Albert Solino

Dijital Reklamcılık

SEO’nuzu geliştirmek ve çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak için çevrimiçi reklam vermek ister misiniz? O zaman doğru adrestesiniz! Bir dijital reklam ajansı olan Albert Solino, dijital reklam stratejisi geliştirmenize ve birden fazla platformda kampanya başlatmanıza yardımcı olur!

Dijital Reklamcılık Nedir?

Dijital reklamcılık, internette yayınlanan tüm tanıtım içeriklerinize verilen addır. Bu, sürekli olarak yenilenen geniş bir alandır. Dijital reklamlar, banner’lar, videolar, animasyonlar şeklinde olabilirken, sosyal medyanızdaki paylaşımlarınız veya internet siteniz ile de yapılabilir. Dijital reklamcılık yenidir ve geleneksel reklamcılıktan oldukça farklıdır. Dijital reklamcılık sayesinde potansiyel müşterilerinizi daha yakından tanıyabilir ve onları segmentlere ayırarak satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital reklamcılık aslında herhangi bir pazarlama stratejisinin içinde olması gereken bir parçadır lakin tek başına da marka bilinirliğini artırabilir, satışları artırabilir ve doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlayabilir.

Dijital Reklamlarınızın Yatırım Getirisini Artırmak İçin Etkili Stratejiler Kullanıyoruz

Dijital Reklamcılığın Faydalarından Sadece Birkaçı

Geleneksel reklamdan çok daha az ücret ödersiniz!

Çevrimiçi ve çevrimdışı reklamcılığın maliyetlerini karşılaştırdığımızda, çevrimiçi pazarlamanın çok daha ucuz olduğunu görebiliriz. Örneğin, PPC kampanyalarının ana avantajı, ziyaretçi başına ödeme yapmanızdır, böylece insanlar reklamınızı sadece gördüğü için para harcamazsınız.

Gelişmiş müşteri etkileşimine sahip olursunuz!

Müşteriler reklamınızı tıklayabilir, doğrudan ürününüzü sipariş edebilir veya bir sohbete katılabilir ama daha fazla bilgi de isteyebilir. Ürünü satın aldıktan sonra, bir yorum bırakıp sosyal medyada arkadaşlarıyla paylaşarak daha fazla müşteriyi satın almaya teşvik edebilirler.

Reklamlarınızı sadece istediğiniz kişilere gösterebilirsiniz!

Reklamlarınızı belirli bir çevrimiçi pazar segmentine hedefleyebilir ve hedef grubunuzu konuma, ilgi alanlarına veya yaşa göre daraltabilirsiniz. İşletmenizle ilgili belirli anahtar kelimeleri hedeflemek için arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Bu gelişmiş hedefleme seçenekleri ile kolayca başarılı kampanyalar oluşturabilir ve ziyaretçi dönüşümünü artırarak hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Kesin reklam istatistiklerine ulaşabilirsiniz!

Çevrimiçi reklam kampanyalarınız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Harcamaları tam olarak bildiğiniz için günlük bir bütçe oluşturabilir ve genel harcamaları da takip edebilirsiniz. Limitinizi aşarsanız, değişiklik yapmak için her zaman tek tek anahtar kelimelerin ve reklamların durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, reklamlarınızı kaç kişinin tıkladığını ve müşteriye dönüştüğünü de bilirsiniz.

Birçok online reklam çeşidi bulunur.

Her işletme türünün bir reklam biçimi vardır. Arama motorlarında ve web sitelerinde görünen popüler banner ve metin reklamları çoğumuz görmüşüzdür. Ayrıca sosyal medyada ve YouTube'da içerikten önce ve kesintiye uğrayan video reklamlar görmeye alışkınız. Ancak QR kodları, metin bağlantıları, hashtag'ler ve sosyal medya yarışmalarının tümü çevrimiçi pazarlama stratejinize dahil edilebilir.

4 Adımda Dijital Reklamcılık

1. Strateji

Dijital reklamlarınızın başarılı olması adına öncelikle kampanyanızın konseptini oluşturarak işe başlarız. Çözmeye çalıştığınız sorunu sizden öğrenerek işe koyuluruz ve ardından da bu sorunun hedeflediğiniz kitleyi nasıl etkilediğini düşünürüz.

2. Bütçe

Ardından sürecin başından beri karşılıklı olarak sahip olduğumuz tüm fikirleri alıyoruz ve bunları nasıl hayata geçirebileceğimizi size gösteriyoruz. Reklam bütçesi tamamen size kalmış. Tabii ki biz de önerimizi sunuyoruz ama daha yüksek bir bütçeniz varsa daha yüksek satış gerçekleştirebilirsiniz.

3. Üretim

Stratejinizi, bütçenizi ve planınızı hazırladıktan sonra, üretim boyunca size rehberlik edecek bir çerçeve oluştururuz. Kampanyanızın tüm genel bilgilerini içeren bir doküman zaten oluşturuyoruz, şimdi yapmamız gereken şey ise dijital reklam kampanyası kısmındaki ilgili kişilere bilgi vermek olacaktır. Örneğin, bir blog yazarına kaç kelime yazması gerektiği, kullanması gereken anahtar kelimeler, söz konusu reklamın amaçları ve mesajı vb. anlatılmalıdır. Bir tasarımcının, oluşturması gereken reklam boyutunu, kullanılacak renk paletini vb. belirleyen bir rehbere ihtiyacı vardır.

4. Dağıtım

Reklamı hazırlamak için her şeyi yaptığımıza göre sonunda reklamı yayınlama zamanı geldi. Reklamları canlıya alırız ve istatistikleri incelemeye başlarız.

Dijital Reklamcılık Gerçekleştirdiğimiz Alanlar

Google Ads

Hedef kitleniz, karşılamak istediği bir soruna veya ihtiyaca en kısa sürede çözüm aramak için Google'a başvuracaktır. İhtiyacı ile ilgili anahtar kelimeleri aratacak ve çıkan ilk linklere bakacaktır. Karşılaştırma yapacak ve ihtiyacına en uygun olanı seçecektir. Peki, siz hala arama sonuçlarına ilk sıralarda çıkmıyor musunuz? Google reklamcılığının gücü budur. Kendinizi belirli isteklere göre konumlandırarak tüketim alışkanlıklarındaki bu değişimden yararlanmak, hedefinizin belirli, acil ve hatta coğrafi olarak belirlenmiş bir ihtiyacına yanıt vermenizi mümkün kılar.

Facebook Ads ve Instagram Ads

Facebook reklamlar, Google'dakilerin tam tersi yönünde çalışır. İdeal müşteriniz sizi Google'da bulmak için kendi araştırmasını yapar. Facebook'taki reklamlarınız, ideal müşteriyi öncelikle onlar haber akışlarında gezinirken bulacaktır. Facebook'un en büyük gücü, kullanabileceğiniz devasa kullanıcı veritabanına sahip olmasıdır. Her yıl büyük miktarda kişisel bilgi sağlayan ve ilgi alanlarını belirten binlerce içeriği beğenen 2 milyar insanı düşünün. Sonuç olarak, reklamlarınızın her biri geniş ve yüksek nitelikli bir kitleyi hedefleyecektir. İnsanları coğrafya, demografi, ekonomi, davranış ve ilgi alanlarına göre hedefleyebilirsiniz.

Pinterest Ads

Bir Pinterest Ads kampanyası oluşturmak, ürün ve fikir arayan dinamik kitlelere ulaşmanıza olanak tanır. Yaş, cinsiyet, anahtar kelimeler, ilgi alanları ve diğerleri dahil olmak üzere farklı hedefleme seçenekleri mevcuttur. Moda, ev, seyahat ve diğer yaratıcı konular için ideal çevrimiçi reklam platformudur. Görünürlüğünüzü ve satışlarınızı artırmayı daha fazla ertelemeyin: Albert Solino’nun sosyal reklam uzmanları, size özel bir Pinterest stratejisi geliştirmenize yardımcı olsun!

LinkedIn Ads

Diğer sosyal medya platformlarının kendi reklam yönetim sistemleri vardır. Bu özellikle en popüler profesyonel sosyal ağ olan LinkedIn için geçerlidir. Ayrıca, işletmeniz öncelikle B2B ise veya eğitim satıyorsanız, bir dijital reklam ajansının yardımıyla kampanyalar oluşturmak için LinkedIn Ads'i kullanabilirsiniz.

Snapchat Ads

Snapchat çevrimiçi reklamcılığı, mobil ve yaratıcı reklamcılığı tercih eden 18-25 yaş arasındaki hedef müşteri kitlesine ulaşacaktır. Snapchat, gençler ve genç yetişkinler arasında özellikle popüler bir platformdur. "Snap Self Servis Reklam Yöneticisi" sayesinde coğrafi konumlu veya sponsorlu filtrelerin yanı sıra Snap Ads artık finansal ve teknik olarak herkes tarafından erişilebilir durumdadır.

Remarketing

Remarketing (yeniden pazarlama) alışveriş sepetini terk etme, siteyi veya sitedeki belirli bir sayfayı ziyaret etme vb. gibi, teklifinize güçlü bir ilgi göstermiş olan kişilere bir reklam yayınlama uygulamasıdır. Bu uygulama yaygın olarak çevrimiçi reklamlarla birlikte kullanılır. Sitenize yüklenen ve tüm trafik verilerini Facebook'a gönderen bir kod parçası olan "Facebook Pixel" kullanımıyla mümkün olur: sayfa ziyaretleri, tıklamalar vb. Facebook, sitenize gelen ziyaretçileri bulmak ve onlara yeniden pazarlama reklamınızı göstermek için platformunu kullanabilir.

Online Mağazanızın Ticari Başarısı İçin Dijital Reklamcılık

Neden Bir Dijital Reklam Ajansı İle Çalışmalısınız?

Ustalıkla yönetilen Google kampanyaları sayesinde, dönüşümleri artıran yüksek nitelikli trafik elde edebilirsiniz.

Garantili yatırım getirisi (ROI)

Kontrollü giderler

Hız

Garantili yatırım getirisi (ROI)

Reklam yönetimi

Ölçülebilir kampanyalar

Uzmanlık

Yatırım Getirinizi (ROI) En Üst Duzey Çıkarıyor ve Reklam Israfını Tamamen Ortadan Kaldırıyoruz

Dijital Reklamcılık Metodolojimiz Nedir?

1- Reklam hesaplarının denetimi

Her bir reklam ağındaki hesabınızı inceliyor ve yapı, açık artırmalar, reklamlar vb. açısından iyileştirmeler öneriyoruz.

2- Doğru sosyal ağ seçimi

Hedeflerinizi ve rakiplerinizi (arama, görüntüleme, sosyal vb.) analiz ettikten sonra reklamlarınızı yayınlamak için en iyi yerleri seçmenize yardımcı oluyoruz.

3- Uygun planlama

İş hedeflerinizi en iyi şekilde karşılayacak bir program ve bütçe geliştirmek için sizinle işbirliği yapıyoruz.

4- Kampanyalar oluşturma

Hesabınızı düzenliyor, kampanyalar oluşturuyor, teklifler ve günlük bütçeler belirliyor, yerleşimleri belirliyor ve reklamlarınızı yazıyoruz.

5- Kontrol

Sitenizdeki tüm önemli internet kullanıcısı eylemlerini belirlemek için bir ölçüm stratejisi geliştiriyor ve bir etiketleme stratejisi uyguluyoruz.

6- Yönetim, analiz ve performans ölçümü

Teklifleri değiştirir, yeni reklamlar oluşturur ve düşük performans gösteren reklamları kaldırırız.

Albert Solino Dijital Reklamcılık Çözümleri Ile Markanızı Güçlendirin

Dijital Reklamcılık

Albert Solino’nun Dijital Reklamcılık Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!