okr-hedef ve anahtar sonuçlar yazılımı

OKR Nedir?

Şirket için çalışanların, takımların hep birlikte doğru yola girmesini destekleyerek hedefe ulaşılmasını sağlar. OKR’nin en önemli noktası şirketteki tüm çalışanların şirketin hangi yöne gitmek istediğini büyük resimden küçük detaylara kadar görebilmesidir. Ekstra bir olumlu durumsa şirketteki herkesin kimin nasıl çalıştığını görebiliyor olması buna yorumlarla, desteklerle katkı sağlayabiliyor olmasıdır. Verimlilik, odaklanma ve şirket kültürü konularında ciddi katkılar sağlar. OKR’ler genellikle özel OKR yazılımlarında uygulanır. Biz Albert Solino olarak buna destek veriyoruz. Albert Solino’nun ücretsiz OKR Yazılım Aracı sürümünü takımlarınız için veya şirketiniz genelinde kullanabilirsiniz.

Vizyonunuzu ve misyonunuzu belirleyin: Vizyonunuzu ve misyonunuzu bir şirket olarak belirleyin veya revize edin. Bu önemlidir, çünkü tüm OKR Yazılım Aracı çalışmaları buna dayanacaktır.

Şirket Hedeflerinizi ve Anahtar Sonuçlarınızı Belirleyin: Şirketinizi OKR’lerinizi üç aylık veya yıllık olarak Albert Solino’nun ücretsiz OKR Yazılım Aracı sürümü ile ayarlayabilirsiniz. Hedefler, “Alanımızdaki en müşteri merkezli şirket olmak” gibi geniş açıklamalar olacak ve Anahtar Kelimeler, geniş kapsamlı hedefinize ulaşıp ulaşamadığınızı tamamen belirleyen SMART (Spesifik, Ölçülebilir, Faaliyete Geçebilir, İlgili, Zaman aralık) metrikleridir.

Departmanların ve bireylerin kendi hedeflerini ayarlamasına izin verin: Şirket çapında OKR yazılım ayarlarını belirledikten sonra, departmanlar ve bireyler bu bilgilere dayanarak kendi OKR yazılım ayarlarını yapmak için hazırlanıyor. Böyle bir çalışma yaparak, kurumdaki her bir kişi şirketinizin daha önemli önceliklerini anlıyor ve katkıda bulunuyor.

Her ay / çeyrek / yıl için yeni OKR’leri takip edin, değerlendirin ve ayarlayın: Belirlendikten sonra, OKR’lerde en az ayda bir kez yapılan ilerlemeyi izlemek çok önemlidir. Şirketinizin genel performansını üç ayda bir değerlendirebilir ve yeni OKR’ler belirleyebilirsiniz. Her yıl, en az bir genel OKR değerlendirmesi oluşturmak ve gelecek yıl için yenilerini belirlemek iyi bir uygulamadır.