Albert Solino

Uzaktan Çalışma Danışmanlığı

Mutlu ve sürdürülebilir iş gücü ortamını, çevrim içinde oluşturmanız için
şirketinize özel çözümler sunuyoruz!

Günümüzün Çalışma Modeli Artık Uzaktan Çalışma Sistemidir. Müşterilerimize İş Sürekliliğini ve Verimliliğini Aktif Biçimde Koruyacakları Çözümler Sunuyoruz.

Şirketinizin uzaktan çalışma modeline ne kadar uygun olduğunu merak ediyorsanız, uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Neden Uzaktan Çalışma Danışmanlığı Almalısınız?

İş-Yaşam Dengesi

Çalışanlarınızın ofis ortamı dışında günlük çalışma faaliyetlerini, iyileştirilmiş
iş-yaşam dengesi ile yürütülebilmesine imkan sağlamak için Uzaktan Çalışma Danışmanlığı alabilirsiniz.

Yönetim

Uzaktan veya hibrit çalışma modeliyle işe alım yapmak, üst düzey yetenekleri elde tutmak ve uzaktan ekiplerin nasıl yönetilmesi gerektiğini belirlemek için Uzaktan Çalışma Danışmanlığı alabilirsiniz.

Performans Yönetimi

Uzaktan çalışma ile performans yönetimini doğru bir şekilde yaparak üretkenlik seviyelerini artırmak ve geliştirilebilir alanları tespit etmek için Uzaktan Çalışma Danışmanlığı alabilirsiniz.

Verimlilik

Mevcutta uzaktan veya hibrit çalışma modeliyle çalışırken verimliliği ve sürdürülebilir iş modelini oluşturarak stratejik yönetim sağlamak için Uzaktan Çalışma Danışmanlığı alabilirsiniz.

Albert Solino Danışmanlık sizlere; etkili bir iletişimin yer aldığı, ekiplerinizin geliştiği, sürdürülebilir bir uzaktan çalışma modeli ile özelleştirilmiş çözümler sunar.

Albert Solino Danışmanlık

Uzaktan Çalışma İle Performans Yönetimi Nasıl Yapılır?

Uzaktan Çalışma Neden Önemli?

Ulaşım

Tamamen uzaktan çalışma modelini uygulayan bir çalışan için yol ve trafik sorunları ortadan kalkmış olur. Mevcut enerjinin tümü işe aktarılarak ulaşımın neden olduğu kayıplar yaşanmaz.

Dijitalleşme

Şirketler ister istemez daha dijital ortamlara doğru kaymış olur. Tüm dokümanların ve toplantıların dijitalleşmesiyle birlikte kayıt ve kurumsal hafıza tarafında avantajlar sağlanır.

Sistem Kullanımı

Doküman, toplantı ve chat gibi sistemler iletişimi koparmamak ve iş akışının sorunsuz ilerlemesi için uzaktan çalışmada daha verimli kullanılır. Bu sayede çoğu iş hızlıca hallolur.

Sağlık

Şu anda halen devam eden bir salgın söz konusu, bu yüzden evden çalışmanın en büyük avantajı sağlıktır. Sağlık riskleri, uzaktan çalışmayla beraber minimuma iner.

Zaman Tasarrufu

Ofise gidilmediği ve ulaşım problemi olmadığı için daha verimli bir çalışma ortaya çıkar ve zaman kaybından oluşan aksaklıklar yaşanmaz. Zaman kayıpları ortadan kalkmış olur.

Belirli Saatler

Geçmişte toplantıya ve ofise ulaşma süreleri, başlama ve bitiş saatlerini olumsuz yönde etkilemekteydi. Uzaktan çalışma sayesinde online toplantılarda geç kalma problemleri büyük oranda azalır.

Biz Albert Solino olarak, kurumsal kimliği ve bütünlüğü sağlama adına doğru çevrim içi araçları seçme konusunda da danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Albert Solino Danışmanlık

Uzaktan Çalışma Modeline Geçişte Neden Albert Solino’yu Tercih Etmelisiniz?

Uzaktan Çalışma Danışmanlığı Yaklaşımımız

Önce Sizi Dinliyoruz

Ekibimiz, öncelikle ihtiyaç duyduğunuz noktalara odaklanarak sizleri dinler. Operasyonel mükemmellik ekibimizin de sürece dahil olmasıyla müşterilerimizin beklentileri ve memnuniyetinin sağlanması her şeyden önce gelir.

Analize Önem Veriyoruz

Sorunları doğru algılama ve analiz etme bakış açımızla, tüm müşterilerimizin iş hedefleri ve stratejileri göz önünde bulundurarak analiz yapılır. Bu sayede, şirketinizin yapısı öğrenilir ve size uygun model tasarlanır.

Departmanların İncelenmesi

Departmanların rollerini inceleyerek uzaktan çalışmaya yatkınlıklarını,Albert Solino olarak geliştirdiğimiz ve şirketin önem verdiği uzaktan çalışma ilkelerine göre departmanların değerlendirildiği puantaj sistemi olan RCS (Remote Conformity Score) ile ölçüyoruz.

Model Uygulama

RCS puanına göre yine Albert Solino olarak geliştirdiğimiz Uzaktan Çalışma Spektrumunda departmanların hangi uzaktan çalışma modeline uygun olduğunu belirliyor ve aldığımız sonuçlarla uygulamaya geçiyoruz.

1. Organizasyon ve Süreç Tasarımı

Uzaktan çalışmaya uygun organizasyonel yapılandırma ve uzaktan çalışma süreç tasarımlarının gerçekleştirilmesi.

2. Prosedür- Yönetmelik

Uzaktan çalışma kapsamında ilgili kuralların belirlenmesi (toplantı, çalıştay vb.) Sonrasında belirlenen kuralların yönetmelik ve prosedürlere dökülüp değişim yönetiminin yapılması.

3. Hukuki Boyut

Uzaktan çalışma yönetmeliğine uyum sağlamak amacıyla uygun hukuki metinlerin ve süreçlerin oluşturulması.

4. Dijitalleşme Boyutu

Uzaktan çalışmaya uygun dijital durum analizi yapıldıktan sonra şirket hedeflerine uygun stratejiler geliştirilerek dijital dönüşüm yol haritasının oluşturulması ve uygulanması.

Her ölçekteki şirkete, sürdürülebilir uzaktan çalışma modelini destekleyecek, özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz.

Albert Solino Danışmanlık

Uzaktan Çalışma Danışmanlığı

Şirketinizin uzaktan çalışma modeline ne kadar uygun olduğunu merak ediyorsanız, uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan Çalışma Danışmanlığı İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Her Şirket Uzaktan Çalışma Modeline Geçebilir Mi?

Sektör olarak baktığımızda her şirket %100 uzaktan çalışma modeline geçemiyor ama hepsinin belirli bir noktada uzaktan çalışma şansı oluyor. Örneğin, beyaz yaka daha kısmi olarak uzaktan çalışma modeline geçebilir.

Hangi Şirketler Uzaktan Çalışma Danışmanlığı Almalıdır?

  • Çalışanlarınızın ofis ortamı dışında günlük çalışma faaliyetlerini, iyileştirilmiş iş-yaşam dengesi ile yürütülebilmesine imkan sağlamak istiyorsanız,
  • Uzaktan çalışma veya hibrit çalışma modeliyle işe alım yapmak ve üst düzey yetenekleri elde tutmak istiyorsanız,
  • Uzaktan ekiplerin nasıl yönetilmesi gerektiğini belirlemek istiyorsanız,
  • Uzaktan çalışma ile performans yönetimini doğru bir şekilde yaparak üretkenlik seviyelerini artırmak istiyorsanız,
  • Mevcutta uzaktan veya hibrit çalışma modeliyle çalışıyor, ancak verimliliği yönetemiyorsanız,
    Albert Solino, Uzaktan çalışma kültürüne uyum sağlamada; şirketinize özel çalışma modelini oluşturmanıza yardımcı olur.

Performans Yönetimi Nasıl Yapılır ve KPI’ları Nasıl Yapılandırılır?

Gerçek ofiste yapılan performans yönetimi ve KPI’ların dijital ortamda da geçerli olması gerekmektedir. Ekstra olarak bazı yönetim araçları ve yazılımları kullanılabilir. Dijital erişime giden yolda kullanılan araçlardan bilgisayarlar, evdeki internet ve telefonların önemi ortaya çıkıyor. KPI’lar da dâhil olmak üzere yine uzaktan yazılımlarla sistemler ölçülebilir.