Albert Solino

Social Media Agency

Sosyal ağlardaki görünümünüzü yeniden keşfeden ajans.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Eski dönemde “web ajansı” kısmına da dahil olan sosyal medya ajansı günümüzde tamamen değişmiştir. Bu sebeple, sosyal medya ajansı terimi bazen bazı işletmeler tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Sosyal medyanın internet dünyasını ele geçirmesi, işletmelerin geleneksel kanallar dışında çeşitli sosyal kanallar üzerinden pazarlamaya odaklanmasına sebep olmuştur.

Günümüzde herkes sosyal varlığın önemini anlamaya başladı. Artık hiçbir işletme hayatına sosyal medyasız devam etmiyor, ki sosyal medya kullanmamak hiçbir işletme için mantıklı olamaz. İster makine ihracatı yapın, ister kuaför olun, ister aşçı… Herkesin sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanması gerekiyor. Bunun için işletmeler sosyal medya pazarlamasına zaman, emek ve para yatırırlar. Bu da birçok sosyal medya pazarlama fırsatına ve sosyal medya ajanslarında bir patlamaya yol açtı. Sosyal medya ajansları, işletmeler ve markalar adına sosyal medya pazarlamasının ağır yükünü kaldırma vaadiyle ortaya çıktı.

Albert Solino, şirketinizin sosyal medya pazarlama sorumluluklarının çoğunu üstlenir.

Social Media Management

Sosyal medya yönetimi, içerik oluşturma, yayınlama, katılım ve bahsetmeleri (mention) izleme, bir müşteri ve influencer topluluğunu genişletme ve çabalarınızın neticelerini raporlama ve çözümleme sürecidir. İşletmenizin hedeflerine bağlı olarak bu süreç, Facebook’tan YouTube’a kadar yalnızca bir veya birçok fazla kanalı kapsayabilir. Şirket olarak kullandığınız sosyal medya kanalı sayısı ne olursa olsun, sosyal medya yönetimi bir şirketin pazarlama stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır ve ölçülebilir bir yatırım getirisi (ROI) sağlar.

Facebook Reklam Verme

Organik veya ücretli reklamlar dahil olmak üzere, hedeflerinize ulaşmak için çeşitli sosyal medya pazarlama eylemleri vardır. Ölçülebilir yatırım getirisi ile uygulanması hızlı bir çözüm arıyorsanız muhtemelen Facebook reklamlarını duymuşsunuzdur. Facebook'ta reklam, sosyal ağ kullanıcılarının profillerindeki ilgi alanlarına veya sosyo-demografik kriterlere göre yayınlanır. Facebook gönderileriniz sağ sütunda, masaüstü veya mobil Haber Kaynağı, Instagram, Audience Network ve Facebook Messenger'da görünebilir. Facebook’un 1.9+ milyar kullanıcısı vardır, bu sebeple bu platformda reklam vermek görünürlüğünüzü ve marka bilinirliğinizi artırıp size potansiyel müşteriler sağlayacaktır.

Instagram Reklam Verme

Instagram'ın markanız için güçlü bir iletişim ve dönüşüm aracı haline gelmesi için onu doğru ve etkili kullanmayı öğrenmelisiniz. Uygulamada ve algoritmasında ustalaşmanın birçok yolu bulunur, ancak en efektif ve kontrol edilebilir teknik şüphesiz ki reklamcılıktır. Instagram’ın 2+ milyar kullanıcısı vardır bu sebeple bu platformda reklam vermemek kaçınılmaz olacaktır.

TikTok Reklam Verme

TikTok uygulamasını kullananların %43’ünün Instagram’ı, %45’inin de Facebook’u yoktur. Bu demek oluyor ki TikTok ile bambaşka bir kitleye yani daha önce belki de ulaşamadığınız bir kitleye ulaşabilirsiniz. TikTok reklamcılığı nispeten daha yeni olduğu için rekabet güçlü değildir ve maliyetler düşüktür. Bu sebeple öne çıkmanız daha kolay olacaktır.

Youtube Reklam Verme

Günümüzde hemen hemen herkes YouTube’da video izler. Arama hacimleri açısından YouTube, Google'dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. YouTube reklamcılığı, işletmeniz için leadler veya potansiyel müşteriler oluşturmanızı mümkün kılar. Bu sayede, videodaki harekete geçirici mesajlar sayesinde reklamınızı görüntüleyen ziyaretçileri web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması veya sosyal ağ pazarlaması, bir yandan markayı veya şirketi bilinir kılmak, diğer yandan hedeflenen bir veya daha fazla topluluk içindeki etkileşimi yönetmek için sosyal medyada kullanılan araç ve uygulamaları doğru kullanmayı ifade eder. Takipçileri önce beklentilere ve ardından müşterilere dönüştürür. Albert Solino olarak bu kapsamda iki etkili adım izliyoruz;

1-Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, bir işletmenin hedeflerine ulaşması adına pazarlama, satış, işveren markası ve iletişim stratejilerini geliştirmek için sosyal ağları (Facebook, Instagram, LinkedIn…) kullanmaktan oluşur. Albert Solino olarak faaliyet gerçekleştirdiğimiz bir kaç alan şu şekildedir;

2-Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Yeni bir hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşmak veya daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız kesinlikle sosyal medya reklamlarından yararlanmalısınız. Bizim de Albert Solino olarak sosyal medya reklam yönetimi kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden birkaçı şu şekildedir;

Albert Solino Sosyal Medya Ajansıyla Çalışmanız İçin 10 Neden

Efektif Kampanyalar

Efektif kampanyalar oluşturur. Kampanyalar ve reklamlar sosyal medyanın olmazsa olmazıdır. Albert Solino da bu kampanyaları en uygun şekilde hazırlayıp hayata geçirerek marka bilinirliğinizi artırıp daha çok potansiyel müşteri çeker.

Zaman Yönetimi

Zamandan tasarruf edersiniz. Kârlı bir sosyal medya stratejisi oluşturmak ve sosyal medya hesaplarınızı bu stratejiye uygun şekilde yönetme konusunu kendiniz yapmaya karar verirseniz bilin ki bu ağır bir yatırım ve zamandır.

Kitle Analizi

Albert Solino, tüm kitlelere hitap eden ve ortak duyguyu bulan bir ekiple destek sağlıyor. Ofansif algılanabilecek, kitlelerde fikirleri ikiye bölebilecek ve tepki alabilecek paylaşımların dengesini en sağlıklı şekilde kuruyor.

Doğru İçerik

Albert Solino sosyal medya pazarlaması uzmanlarıyla çalışmak, içerik fikirleri ve kampanya stratejileri açısından size avantaj sağlar. Sosyal medya alanında neyin işe yaramadığını bilir ve diğer işletmelere binlerce liraya mal olan tuzaklara düşmemenize yardımcı olur.

Advertising

Albert Solino, ücretli reklamlar konusunda uzmandır. Bu sebeple, dijital reklamcılık sürecinin karmaşıklıkları hakkında kafanızda endişe bırakmaz.

Yaratıcı İçerikler

Yaratıcı içerikler oluşturur ve yayınlar. Potansiyel müşterilerin ilgisini çekecek ve koruyacak içerikler üreterek kitlenizi büyütür.

Professional Team

Bizimle çalışmaya karar verdiğinizde, yalnızca tek bir kişiyle çalışmazsınız. Her biri kendi alanında uzman olan tam bir profesyonel ekip ile çalışırsınız.

Budget

En iyi uygulamaları ve uygun bütçe ayarlamasını biliriz. İşletmeler, kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi uygulamaları bilen bir sosyal medya pazarlama ajansı olan Albert Solino’dan hizmet alarak ciddi bir rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

Kapsamlı Araçlar

Albert Solino sosyal medya pazarlaması kapsamındaki tüm gerekli araçlara sahiptir. Kampanyalarınızı veya reklamlarınızı tek bir çatı altında toplamak için gereken her şeye hakimdir. Herhangi bir yeni yazılım hizmetine abone olmanıza veya herhangi bir ekipman satın almanıza gerek kalmaz.

Yenilikçi Stratejiler

Albert Solino, firmanızın sosyal medya kanallarına erişmesi için yenilikçi yolların oluşturulmasını ve uygulanmasını sağlar. Önce mevcut sosyal medya varlığını ve stratejilerini denetler , şirketin rekabetini öğrenir ve ardından net bir strateji geliştirir.

Albert Solino olarak, sosyal ağlardaki en son iletişim trendlerinin takibindeyiz: yeni formatlar, ton trendleri, yazı, grafik stillerinin gelişimi... Hedef kitlenizin dikkatini başarılı bir şekilde çekmek için çalışırız.

Social Media Agency

Sosyal medya ajansına dair fiyat teklifi almak için danışmanlarımız ile hemen iletişime geçin!