışanlarının ve dolayısıyla kurumun performansının iyileştirilmesidir.

Elde edilen bütün şirket bilgileri, stratejileri, çalışan psikolojisi gibi veriler ile planlama yapıldıktan sonra, teknoloji boyutunu da içine katarak insan kaynakları sistemini oluşturup, müşterilerimize homojen bir şekilde uyguluyoruz.

Organizasyon ve Süreç Tasarımı Projemiz

ÖNCESİ

Müşteri Talebi

Şirkette belirli bir görev dağılımı yok, kimin nerede ne kadar sorumluluğu var tamamen belirsiz durumda. Çeşitli işlerle uğraşıyorum ama hangisini yapmak benim görevim, tam olarak unvanım ne bilmiyorum.

SONRASI

Albert Solino Çözümü

Organizasyon ve süreç tasarımı noktasında, şirketin sıfırdan bir organizasyon tasarımının, görev tanımlarının, iş akışlarının oluşturulmasını ve süreç tasarımlarının yapılması sağlıyoruz.

İnsan Kaynakları Planlaması ve Norm Kadro Danışmanlığı Projemiz

ÖNCESİ

Müşteri Talebi

Mevcut ekibimizin beklediğimiz seviyede çalışmadığını düşünüyoruz. Bazı departmanlarda gereğinden fazla personel varken bile işler beklediğimiz seviyede olmuyor. Ek olarak bazı departmanlarımızda da çalışan sayımız az ve işler yetişmiyor.

SONRASI

Albert Solino Çözümü

Bu noktada tedavi İnsan Kaynakları Planlaması Norm Kadro Danışmanlığı olmaktadır. Albert Solino olarak şirketinizin mevcut durum analizini yaptıktan sonra doğru çalışan sayısını ve gerekli nitelikleri belirlemek için norm kadro planlaması çalışmalarını yapıyoruz.

Bireysel Performans Yönetimi Danışmanlığı Projemiz

ÖNCESİ

Müşteri Talebi

Çok çalışanla az çalışana yapılan muamelenin aynı olduğu gibi bir düşünce çalışanlarımızda performans düşüklüğüne neden olmakta. Şirkette çok daha az şey yapıp, çok iyi yerlere gelenler var. Bu noktada performans yönetiminde zorluklar yaşıyoruz.

SONRASI

Albert Solino Çözümü

Projeye çalışanlarınızın neler yaptığını analiz etmekle başlıyoruz. Bireysel performans sisteminin kurulmasıyla beraber performans değerlendirilmesinin nasıl yapılacağının metodolojisini (90, 180, 360 derece, OKR…) belirleyip, uygulamaya alıyoruz. Bununla beraber 1-2 sene boyunca rehberlik ediyoruz.

Çalışan Memnuniyeti ve İşveren Markası Analizi Danışmanlığı Projemiz

ÖNCESİ

Müşteri Talebi

Çalışan bulamama sıkıntısı yaşıyoruz. Bulduklarımızı yetiştiremiyoruz, kaçırıyoruz.Çalışan memnuniyetsizliği ve sirkülasyonunu yönetmekte çok zorlanıyoruz. Durum böyle olunca işlerimiz aksıyor, süreçlerimiz karmaşık bir hale gelerek çalışanlar ile iletişimimizi tamamen kaybediyoruz.

SONRASI

Albert Solino Çözümü

Bu noktada tedavi, Çalışan Memnuniyeti ve İşveren Markası Danışmanlığı olacaktır. Bu danışmanlık kapsamında içeride ve dışarıda; işveren marka elçisi kimliğinin sürdürülebilirliğini, mevcut yetenekleri elde tutmayı, geliştirebilmeyi ve olumlu çalışan deneyimleri yaşatarak çalışan bağlılığını arttırmayı sağlıyoruz.

Yetenek Yönetimi Danışmanlığı Projemiz

ÖNCESİ

Müşteri Talebi

Kendimizi geliştiremediğimizi düşünüyoruz. Başarılı çalışanlarımızı elimizde tutamıyoruz. Dolayısıyla, var olan yetenekleri de bünyemize katamıyoruz. Bu doğrultuda yetenekleri tutmak, yönetmek, kazanmak ve geliştirmek ile ilgili sorunlar yaşamaktayız.

SONRASI

Albert Solino Çözümü

Yetenek Yönetimi Danışmanlığı başlığı altında, yetenek havuzu, terfi veya yatay geçişi planlanan çalışanları tespit ediyor, çalışan bağlılığının artırılması, yetenek yönetimi ve süreç tasarımı yaparak müşterilerimizin sorunlarını çözüyoruz.


Müşterilerimiz Ne Diyor?

Bu yola çıkan firmalara Albert Solino’yu zengin danışman kadrosu ve geniş tecrübesi sebebiyle yaptıkları yönlendirmeler ve hazırlık çalışmaları sebebiyle seçmelerini tavsiye ediyoruz.

İbrahim Durmuş – HEMA Endüstri A.Ş.
İş Geliştirme/ Genel Müdür

5/5

Tecrübeli, ön görüşlü ve bilgili danışman kadrosu sebebiyle Albert Solino firmasını, Yönetim Danışmanlığı konusunda adım atmak isteyen  şirketlere tavsiye ederiz.

Nedim İkizler – MİTAŞ ENERJİ A.Ş.
Genel Müdür

5/5

Albert Solino teknik ekibinin desteği sayesinde şirket karlılığını artıran hizmetler aldık. Albert Solino firmasını ve hizmetlerini, bir firmayı bütünüyle ele alarak hızlı ve dinamik çözümler üretmesi sayesinde, şirket karlılığını ve şirket değerini yükseltmek isteyenlere tavsiye ediyoruz. 

Teoman Paçacı – Kalkancı Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Üyesi

5/5

Albert Solino’nun özverili, disiplinli, sonuç odaklı ve yapıcı çalışması sayesinde süreçlerimizi nasıl iyileştirebileceğimize dair somut önerilerle gelindi. Numarine olarak, firmalara; yönetim danışmanlık şirketlerinden olan Albert Solino firmasından danışmanlık almalarını 
tavsiye ediyoruz.   

Numarine Denizcilik San. Tic. A.Ş.

5/5

Geleneksel yöntemlerin artık işe yaramadığı günümüzde, kurumların iş stratejilerini yenilikçi danışmanlık yaklaşımımızla destekleyerek, müşterilerimizin rekabet üstünlüğü sağlamalarında yardımcı oluyoruz.