Albert Solino

Facebook Reklamcılığı

%55’i 45 yaşın altında olan 34,4 milyon Türk Facebook kullanıyor. Siz de Facebook’da reklam vererek bu altın madenindeki potansiyel müşterilerinize ulaşma fırsatını kaçırmayın.

Facebook Reklamcılığı Nedir?

Facebook reklamcılığı, şirketinizin görünürlüğünü veya gelirini artırmak amacıyla Facebook platformunda yapılan reklamlara denir. İnsanları kişisel ilgi alanlarına, mesleklerine, eğitim seviyelerine, Facebook sayfanızla olan ilişkilerine, cihazınıza, demografik özelliklerine ve hatta oldukça spesifik yeniden hedeflemeye (retargeting) göre hedefleyebilirsiniz.

Facebook reklamları, herhangi bir bütçeyle kampanya başlatmanıza izin verme avantajına sahiptir. Bu nedenle, herhangi bir girişimcinin veya KOBİ’nin profilini yükseltmek, iş oluşturmak, e-posta adreslerini toplamak ve daha fazlası için platformu kullanabileceği sonucuna varabiliriz.

İşletmenizin sosyal varlığınızı arttırması için en etkili sosyal medya kampanyaları, Facebook Reklam uzmanlarından oluşan ekibimizin yardımıyla bulunacak!

Neden Facebook Reklamlarının Gücünden Yararlanmalısınız?

Şüphesiz, Facebook ağının kullanıcıları hedefleme yeteneği en büyük gücüdür. Bildirime dayalı ve kişiselleştirilmiş Facebook verilerine dayanan Facebook Reklamları, son derece hassas hedefleme yeteneğine sahiptir.

Facebook Reklamları, kullanıcının yaşı, cinsiyeti ve kişisel durumundan emin olurken, birçok çeşitli kombinasyonu bir bütçeyle test etmeyi mümkün kılar. Bir reklamın bütçesi, hedef ne kadar belirgin ve bütçe o kadar büyük olacak şekilde, seçilen kriterlere göre tanımlanır.

Facebook sosyal ağı şu anda her ay 2,5 milyardan fazla internet kullanıcısı tarafından kullanılıyor ve işletmeniz veya markanız için muazzam bir tanıtım sağlıyor. Görünürlüğünüzü artırmak adına reklam vermek için Facebook’un Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi diğer sosyal medya platformlarından en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Facebook Reklamları ile şirketinize uygun bütçeyi seçebilir, hedeflemenize uygun sonuçları hızlı bir şekilde alabilir, reklam harcamalarınızı çok kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Çok Kullanıcı, Çok Etkileşim, Çok Satış

Dünyadaki en büyük sosyal medya platformu Facebook’tur. Facebook her ay 2,2 milyardan fazla insanın aktif olduğunu bize gösterir.

Şirketinizin bu mecrada kaç tane potansiyel müşterisi olabileceğini düşünün! B2B dahil tüm sektörlerde, Facebook reklam şirketimiz, Marc Zuckerberg’in ağından internet pazarlaması için bir altın madeni olarak yararlanıyor.

Facebook şüphesiz basit bir sosyal ağdan çok daha fazlası. İşletmelerin beklentilerini verimli bir şekilde etkileyebilecekleri ve hedef kitlelerini müşterilere dönüştürmek için hedefleme yapabilecekleri dünya çapında bir pazardır.

Facebook’un muazzam potansiyelinden yararlanmak için daha fazla beklemeyin. Bu büyük müşteri grubu, yalnızca istek ve tutkularıyla alakalı reklamları görmeyi bekliyor.

Tüm sosyal ağlar arasında Facebook en hassas hedefleme seçeneklerini sunar. Potansiyel müşterileri hedeflemek için bir bilgisayarda, tablette veya mobil cihazda yaş, konum, cinsiyet, ilgi alanları ve beğenilen sayfaları kullanabilirsiniz.

Facebook reklamları, hızları ve etkinlikleri nedeniyle trafiğinizi, beklentilerinizi ve satışlarınızı artıracak inanılmaz derecede karlı bir stratejidir.

Facebook’da Reklam Vermenin Faydaları

Maliyet Verimliliği

En yüksek getiri potansiyeline sahip en uygun maliyetli reklamcılık biçimlerinden biri Facebook reklamcılığıdır. Reklam maliyetinizi tamamen kendi bütçenize uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. İstemediğiniz sonuçlarla karşılaşırsanız bütçenizi artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Büyük Bir İzleyici Kitlesi

Facebook'un neredeyse 3 milyar kullanıcısı vardır ve bu da tüm dünya nüfusunun üçte birinden fazlası demektir. Bu, peşinde olduğunuz şeyin görünürlük olup olmadığını belirlemek için mükemmel bir göstergedir.

İleri Derece Doğru Hedefleme

Facebook, mevcut en kesin hedefleme özelliğine sahiptir. İlgi alanları, meslekler, diğer Facebook sayfaları, takipçilerinizin arkadaşları ve müşterilerinize benzer kişiler dahil olmak üzere çeşitli hedefleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Özetle, spesifik beklentileriniz bulunuyorsa, onları hedefleyebilirsiniz.

facebook-reklamciligi-hizmeti-albert-solino

Mümkün Olduğu Kadar Çok Potansiyel Müşteri Toplayın Ve Mevcut Müşterilerinizi Koruyun.

Bölgesel satışlarınızı artırın

Markanızı tanıtın

Müşteri adayları üretmek

İnternet satışlarını artırmak

Uygulamanızı tanıtın

Mevcut müşterileri yeniden hedefleme

Facebook Reklamcılığı Hizmetlerimiz

Albert Solino, Instagram’daki sosyal medya projenizin her alanında size destek olan bir Instagram ajansıdır.

Facebook Reklam Denetimi

Performans iyileştirme alanlarını bulmak ve bunlardan yararlanmak için Business Manager'ınızı ve kampanyalarınızı inceliyoruz.

Facebook Reklam Stratejileri Oluşturma

Facebook Reklam stratejinizi, pazarlama hedeflerinizi anlayarak belirliyoruz.

Hesap Yapılandırması

Etkili kampanyalar için bir çerçeve sağlıyor ve hedef kitle belirliyoruz.

Facebook Kampanya Yönetimi

Sonuçları artırmak için Facebook'taki reklam kampanyalarınızı düzenli olarak optimize ediyoruz.

Takip

Kampanyalarınızın hedeflerinize kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğini izlemek için dönüşümlerinizi inceliyoruz.

Real-Time Reporting

Performansınızı değerlendirmek ve iyileştirme önlemleri almak için özel izleme teknolojileri kullanıyoruz.

Çalışma

Albert Solino’nun bilgili danışmanlarının yardımıyla, Facebook reklamcılık becerilerinizi geliştirmeniz için sizinle bilgilerimizi paylaşıyoruz.

Facebook’un aylık 2 milyardan fazla benzersiz kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Sosyal medya reklam kampanyası başlatmak isteyen bir işletmeyseniz Facebook sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Facebook Reklamları Kapsamında Gerçekleştirdiğimiz Reklam Türleri

Görsel Reklamlar

Çekici görseller ve özelleştirilmiş mesajlar aracılığıyla kullanıcılar web sitelerine ve uygulamalara çekilir.

Video Reklamları

Ürünleriniz veya hizmetiniz hakkında yüksek kaliteli video desteği sunulur.

Carousel Reklamları

Tek bir etkileşimli reklamda, her biri benzersiz bir bağlantıya sahip 10 adede kadar görsel veya video sunulur.

Reklam Koleksiyonu

Ürün kataloğunuzdan her müşteriye özel ürünler sunarak, satış teşvik edilir.

Kampanyalarınızı Yönetmek İçin Neden Bir Facebook Reklam Ajansı Seçmelisiniz?

Bir Facebook Reklam Ajansı ile çalışarak birden fazla sektörde çalışan bir bilgi merkezine erişim sağlarsınız. Bu, Facebook Reklamlarının alınmasıyla alakalı sorunlarla ilgili bilgi alışverişini sağlar. Bu kampanyaları şirket içinde veya bir freelancer kullanarak yönetemezsiniz. Bilgili, büyük bir ajansta dış kaynak kullanımı sırasında mükemmel performans da garanti edilir.

Başarılı Facebook Reklam Kampanyaları Gerçekleştirmek İçin Uyguladığımız Metodoloji

Başarılı Facebook Reklam Kampanyaları Gerçekleştirmek İçin Uyguladığımız Metodoloji

Bize projelerinizden bahsedin!

Tekliflerimiz, şirketiniz veya bir projeniz hakkında bir Facebook Ads uzmanına soru sormak ister misiniz? Hemen Facebook reklam ajansımızla iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Facebook Reklamcılığı

Albert Solino’nun Facebook Reklamcılığı Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!