Mevcut Durum Analizi ve Kurumsal Gösterge Raporu Hizmeti

Şirket hedeflerinize daha emin adımlarla ulaşmak için mevcut durum analizi ile performansınızı görün.

Önceliklendirmeniz gereken gelişim projelerinizi birlikte tespit edelim.

Şirketler İçin Mevcut Durum Analizi
Neden Önemlidir?

Birçok şirket belirlediği hedefe doğru ilerlerken beklenmedik sorunlarla karşılaşır. Bu sorunların kaynağı mevcut durumunuzda yatıyor olabilir. İçeriden bir gözle fark edilemeyebilen bu sorunlar, şirketiniz için öngöremediğiniz büyük riskler taşıyabilir. Bu risklerin etkileri katlanmadan veya yeni riskler ortaya çıkmadan önlem almak şirketinizin devamlılığı ve ilerlemesi açısından son derece önemli olacaktır.

Finansal Analiz

Şirketinizin finansal durumunu ve finans departmanınızı inceliyoruz. Bu başlık altında ilk olarak finansal verilerinizi ülke içindeki ve ülke dışındaki sektörel iyi örnekler ve şirketinizin geçmiş yıllarına ait finansal verilerle kıyaslayıp mevcut finansal durumunuzu analiz ediyoruz. Diğer adımda ise finans departmanınızın verimliliğini ve performansını artırmaya yönelik analizler yapıyoruz.

Current Situation Analysis

Satış, Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Analizi

Pazarlama süreçlerindeki aşamalar neler (fiyat belirleme, rakip analizleri vb.), çalışanlarınızın bu aşamaları sahada uygulama sıklıkları ne durumda; satış süreçlerinizde önceden belirlenmiş uygulamaların sorgulanması, belirli uygulamalar var ise bunların sahada kullanılma sıklıklarını analiz ediyoruz.

İnsan Kaynakları ve Organizasyon

İnsan Kaynakları ve Organizasyon’una yönelik analizimizde norm kadro çalışmalarının varlığı, yetenek yönetimi ve kariyer yönetimi çalışmalarının varlığı ve çalışan memnuniyeti gibi temel İK departmanı fonksiyonlarının varlığı ve uygulamadaki durumlarını inceliyoruz.

Kurumsal Gösterge Raporu

Analizlerimizden elde ettiğimiz sonuçlar doğrultusunda şirketinizin kurumsal gösterge raporunu hazırlayarak mevcut durumda hangi konulara önem vermesi gerekiyor, konuların önem sıralamasını nasıl yapması gerekiyor gibi soruların cevaplarını belirlemiş oluyoruz.

Albert Solino Current Situation Analysis and Kurumsal Gösterge Raporu hizmetimizle
şirketinizin mali durumunu, üretim/hizmet süreçlerini ve satış performansını analiz edelim; rekabet gücünüzün ve şirket potansiyelinizin
artmasına katkı sağlayalım.

Nasıl yapıyoruz?

Mevcut Durum Analizi, bir şirketin ya da kurumun amaçları ve stratejilerine göre hali hazırda yönetsel açıdan ne durumda olduğunu profesyonel danışmanlık teknikleri ile analiz edilmesi ve raporlanması işidir.

Bir başka deyişle, şirketin o anki yönetsel , operasyonel ve süreçsel mevcut durum fotoğrafının net bir biçimde çekilip; etkin analiz yöntemleriyle raporlaştırılıp görüntünün netleştirilmesidir. Bu sayede, ilgili şirket; nerede olduğunu görüp; amaçları doğrultusunda nereye gitmek istediği ile karşılaştırıp; aradaki farkı kapatmak için bir faaliyetler listesi ortaya koyabilir. Sistematik hale getirilmiş böyle bir faaliyetler dizisine de Gelişim Yol Haritası denmektedir. Yönetim danışmanlığı süreci, mevcut durum analizi ile başlar.

Mevcut Durum Analizi gerçekleştirilirken, hedef operasyon modeline ulaşmak için, faaliyet modeli bileşenleri çeşitli katmanlar bazında analiz edilmeli, gelecek duruma yönelik verimlilik/iyileştirme fırsatları tespit edilmelidir.

Hangi Başlıklarda Mevcut Durum Analiz Edilir?

Clients

Kanallar

Products

Organizasyon

İnsan Kaynağı

Lokasyon

Süreçler

Technology

Veri/Bilgi

Gelecek Durum Analizi

Gelecek Durum Analizi

İlk aşamada kurumunuzdaki sistemlerin varlığını ve sistemlerin sahadaki performansını analiz ediyoruz.
Daha sonra elde ettiğimiz bulguları bulunduğunuz sektördeki iyi örneklerle karşılaştırıyor ve puanlıyoruz.
Son aşamada ise şirketinizin Kurumsal Gösterge Raporunu hazırlayarak hangi konulara öncelik verilmesi
gerektiği ve önem sıralamasının neye göre yapılması gerektiğini belirliyoruz.

Mevcut Durum Analizi Proje Adımları

Araçlar

Aktiviteler

Çıktılar

Gelişim Yol Haritası

Araçlar

Aktiviteler

Çıktılar

1500+

Danışmanlık Projesi

300+

Yönetim Danışmanlığı Projesi

50+

Danışmanlık Ekibi

Our References

MÜŞTERİLERİMİZİN GÖZÜNDEN ALBERT SOLİNO DANIŞMANLIK

‘‘Bu yola çıkan firmalara Albert Solino’yu zengin danışman kadrosu ve geniş tecrübesi sebebiyle yaptıkları yönlendirmeler ve hazırlık çalışmaları sebebiyle seçmelerini tavsiye ediyoruz.’’

İbrahim Durmuş HEMA Endüstri A.Ş.

‘‘Albert Solino teknik ekibinin desteği sayesinde şirket karlılığını artıran hizmetler aldık. Albert Solino firmasını ve hizmetlerini, bir firmayı bütünüyle ele alarak hızlı ve dinamik çözümler üretmesi sayesinde, şirket karlılığını ve şirket değerini yükseltmek isteyenlere tavsiye ediyoruz.’’

Teoman Paçacı Kalkancı Group

‘‘Tecrübeli, ön görüşlü ve bilgili danışman kadrosu sebebiyle Albert Solino firmasını, Yönetim Danışmanlığı konusunda adım atmak isteyen şirketlere tavsiye ederiz.’’

Nedim İkizler MİTAŞ ENERJİ A.Ş.

‘‘Albert Solino’nun özverili, disiplinli, sonuç odaklı ve yapıcı çalışması sayesinde süreçlerimizi nasıl iyileştirebileceğimize dair somut önerilerle gelindi. Numarine olarak, firmalara; yönetim danışmanlık şirketlerinden olan Albert Solino firmasından danışmanlık almalarını tavsiye ediyoruz.’’

Numarine Denizcilik San. Tic. A.Ş.

Yeni Blog Yazılarımız

Albert Solino Uzman Ekibi, Her Hafta Sizler İçin Deneyimlerini Blog Yazılarına Aktarıyor.

360 Derece Performans Değerlendirme Nedir?

Perakende Mağaza Satış Arttırma Teknikleri

İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi Nedir?

Merak Ettiklerinizi Cevaplayalım

Şirket hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz destek, size bir adım kadar yakın.