Albert Solino

TikTok Reklamcılığı

Hedef kitleniz TikTok’taysa, popülaritesi giderek artan bir sosyal ağda onlara tam olarak ulaşmak için altın bir fırsatınız var demektir.

TikTok Nedir?

TikTok, daha önce Musical.ly olarak bilinen bir Çin sosyal ağıdır. Tam ekran formatı nedeniyle bu mobil platform, kullanıcıların çok sürükleyici video içeriğini paylaşmasına ve yayınlamasına olanak tanır. Sadece birkaç ay içinde sosyal ağ, küresel video tüketim trendinin gerçek bir öncüsü olarak ortaya çıkmıştır.

Videolar genellikle 60 saniye uzunluğundadır. Buna müzik, resimler, kısa bir açıklama ve hashtag’ler dahildir. TikTok, 12-24 yaşındakilerin oynatma ve koreografi videolarını yayınlaması ve paylaşmasıyla dünya çapında bir fenomendir. 

TikTok Ads reklamcılık hedeflerinize ulaşmak için neyi bekliyorsunuz? TikTok for Business hesabınızı bugün oluşturun, gerisini uzmanlarımız halletsin!

TikTok Reklamları Nasıl Çalışır?

Dünyanın en popüler uygulaması TikTok'u keşfedin. Aylık 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok, birkaç isim vermek için LinkedIn, Twitter ve Snapchat'i çoktan geçmiştir. Aynı zamanda, kullanıcıların platformda günde ortalama 49 dakika harcadığı 2020'nin en çok indirilen uygulamasıdır. Her biri platformda ayda toplam 24 saat geçiren aylık 800 milyon kullanıcı... TikTok sosyal medya pazarlamasını kullansaydınız, önünüzde kaç müşteriniz olabileceğini bir düşünün! TikTok, ücretli reklamlara veri merkezli yaklaşımımız nedeniyle müşterilerimizin keşfetmesi için heyecan verici bir platformdur. Her ölçekten işletmenin yıllardır başarıya ulaştığı geleneksel ücretli sosyal reklam platformlarında ustalaştık, ancak aynı zamanda ileriye bakıyor ve TikTok gibi sınırsız potansiyele sahip yeni platformları da anlamaya çalışıyoruz.

Kalabalığın Arasından Sıyrılmak ve Fark Edilmek İçin Yaratıcı TikTok Reklam Kampanyaları Oluşturun!

Neden TikTok Reklamlarından Yararlanmalısınız?

TikTok sosyal ağının gücü, inkar edilemez bir şekilde, platformun yenilikçi reklam formatları tarafından mümkün kılınan son derece yüksek katılım kapasitesidir. Bu, sosyal medyada reklamcılar tarafından sunulan hashtag yarışmalarını beğenecek, yorumlayacak, paylaşacak ve bunlara katılacak genç, tutkulu ve kararlı bir kitleye ulaşmak isteyen tüketim ürünleri satan markalar için çok çekicidir.

TikTok kullanıcılarının çoğunluğu, dünya çapında sosyal ağda çok aktif olan Y ve Z kuşağıdır. TikTok deneyiminin gücü sayesinde markalar, gelecekteki tüketicileriyle anında bağlantı kurabilir ve kullanıcıları elçilere dönüştürebilir. Platformun akıllı içerik keşif süreci, kullanıcıların görüntüleme tercihlerine ve alışkanlıklarına göre ilgili içeriği bulmasını sağlayarak markaların sosyal ağda daha hızlı büyüme ve maksimum görünürlük elde etmesine yardımcı olur.

TikTok’un İnkar Edilemez Etkisi

Z kuşağı ile bağlantı

TikTok kullanıcılarının çoğunluğunun 13-17 yaşları arasında olduğu tahmin ediliyor. TikTok kullanıcılarının çoğunluğu bu genç nesilden oluşuyor. Gençlere ulaşmak için mükemmel bir yol!

Viral içerik üretme

Her şeyden önce TikTok'ta özgün, eğlenceli ve olumlu videolar buluyoruz. Bir video birkaç dakika içinde viral hale gelebilir ve binlerce beğeni ve görüntüleme toplayabilir! Viral olmak için özgün, işe yarayan, yaratıcı ve beklenmedik içeriği paylaşın. Albert Solino Sosyal Medya Ajansı, sizin için doğru olan ve TikTok kullanıcılarının ilgisini çekecek olan TikTok reklamını bulmanıza yardımcı olur.

Geleceğin sosyal ağı

TikTok sadece daha da büyüyebilir. TikTok, sosyal medyanın geleneksel biçimlerini devralmıştır ve yeni site güncellemeleriyle her yaştan insan arasında yeni bir yaratıcılık dalgası yaratmıştır.

TikTok Reklam Modellerinin Gücünden Faydalanın

Top View

Top View, TikTok reklam alanında doğrudan görüntülenebilen bir video formatıdır. Bu format, hem görsel, hem akustik hem de anlatısal olarak kullanıcının tüm dikkatini çektiği için, bir reklamveren olarak uygulamada maksimum görünürlükten yararlanırsınız. TikTok'un en ayrıcalıklı konumunda, otomatik oynatma ve ses ile uzun formatta ve tam ekranda 60 saniyeye kadar markanızın video tanıtımını yapın. Bu reklam türü, kullanıcının tüm dikkatini çeken, dikkati dağıtmayan bir görüntü sunar.

Brand Takeover

Markanızın güçlü bir görsel etkiye sahip olmasını sağlayan çeşitli yaratıcı statik veya dinamik tam ekran reklam biçimleriyle kullanıcının dikkatini hemen çekin.

In-Feed Ads

Uygulama kullanıcılarının erişebileceği "Sizin için" akışına video içeriğini entegre ederek markanızın hikayesini anlatın. 60 saniyeye kadar sesli videoyu otomatik oynatın. Kullanıcılar, In-Feed reklamlar ile diğer şeylerin yanı sıra beğenme, yorum yapma, paylaşma, markayı takip etme veya reklamınızla aynı müziği kullanarak video oluşturma gibi çeşitli işlemler gerçekleştirebilir.

Branded Effects

Çıkartmalarınızı, filtrelerinizi ve özel efektlerinizi kullanarak bir reklam oluşturun. Hedef kitlenizin dikkatini en iyi şekilde çekmek ve onları harekete geçmeye teşvik etmek için özel reklamlarınızı oluştururken eğlenin. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak, topluluğunuzu eğlendirmek ve tüm dünyada ünlü olmak için kendi görsel evreninizi yaratın. Markalar, müşterilerine artırılmış gerçeklik deneyimi sağlamak için "marka taraması" efektini de kullanabilir.

Hashtag Challenge

Hedef kitlenizin ilgisini doğrudan çeken ve hashtag'iniz tarafından başlatılan mücadeleyi tamamlamaya çalışarak onları sosyal medyada kendilerini ifade etmeye teşvik eden son derece ilgi çekici, türünün tek örneği bir format! TikTok Hashtag Challenge'ı seçerek marka bilinirliğini artırıyor ve basit bir tıklamanın ötesine geçen üstel bir katılım oranı sağlıyorsunuz! Tüm kullanıcıları, tüm UGC'nin (Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik) hashtag meydan okuma sayfasına sığmasıyla, kampanyanızın temasına odaklanan içerik oluşturmaya ve katılmaya davet edin. Bu reklam biçimi 3-6 gün boyunca gösterilebilir. Bu formatın ortalama katılım oranı %8.5'tir.

Umut Verici Bir Uygulama

TikTok artık dünyanın en popüler mobil uygulamalarından biri! Yarattığı etki, şirketiniz için önemli bir büyüme fırsatını temsil eder. İstatistiklere göre TikTok'un 2023 yılına kadar 89.7 milyar aktif kullanıcıya sahip olması bekleniyor!

Albert Solino Sosyal Medya Ajansı Sizi TikTok Reklamlarınızla Nasıl Destekliyor?

Albert Solino, Instagram’daki sosyal medya projenizin her alanında size destek olan bir Instagram ajansıdır.

İhtiyaç Analizi

Ekibimiz, etkili bir TikTok kampanyası oluşturmak için mevcut internet ve sosyal medya varlığınızı analiz eder. Hedef kitlenize ulaşmak adına en iyi stratejiyi belirlemek için ihtiyaçlarınızı, hedeflerinizi ve bütçenizi değerlendirir.

Hedef Seçimi

Hedef kitlenizi tanımlar ve onlara ulaşmanın en etkili yollarını bulmak için işbirliği yaparız.

Reklam Model Seçimi

Kullandığınız format, hedef kitlenize mümkün olduğunca etkili bir şekilde ulaşmak için kritik bir öneme sahiptir. TikTok'ta çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz ama doğru aracı seçerken gerçek hedeflerinizi yansıtmanız çok önemlidir.

TikTok Kampanyanızı Oluşturma

Hedeflerinizi, stratejide bize hangi aracın eşlik edeceğini ve bütçenizi belirledikten sonra reklamınızı çekici ve etkili hale getirmenin en iyi yolunu düşünüyoruz.

Performansınız İçin Net Bir Vizyon

Albert Solino Sosyal Medya Ajansı ekibimiz size TikTok Ads kampanya performans raporları sunar. Tıklama oranları, gösterimler ve dönüşümleri size gösterir. Reklamlarınızın sonuçlarını hızla görebilir ve bunları pazarlama hedeflerinizi daha iyi karşılayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bizimle hemen iletişime geçin ve TikTok’taki varlığınızı birlikte güçlendirelim!

YouTube Reklamcılığı

Albert Solino’nun YouTube Reklamcılığı Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!