Albert Solino

E-posta Pazarlaması

Düşük maliyet & yüksek satış için tüketicilerin en çok görmek istediği pazarlama seçeneği olan e-posta pazarlamasını tercih edin.

E-posta Pazarlama Nedir?

E-mail pazarlama; şirketinizi, markanızı, internet sitenizi, hizmetinizi veya ürününüzü tanıtmak için etkili bir e-posta listesi kullanarak bir tür basit pazarlama stratejisi oluşturmak ile ilgilidir. E-posta pazarlaması, insanları alışveriş, form doldurma, bir etkinlik planlama, iş başvurusunda bulunma veya bir hizmet veya ürün denemesine kaydolma gibi benzersiz amaçlar için harekete geçmeye ikna etmek için kullanılabilir.

E-posta pazarlaması yazılımları kullanarak marka bilinirliğinizi artırarak en kaliteli müşteri adaylarını şirketinize çekin!-

Albert Solino Danışmanlık

Neden Bir E-posta Kampanyası Başlatmalısınız?

Bunları Biliyor Muydunuz?

E-posta pazarlamasının hala harcadığınız zamana ve çabaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Hadi birlikte istatistiklere bir göz atalım

300 Milyar

Bugün, günde yaklaşık 333,2 milyar e-posta gönderiliyor ve bu da saniyede 3,5 milyondan fazla e-postayla sonuçlanıyor.

%61

Tüketicilerin %61'i markaların e-posta yoluyla iletişime geçmesini ve duyuruları e-posta ile yapmasını tercih ediyor.

x40

E-posta, yeni müşteriler edinmede ve potansiyel müşterileri mevcut müşteriye çevirmede Facebook veya Twitter'dan 40 kat daha etkilidir.

1->38

E-posta pazarlaması yatırım getirisi oldukça yüksek bir alandır. Harcanan her Türk Lirası için ortalama yatırım getirisi 38 Türk Lirasıdır.

E-posta Pazarlaması (E-mail Marketing) Faydaları

Markanızın Bilinirliğini Artırır

Gönderilen her e-posta, okuyucuları kendi işlerinin önüne koyar ve bir marka tüketicinin hafızasında hala taze olduğu sürece satış olasılığını önemli ölçüde artırır. Marka bilinirliğini koruma ve artırma fırsatı, stratejik planlama, odaklanmış içerik ve güzel tasarımdan kaynaklanacaktır.

Bütçe Dostudur

Geçmişte, reklam panoları, TV reklamları ve gösterişli posterler gibi pazarlama çabaları işletmelere çok pahalıya mal olmuştur. Ancak e-posta pazarlaması veya e-posta pazarlama yazılımı o kadar pahalı değildir çünkü bir e-posta kampanyası göndermek için ihtiyacınız olan tek şey sadece bir bilgisayardır! E-posta pazarlama, minimum maliyete mal olur ve bu da büyük bir kar marjı ile sonuçlanır.

Ölçülebilirdir

En iyi uygulamalara kullanıldığında, e-posta pazarlama, SRI'ın açık, okuma ve tıklama oranlarının yanı sıra paylaşım ve referans oranları gibi doğru istatistikleri kullanarak ölçülmesini sağlar. Ayrıca, her kullanıcının davranışını, yalnızca eylemlerine odaklanarak belirlemek de mümkündür.

Basittir

Yaratıcı ve pratik bir bakış açısından, bir e-posta kampanyası oluşturmak bir günden az sürer. E-postanın kullanımı ve bakımı kolaydır ve ticari kullanım için email pazarlamasını planlamak yüksek düzeyde teknik uzmanlık gerektirmez.

Etkilidir

E-posta pazarlaması, işletmeden işletmeye ve işletmeden tüketiciye sektörlerde %127'lik bir yatırım getirisi (ROI) oluşturur ve olası satış yaratmanın gelişmesine olanak tanır.

Hızlıdır

E-posta gönderme, geleneksel doğrudan pazarlamaya kıyasla neredeyse anında gerçekleşir. Ayrıca, geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığında, e-postalar genellikle 10 kata kadar daha hızlı yanıtlar üretir.

Kişiselleştirilebilirdir

Dinamik alanları kullanarak liste etkileşimini artırın. Mesaja alıcının adıyla başlamak ve materyali önceki davranışlarına göre düzenlemek, okuyucuyu daha samimi hissettirir, bu da onları içeriğinizi okumaya motive eder.

E-posta Pazarlama Kampanyası Gönderme

Bir e-posta kampanyası yollamak için birkaç önemli adım atmak gerekir:

Hedef tanımının yapılması

Şablon seçilmesi

Şablonun özelleştirilmesi

Alıcıların hedeflenmesi

Test gönderme yapılması

Gönderim tarihi seçiminin yapılması

Sonuç analizi gerçekleştirilmesi

E-posta Pazarlama Ajansımızın Uzmanlık Alanları

E-posta şablonu oluşturma

Benzer e-posta kampanyaları göndermek için bir e-posta şablonu kullanılır. Şablonları sektördeki en iyi uygulamalara uygun olarak tasarlıyor ve PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çoğu mesajlaşma sistemi ve cihazıyla uyumluluğu sağlıyoruz.

Otomatik e-posta kampanyaları

E-posta pazarlama otomasyonu veya e-mail pazarlama otomasyonu , doğru mesajı doğru zamanda doğru kişiye gönderir. Mesaj tipik olarak, bir müşteri eyleminden bir tarihe kadar herhangi bir şey olabilen bir eyleme yanıt olarak gönderilir. Anlamanıza yardımcı olmak için iki basit örnek verelim: Olay: Müşterinin doğum günü Mesaj: Doğum gününüze özel %50 indirim! Olay 2: Sepeti terk etme Mesaj: Ödeme yapmayı unutmayın! & Sepetinizde ürün unuttunuz!,

Kişiselleştirme

Kişiselleştirme, mesajın içeriğini alıcının profiline göre uyarlamanıza olanak tanır. En temel örnek, ileti gövdesine alıcının adını eklemektir, ancak uzmanlarımız, e-posta kampanyanızın her bir bileşenini şirketinize özgü çok daha spesifik kriterlere göre kişiselleştirerek çok daha iyisini yapabilir.

A/B testleri yapma

Bir e-posta kampanyasının konusunu seçmek söz konusu olduğunda, AB testleri hata yapmaktan kaçınmanın en iyi yoludur. Bu özellikle önemlidir, çünkü iyi bir konu satırı, açılma oranı ve bunun sonucunda e-posta kampanyanızın etkinliği üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Temel fikir, posta listesinin bir alt kümesindeki birkaç nesneyi test etmek ve ardından listenin geri kalanına göndermek için en iyisini seçmektir.

En İyi E-posta Pazarlama Aracı Mailsoftly'yi Kullanın

Mailsoftly, e-posta pazarlama kampanyalarının mükemmelleştirilmesi ve toplu postalama süreçlerinin düzgün çalışması için tasarlanmış bir e-posta pazarlama platformudur. Tıpkı günlük e-posta hesabınıza e-postalarınızı yazarken yaptığınız gibi, pürüzsüz bir arayüze sahip kullanıcı dostudur.

Düzgün bir e-posta pazarlama aracı olarak Mailsoftly, kişi listelerinin segmentasyonu, ilgili kişinin verilerine bağlı olarak kişiselleştirilmiş e-postaların ölçekli olarak gönderilmesi, toplu veri yönetimi için toplu işlemler yapılmadan ve gönderilmeden önce kişiselleştirilmiş e-postaların önizlemesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok ayrıntı sağlar.

E-posta pazarlama uygulaması olan Mailsoftly ile ayrıca her bir kişi için özel olarak oluşturulmuş ayrıntılı e-posta istatistiklerini kontrol edebilir ve analiz edebilir. Ek olarak, bu değerli verileri kullanarak Mailsoftly’de kampanyanız için bir sonraki adımı atabilirsiniz!

En iyi e-posta pazarlama platformu olarak Mailsoftly, yalnızca bir hizmet sağlayıcıdan daha fazlasını elde etmeye çalışır. Hedef kitlenizle geniş ölçekte kişiselleştirilmiş bir iletişim kanalı oluşturmanıza ve işletmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, postalarınızdan daha fazla etkileşim almanız mümkün olacaktır. Mailsoftly ile kişiselleştirilmiş mesajınızı doğru kişilere geniş ölçekte iletin ve iletişimi sürdürün!

Albert Solino E-posta Pazarlaması Hizmetiyle Büyük Başarılar Elde Edin

Girişiminizin faaliyet sektörü veya konumu ne olursa olsun, dijital varlığınız başarınız için kritik öneme sahip olabilir. Web, diğerlerinden daha az finansal kaynak gerektiren güçlü ve ekonomik bir büyüme kaldıracıdır. Şirketiniz için e-posta pazarlamaya yatırım yapma konusunda hala kararsız mısınız? İşte girişiminiz için E-posta pazarlamayı tercih etmeniz için bazı önemli sebepler :

Geliri ve Olası Satışlarınızı Artırırız

Doğru eposta kampanyalarıyla müşteriniz olma olasılığı daha yüksek olan kaliteli potansiyel müşterileri markanıza çekeriz.

Marka Bilinirliğinizi Artırırız

Müşterileriniz tarafından bulunur ve hizmetlerinizin veya ürünlerinizin farkındalığını artırırsınız.

Online İtibarınızı Geliştiririz

Yollanan emailler ile müşterilerinizi marka elçileri ve sadık destekçiler haline getiririz.

İnternet Sitenizi İyileştiririz

Eposta pazarlaması kulllanarak sitenize müşteri çekerek sitenizi de bir lead makinesİ yani müşteri potansiyeli haline getiririz.

E-posta Pazarlama (E-Mail Marketing) Nedir?

E-posta pazarlama ya da e-mail marketing işletmelerin mevcut yada potansiyel müşterilerine ürün veya hizmetlerini tanıtmak, kampanyalarını duyurmak için kullandığı iletişim araçlarından biridir.

E-Posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

E-posta pazarlamasının ilk adımlarından biri müşteri listesi oluşturmaktır. Bu liste, ürün veya hizmetlerinizden yararlanan veya yararlanmak isteyecek potansiyel müşterilerden oluşmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen e-posta gönderimi müşteri ilişkilerini ve olumsuz geri dönüşlere sebep olabilir. E-postanız aldatıcı bilgiler içermemeli ve mümkün olduğunca farklı içeriklerden oluşmalıdır.

E-Mail Marketing Neden Önemlidir?

E-posta pazarlama yada e-mail marketing geleneksel iletişim türlerine göre stratejik olarak atılmış bir adımı temsil eder. Diğer bir deyişle etkili bir dijital pazarlama stratejisidir. Her şeyden önce daha güncel, daha ölçülebilir ve kreatif çizgilere sahiptir. Hedef müşteri kitleniz ile herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan iletişim kurma imkanı sağlar. Doğru bir strateji ile kurgulanan e-mail içerikleriniz markanıza yüksek bir maddi-manevi kazanç sağlayacaktır.

E-Mail Marketing Örnekleri

Markanız yada e-ticaret siteniz adına gönderilen çoğu e-posta, e-mail marketing örneği olarak sayılabilir. Kampanya ve promosyonlar, anketler, e-bültenler, indirim kuponları, özel gün kutlamaları gibi birçok örneği bulunmaktadır.

E-Posta ile Pazarlama Türleri

E-posta kampanyaları, e-posta bültenleri, otomatik pazarlama e-postaları (kayıt veya hoş geldiniz mailleri), otomatik işlem e-postaları (sipariş ve randevu onayı etkinlik bildirimleri vb.) Bu şekilde otomatik olarak oluşturulmuş e-postalar ve haftalık olarak planlanmış e-bültenler markanız için kullanabileceğiniz farklı hedef kitle stratejilerindendir. Marka iletişim ve etkileşim gücünü arttırmak için e-mail marketing türlerinin farklı kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz.

E-Posta Pazarlamasının Avantajları

E-posta pazarlamanın markanıza sağlayacağı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz: Ürün ve hizmet tanıtımı sağlar. Maliyet oranları oldukça düşüktür. Süre avantajı sağlar. Dönüş oranlarına pozitif katkısı bilinmektedir. Markanız ile müşterileriniz arasında etkileşim oluşturur. Site trafiğinizi arttırır. Müşteri sayısına pozitif katkı yapar. Sadakatli müşteri sayısını arttırır. Müşteri listeleri bakımından daha kapsamlı bir kullanıcı tabanına sahiptir. Sosyal medya vb. mecralardan çok daha yüksek bir geri dönüşüm oranı sunar.

E-Posta Pazarlamanın Maliyeti Nedir? E-Posta Pazarlama Ücreti

Markaların elinde müşteri iletişim bilgileri yer alacağından maliyeti oldukça düşüktür. Yalnızca e-posta pazarlama aracına ödeyeceğiniz bir bedel ile binlerce müşterinize aynı anda erişim sağlayabilirsiniz.

Ne Sıklıkla E-Posta Göndermeliyim?

E-posta pazarlamasında müşterilerinizi oldukça iyi tahlil etmeniz gerekir. Bu soruya verilebilecek en kaliteli cevap ise müşterilerinizi rahatsız etmeden oldukça sık olacağı yönündedir. İlk etapta yavaş başlamanız müşteri davranış ve hareketlerini izleyin. Zamanla süreci sıklaştırabilirsiniz.

Tıklama Oranımı Nasıl Arttırabilirim?

E-posta içeriklerinizin mevcut veya potansiyel müşteri yani hedef kitlenize uygun olarak tasarlanması gerekir. E-postalarınız sıkıcılıktan uzak, ilgi çekici, bilgilendirici ve harekete geçirici olmalıdır.

E-Posta Pazarlama Araçları Nedir?

E-mail marketing yapma amacındaysanız elinizde çok fazla müşteri veya abone listesi bulunuyor demektir. Hedeflerin doğru belirlenmesi kaliteli postalar içerilmesi ile birlikte en önemli kriter e-posta ölçümlerinin analiz edilmesi olacaktır. Kaliteli ve sağlıklı bir analiz sonucu stratejilerinizi şekillendireceğinden doğru aracı seçmeniz gerekir. İşte tam da bu noktada Mailsoftly ile e-posta pazarlaması yaparak dijital pazarlama gücünüzü doğrudan arttırabilirsiniz.

E-posta Pazarlamacılığında A/B Testi Terimiyle Ne Kastedilir?

A/B testi oluşturduğunuz e-mail kampanyaları içerisinde hangisinin en fazla etki yarattığını istatiksel olarak kanıtlamanın tek yoludur. Bu test sonuçlarına göre hedef kitlenizin neleri sevip neleri sevmediği konusunda değerlendirmeye ulaşabilir e-mail pazarlama kampanyalarınızı hızlıca optimize edebilirsiniz.

E-posta Pazarlama Ajansınız Albert Solino Uzmanları Tarafından Tasarlanan Etkili Bir E-posta Kampanyası Sayesinde Müşterilerinizle Olan İlişkinizi En Üst Düzeye Çıkarın.

Albert Solino Danışmanlık

E-posta Pazarlaması

Albert Solino’nun E-posta Pazarlama Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!