Customer Portal

müşteri portalı yazılımıMüşteri Portalı, müşterilerinizle ilişkilerinizi tek bir platformda toplayabileceğiniz güvenli bir araçtır. Öyle ki, bu sayede müşterilerinizin sizinle iletişimlerini arttırmakla beraber, onların kendi aralarında iletişim ağı kurmalarına da imkan tanıyabilirsiniz. Böylece, müşteri ağınız genişleyip, sizin çatı olduğunuz bir sistem kurabilirsiniz. Öyle ki, Müşteri Portalı'nın içerisinde faturalandırma, ödeme şablonları, sözleşmeler ve anlaşmalar gibi faaliyetlerinizi düzenleyip raporlayabilirsiniz. Gerçekten de, her an böyle bir hizmeti kolaylıkla alabilirsiniz.

Şirketler için, dünyanın geldiği bu noktada bazı eski işlemler zaman kaybı olabiliyor. Yani, dijital dünya bu denli ilerlemişken hâlâ bazı işleri 15-20 sene evvelki gibi yapmak, profesyonel bir kurumun işleyişine yakışmıyor. Böyle düşününce, örneğin müşterileri mütemadiyen telefonla arayıp güncellemeler yapmak oldukça külfetli ve zaman ve enerji kaybına neden olan bir işlem olarak görünüyor. Dahası, bu aramaların, mail yazmaların ya da başka herhangi bir iletişim kurma yolunun düzenli olarak yapılması gerekebiliyor. Periyodik olarak ödemeleri kontrol etme, faturaları bir yerde toplama gibi işler birer külfet olarak yöneticilerin ve çalışanların önüne çıkabiliyor. Dahası, eğer şirketinizin gelişmesini istiyorsanız, tüm bu bilgileri organize bir halde, tasnifleyerek bir platformda toplamak zorundasınız. Tüm bu saydıklarımızı profesyonel bir araç olmadan yaptığınızı düşünün. Hem kaynakların kaybına-ki bunlar para, enerji ve zamandır-hem de diğer şirketlerle rekabet edememenize yol açar.

Gelgelelim, bahsettiklerimizin hepsi ortada bir problemin olabileceğini gösteriyor. Müşterilerimizi bir alanda toplamamız ve burası üzerinden onlarla ilişkilerimizi yönetebilmemiz gerekiyor. Fakat, topladığımız platformda arayacağımız ilk özellik elbette güvenli olmasıdır. Herhangi bir şirketin en mahrem bilgileri müşteriyle iletişimi ve onlarla yaptığı sözleşmeler, aldıkları ödemeler ve raporladıkları faturalardır. Hal böyleyken, dışarıdan alınacak desteğin güvenilir olması ve üçüncü kişilerin eline geçmemesi en önemli dikkate değer noktadır. Gerçekten de, iletişim çağındayız ve teknoloji çok ilerledi; fakat bunlarla beraber, güvenli bir mecrada işlerimizi halledebilmemiz de zorlaştı. Tüm bunlardan öte, Müşteri Portalı, yaratıldığı yazılımın incelikleri sayesinde oldukça güvenli ve kullanışlı.

Müşteri Portalının Yararları

Müşteri Portalını kullanmanın en genel-geçer yararı, müşteriyle güçlenen iletişim sayesinde müşteri memnuniyetinin artması, bunun yanında iletişime harcanan kaynak ve giderlerin azalmasıdır. Buna ek olarak, eğer online ödeme alabiliyorsanız, nakit akışını sistemimiz oldukça güçlendirecektir. Bir başka güçlü özelliğe gelince, yazılım sistemimizdeki diğer modüllerle Müşteri Portalınızı entegre ederek bu durumdan farklı yararlar da ortaya çıkarabilirsiniz. Sözgelimi, CRM(Müşteri İlişkileri Yömetimi) ile entegre ederek, müşterilerinizle ilgili politikalarınızı ilgili departmandaki çalışanlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum, müşterilerinizle ilişkilerinizi geliştirmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca, Kontrat Yönetimi modülüyle sağladığınız entegrasyon sayesinde müşterlerinizle sadece alım-satım ilişkisinin ötesine de geçebilirsiniz. Bilindiği üzere, günümüz iş dünyasında yalnzıca al-satla büyüme gerçekleştirmek çok sınırlı kalıyor. Artık şirketler arası partnerlikler ve birlikte büyük projeleri yüklenmeler sayesinde ortaya çok daha büyük işler çıkıyor. Bu manada, yönetim alanında danışmanlık yaptığımız her şirkete biz, müşterileriyle iş alanları oluşturup partnerlik yapma fırsatlarını kovalamalarını öneriyoruz. Bu minvalde, Müşteri Portalınızı etkin hale getirip, başka modüllerle birleştirerek müşterilerinizden birer partner yaratmanız çok daha kolay olacaktır!

müşteri portalı

Yararları daha somut halleriyle sınıflandırmamız çok daha açıklayıcı olacaktır:

Müşterilerinizle İlişkilerinizi Güçlendirir

Şöyle bir işleyiş düşünelim: Müşterilerinizin her biri, sizinle yaptıkları işlerle ilgili tüm belgelere istedikleri an erişebiliyorlar. Ayrıca, size anında bildirim gelecek şekilde yeni belgeler ve çağrılar oluşturabiliyorlar. Dahası, ödemeler konusunda profesyonelliğe sığmayacak herhangi bir iletişim kanalıyla karşılaşmayıp hepsini otomatik olarak, dijital ortamlardan halledebiliyorlar. Bu şekilde, çift taraflı bir karşılıklı güven zemini var. Yani, tüm grafiklere, bilgilere, deadline'lara kolaylıkla erişebiliyorlar. Böyle bir işleyişte elbette müşterilerinizle ilişkileriniz güçlenir. Dahası, saygınlığınız artar. Ürettiğimiz Müşteri Portalı Yazılımı sayesinde bu dediklerimiz size hiç uzak değil.

Zaman ve Para Kaybını Önler

Her şeyin oldukça hız kazandığı bu zamanlarda, zaman kaybını önlemek iş dünyasındaki en önemli gerekliliklerden birisi. Bununla beraber, paranın bizzat üretim aracı olduğu da herkesin malumu. Yani, para kaybı bir şirket için en son istenecek senaryo. İşte, Müşteri Portalı bu iki alanda şirketlerin endişelerinin önüne geçebiliyor. Örneğin, yukarıda da bahsettiğimiz üzere, vakit gerektiren birçok işi tek platformdan hızlıca halledebiliyorsunuz. Dahası, ödemeler ve faturalandırmalar profesyonel şekilde düzenlendiği için herhangi bir aksama ya da ödenmeme durumuyla karşılaşmıyorsunuz. Böylelikle paranız da zamanınız da korunuyor. Bu iki önemli kaynağın kaybı Müşteri Portalı Yazılımı sayesinde önleniyor.

Güvenlik

Müşteri Portalı, şirketinizle ve müşterilerinizle ilgili özel bilgileri içerisinde tutar. Bu nedenle, güvenlik açısından oldukça güçlü ve her an denetlenen bir yazılımla onu geliştirdik. Bu sayede tüm verileriniz özenle saklanıyor. Ayrıca, dış hiçbir etkenin sizin bilgilerinize erişmesine izin yok. Böylece, kendi erişebilirlik bilgileriniz sayesinde yazılımın içindeki her bilgiyi size özel ve güvende tutabiliyorsunuz. Güvenilir olmayan bir destek alırsanız, şirketinizin tüm mahrem bilgileri üçüncü kişilerin eline geçebilir. Bu nedenle, Müşteri Portalı Yazılımını kullanmanız sizin açınızdan da oldukça gerekli ve verimli olacaktır.

Müşteri Portalı Yazılımı-Prosoftly

Albert Solino olarak, ürettiğimiz yazılım ürünlerini Prosoftly üzerinden kullanımınıza sunuyoruz. Müşteri Portalı Yazılımı da bu ürünlerden birisi. Müşteri Portalında müşterilerinizle son durumunuzu, iş hacminizi ve total iş hacminizi görebilirsiniz.

müşteri portalı

Albert Solino Consulting