Albert Solino

Yerel SEO Hizmeti

Yerel varlığınızı artırın ve kullanıcıların dikkatini üzerinize çekin.

What is Local SEO?

Yerel SEO, her türden işletme için oldukça başarılı bir çevrimiçi pazarlama stratejisidir. Bu, web sitenizi konumlandırmak ve görünürlüğü artırmak için kullanabileceğiniz arama motoru optimizasyonunun (SEO) bir bileşenidir. Ürünleri ve hizmetleri tam olarak bu müşterilerin çevrimiçi olarak aradığı zamanda müşterilere tanıtmalarına yardımcı olur.

Yerel SEO, çevrimiçi görünürlüğünü artırmak isteyen herhangi bir işletme için gereklidir. “Yerel SEO” stratejisinin amacı, işletmenizin belirli bir yerelleştirme için arama sonuçlarında görünmesini sağlamaktır. Daha iyi bir yerel arama motoru optimizasyonu stratejisi, şirketin hedef pazarındaki görünürlüğünü artırarak ve potansiyel olarak daha fazla sayıda yerel müşteriyi çekerek, bir şirketin coğrafi yerelleştirilmiş arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmeyi amaçlar. Perakende, işletme, zanaat üretimi ve hizmet sunumu dahil olmak üzere birçok sektör, yerel SEO’ya bağlıdır.

Yerel SEO Çalışması Yapın ve Görünürlüğünüzü Büyük Ölçüde Artırın!

Hedef pazarlarında görünürlüklerini artırmakla ilgilenen yerel işletmeler yerel SEO’yu kullanır. Bu SEO yöntemi, yakındaki müşterileri mağazanın varlığından haberdar eder. Ayrıca, bir kullanıcı coğrafi hedefli bir arama yaptığında, anında satın alma niyetinde olabilir ve bu sebeple işletmenin kazancı oldukça yüksek olabilir. Yerel SEO sadece bir fırsat değildir, ayrıca bir gerekliliktir. Yerel SEO olmadan bir marka güvenilirliğini kaybetme riski taşır. Kolay ve masrafsız bir işlem olduğu için herkes yerel arama optimizasyonu yapabilir.

Albert Solino Tarafından Belirlenen Adımları Atın ve En Öne Geçin!

1. Adım: Google My Business Sayfanızı Optimize Etmek

Yalnızca Google My Business (GMB) profiliniz, yerel arama motoru optimizasyonunuzun %25'inden fazlasından sorumludur. Bu nedenle, güncellenmesi ve optimize edilmesi çok önemlidir. Bunu yapmak için şirketinize özel bir anahtar kelime stratejisi geliştiriyoruz. Ardından GMB profilinizi değerlendiriyor ve rakiplerinizle karşılaştırma yapıyoruz. Son olarak, önümüzdeki dönem boyunca yerel SEO’nuzu iyileştirmek için size özel geliştirdiğimiz stratejilerimizi kullanıyoruz ve analiz yapıyoruz. Doğru anahtar kelimelerdle yerel SEO’da iyi bir sıra elde etmenizi hedefliyoruz. .

2. Adım: Kaynak Yönetimi ve Optimizasyonu

İşletmenizin geniş çapta ve etkili bir şekilde reklamının yapılması çok önemlidir. Her şeyden önce, tüketiciler sadece Google'ı kullanmaz. Ayrıca, Google sizi sıralarken internet sayfanızda bulunan bilgileri kullanır. Bu sebeple sitenizin SEO optimizasyonu çok önemlidir. Biz de sitenizin SEO’sunu yönetiyor ve optimize ediyoruz. Yerel SEO yapmak, Google sıralamanızı iyileştirmenin yanı sıra Facebook, Bing, Apple Maps, Waze, Bing, Yahoo ve Pages Young gibi sitelerde daha görünür olmanızı sağlayacaktır.

3. Adım: İtibarınızın Yönetimi ve "İnceleme" Kampanyanız

Tüketicilerin %88'inin fiziksel bir mağazaya gitmeden önce çevrimiçi yorumları okur. İnsanların %57'si en az 10 yoruma ve ortalama dört veya daha fazla yıldız puanına sahip işletmelere güveniyor. Bu kapsamda, olumlu çevrimiçi itibarınızı sağlamak için strateji geliştiriyor ve uyguluyoruz.

Albert Solino Consulting boosts your brand’s identity and financial value of your company with its digital marketing and social media agency services!

Neden Yerel SEO?

Organik Görünürlük Elde Edin

Albert Solino SEO uzmanları, yerel SEO konusunda çok sayıda işletmeye yardımcı olmaktadır. Yerel olarak fark edilmek isteyen küçük işletmeleri hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri konuma getirdiler. Türkiye’nin bir diğer ucundaki müşterilerle temasa geçmenin çok da bir anlamı yoktur. Tabii ki, ulusal ve uluslararası görünürlük marka algısı için çok önemlidir ancak kısıtlı bir alanda çalışırken hedef kitlenizi coğrafi olarak nasıl hedefleyeceğinizi bilmek asıl ana hedefimizir. Çok spesifik coğrafi alanları hedeflemek için bu yaklaşım kapsamında bir dizi yerel SEO stratejisi geliştirdik.

Albert Solino Tarafından Belirlenen Adımları Atın ve En Öne Geçin!

Yeni Müşteri Çekmek İçin

İlgili yerel SEO çalışmaları yaparak işletmenizin web sitenizin veya online mağazanızın yerel aramalardaki konumunu güçlendirebilirsiniz. Ne kadar ön planda olursanız, o kadar fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri çekeceksiniz. Bu sayede işinizi ve müşteri ağınızı geliştirebileceksiniz.

Yerel Rekabeti Aşmak İçin

Tüketicilerin çoğunlukla akıllı telefonlarını yakındaki işletmeleri ve mağazaları bulmak için kullandıklarını daha önce belirtilen istatistiklerden görebilirsiniz. Bu nedenle, yerel müşterileri çekmenin tek yolu, arama motoru sonuçlarında rakiplerinizden daha iyi performans göstermektir.

Ün Kazanmak İçin

Güçlü bir yerel SEO, işinizi yerel düzeyde tanıtmanıza yardımcı olur. Potansiyel müşterilerinizi mevcut müşterilere çevirmek için yeterli bilinirliği size sağlayarak işinizi tanıtır.

Zaman Kazanmak İçin

Web sayfalarınızın optimizasyonunu yerel SEO odaklı doğal bir arama motoru optimizasyonu şirketine vermek, diğer önemli görevlere odaklanmanızı sağlayacaktır.

Web sitenizin konumunu yükseltmek yerel SEO ile çok kolay! Albert Solino'nun sunduğu SEO çözümleri ile birlikte hemen ilk sıralara yerleşin.

Doğru Anahtar Kelime Kullanımı, Daha Çok Görünürlük

Herhangi bir SEO stratejisinde de olduğu gibi, konumlandırmanın gerekli olacağı yerel anahtar kelimeleri belirlemenin ilk adımı, kullanıcıların gerçekten aradığı anahtar kelimeleri analiz etmektir. Yerel SEO kapsamında bu anahtar kelime analizi, bir şehir adı gibi şirketinizin endüstrisini ve coğrafi ifadeleri içeren yerel aramalara odaklanmalıdır. Kelime veya kelime öbeği ne kadar uzun olursa, o kadar az aranır ve bu genellikle yerel aramalar için geçerlidir. Son olarak, backlink yapmaya çalışırken, coğrafi olarak kendinize yakın sitelerden gelen backlink’lere odaklanmaya çalışın.

Albert Solino Yerel SEO

Kapsamlı Yerel SEO Analizi

SEO verilerinin analizi sayesinde yerel sıralamanız hakkında net bir anlayış elde edin.

Google My Business Sayfa Optimizasyonu

Yıllık raporlardan ve, sizi hedef kitlenizin önüne çıkarmak için optimize edilmiş Google Business profilinden yararlanın!

İçerik Düzenlenmesi

Yerel arama sorguları için en iyi sonuçları sağlamak adına arama motorları için yerel olarak optimize edilmiş içerik oluşturur ve yayınlarız

Keyword Analysis

Yerelleştirilmiş bir anahtar kelime analizi kullanarak, hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza ve onları kazanmanıza yardımcı olacak anahtar kelimeleri buluruz.

Çevrimiçi İtibarın İyileştirilmesi

Markanızın itibarına ve müşteri geri bildirimlerine odaklanarak, potansiyel müşterilerinizin size olan güvenini artırırız.

Yerel SEO çalışmaları yapan bir ajansla iletişime geçmeyi hiç düşündünüz mü? O halde hemen bize ulaşın.

With local SEO

Albert Solino SEO Hizmetlerine dair fiyat teklifi almak için danışmanlarımız ile hemen iletişime geçin!