Albert Solino

Instagram Reklamcılığı

Albert Solino, Instagram reklamcılığı kapsamındaki tüm gereksinimlerinizi karşılar. Bu gereksinimlere dayanarak sizi bütçe dostu ve deneyimli dijital pazarlama ekibimizle buluştururuz. Hemen başlamak için bizi arayın.

Instagram Reklamcılığı Nedir?

2015 yılında sosyal ağ Instagram, reklam ağını başlattı. Platformumuz daha fazla tüketiciye ulaşmak için Facebook Reklamları sisteminden yararlanıyor. Bu nedenle Instagram reklamcılığı, Facebook’un hedefleme seçeneklerinin de sizin yararınıza kullanılabileceği reklamcılık için çok önemli bir ortamdır. Instagram reklamları, mallarınızı ve/veya hizmetlerinizi kullanıcıların haber akışlarında pazarlamak için ödediğiniz makaleler veya Hikayeler ile karşılaştırılabilir. Basitçe söylemek gerekirse, önceden belirlenmiş hedef kitleye ulaşacak hedefli reklamlar üretebilirsiniz.

Tam hizmet veren sosyal medya ajansınız Albert Solino, en son Instagram trendlerini, stratejilerini ve yaratıcı fikirlerini size sunar.

Neden Instagram Reklamcılığı?

Dijital pazarlama, günümüz reklamcılığındaki en yeni trenddir. Hedef kitlenizle etkili bir şekilde iletişim kurmanın en hızlı ve en basit stratejileri, sosyal medya pazarlaması gibi çevrimiçi pazarlama hizmetlerine katılmaktır. Şirketinizin reklam yayınlamak için kullanabileceği pek çok site olsa bile, Instagram hala en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Instagram reklamları düşük maliyetlidir ve son derece iyi hedeflenebilir. Etkili bir Instagram reklamı ile yaklaşık 100 ila 200 TL arasında 1000 kişiye ulaşabilirsiniz. Özel olarak hedeflenen Instagram reklamları, web sitesi ziyaretçilerinize, e-posta abonelerinize ve müşteri demografisine ulaşabilir. Instagram reklamları, web sitenizin daha nitelikli trafik ve dönüşüm almasına yardımcı olabilir. Şirketiniz, etkili Instagram reklamcılığı uygulayarak çevrimiçi olarak birçok şey başarabilir.

Instagram’da reklam vermelisiniz çünkü;

Ayda 1 milyardan fazla kişi Instagram kullanıyor.

Reklamlarınızın erişimi, Instagram reklamcılığının çok önemli bir avantajıdır. Instagram'ın o kadar geniş bir kullanıcı kitlesi var ki, hedef kitlenizi orada bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Instagram; hashtag'ler, beğeniler ve paylaşımlar aracılığıyla kullanıcı verilerini toplar ve bu verileri reklamlarınızın etkinliğini artırmak için kullanır. Sonuç olarak, yeni başlayanlar ve hatta küçük işletmeler potansiyel müşteriler ile doğrudan iletişim kurabilir.

Instagram’ın etkileşim oranı Facebook’dan %1,22 daha yüksektir.

Günümüzde en popüler sosyal ağ Facebook'tur ve Facebook reklamları çok güçlüdür. Fakat, Instagram'ın aksine, bu tür reklamların elde edebileceği etkileşim çok daha düşük olabilir. Bu nedenle, Instagram reklamlarını kullanarak, uygun türdeki kullanıcıların reklamlarınızla etkileşimini artırabilirsiniz.

En popüler hikayeler işletmelerden geliyor.

Instagram hikayelerinin günlük izlenme sayısı milyonlara ulaşıyor. Ayrıca, işletmeler bu milyonlarca görüntüleme arasında görünür hale geliyor. Ve şirketiniz de bu işletmelerden biri olabilir. Doğru reklam içeriğini kullanırsanız, şirketiniz daha fazla görüntü ve sonuç alan daha büyüleyici hikayelere sahip olacaktır.

Instagram Reklamcılığı Sizin İçin Uygun Mu?

Oldukça büyük ve yaşlanan bir kullanıcı tabanına sahip olan Facebook’un aksine, Instagram kullanıcılarının temel demografisi 18 ila 24 ve 25 ve 34 yaşları arasındadır. Ayrıca, bu sosyal medya platformu en çarpıcı görüntülerinizi sunmak için ideal bir ortamdır ve kitlenizle görsel olarak iletişim kurmak için kreasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca Instagram, etkileşim açısından Facebook’tan 5 kat daha yüksek bir ortalama katılım oranı sunar.

Instagram Reklamcılığı Hizmetlerimiz

Albert Solino, Instagram’daki sosyal medya projenizin her alanında size destek olan bir Instagram ajansıdır.

İçerik

Videolar, sinemagraflar, triptikler, fotoğraflar ve çekimler markanız veya işletmeniz, üretim ve geliştirme ekiplerimiz sayesinde ağın tüm ünlü formatlarını yeniden ziyaret eder.

Strategy

Editör stratejisi, hikaye anlatımı, ton ve grafik tasarım dahil olmak üzere Instagram stratejinizi geliştirmede Albert Solino'dan yardım alırsınız. İletişim hedeflerinize, temaya özel hedef kitlelerinize ve mantıklı, dengeli KPI'larınıza birlikte karar veririz.

Instagram'daki Reklamlar

Instagram sosyal reklam kampanyalarınız, hedefleme, oluşturma ve bütçe optimizasyonunu da yöneten Albert Solino tarafından yönetilir.

Topluluk Yönetimi

Sosyal medya yöneticilerinden oluşan ekiplerimiz, topluluğunuza değer vermek ve onunla daha güçlü ilişkiler geliştirmek için bir içerik takvimi oluşturur, içerik yönetimini sürdürür ve kullanıcı tarafından oluşturulan materyallerin oluşturulmasını teşvik eder.

Real-Time Reporting

İlerlemenizi gerçek zamanlı olarak takip edebilmeniz için kapsamlı raporlar hazırlarız. Bu sayede bir sonraki adımlarımızı ve stratejimizi belirler potansiyel müşterilerinizi gittikçe artırarak mevcut müşteriye çeviririz.

Instagram Reklamcılığıyla Sosyal Medya Varlığınızı Artırın ve İşletmenizi Daha Hızlı Ölçeklendirin​

Albert Solino Instagram Reklamcılığı ile Sosyal Medyadaki Görünürlüğünüzü ve Marka Bilinirliğinizi Artırın

Instagram Reklamcılığı Stratejileri Nasıl İlerler?

1. Kampanya hedefini belirlemek

Tüketicilerin reklamlarınızı gördükten sonra yapmasını istediğiniz eyleme karar vererek kampanya hedefi belirlenir. Böylece karar verdiğiniz hedefe göre en iyi reklam biçimi seçilebilir.

2. Uygun hedef pazarını seçmek

Doğru hedef kitleyi tanımlamak için Facebook Reklamları yöneticisi tarafından sağlanan demografik ve ilgi alanı seçeneklerini kullanarak daha özel hedef kitlelerden yararlanabilirsiniz. Bu süreci kolaylaştırmak için hedefinizin önceden doğru bir şekilde belirlenmiş olması çok önemlidir.

3. Nasıl reklam vermek istediğinizi kararlaştırmak

Belirttiğiniz hedeflere göre reklamınız için en uygun yapıya karar verilmesi gerekir. Buna Instagram Alışveriş'in yanı sıra hikaye reklamları, fotoğraflar, videolar, carousel’ler, Keşfet ve IGTV dahildir. Gerçekten, pazarlama planınıza ve ana kampanya hedefinize dayanmalıdır.

4. Bir bütçe planı oluşturmak

Pazarlama bütçenize göre ve kısa vadeli veya uzun vadeli bir bütçe belirlemek istiyorsanız bir bütçe planı oluşturulmalıdır. Instagram reklamlarınızın maliyeti, hedefleme, reklam yerleşimi, reklam türü ve yılın zamanı gibi çeşitli değişkenlere bağlıdır.

5. İncelemek ve test etmek

Birkaç çalışma hipotezini karşılaştırmayı ve etkinliğinizi artırmak için kişiselleştirilmiş öneriler sunmayı içeren A/B testi tekniklerini kullanarak Instagram reklamlarınız test ve analiz edilmelidir.

Metodolojimiz

Albert Solino, 4 adımda size ve firmanıza yüksek etikelim ve gelir sağlar.

İhtiyaçlarınızın analizi ve anlaşılması

Talebinize en iyi şekilde yanıt verebilmek için Instagram reklam kampanyanızın stratejisi ve hedefi hakkında ortak bir çalışma yürütüyoruz. Hedeflerinize ve kişiliğinize göre uygun platformu hedeflemenizi sağlıyoruz. Instagram reklam ajansımız sizi hedef pazardaki kitleyi çekmek ve hedeflerinize ulaşmak için en etkili plana yönlendirecektir.

Instagram için kampanya oluşturma

Hedef belirlendikten ve reklam formatı seçildikten sonra operasyonel aşamaya geçilebilir. Ekibimiz, reklam kampanyanızı, görüntünün oluşturulmasından veya araştırılmasından kopyanın taslağının hazırlanmasına ve kampanyanızın başarılı olmasını sağlamak için genel optimizasyona (logo, harekete geçirici mesaj (call to action) içeren teklifler, web sitenize gönderilen bağlantılar) kadar her şeyle ilgilenerek tasarlarız.

A/B'yi test etme

Tutarlı testler olmadan reklamlarınız iyileştirilemez. Reklamınızın en iyi performansı gösteren sürümünü değerlendirir ve etkinliği artırmak için yeni fikirleri ve önerileri test ederiz.

Reklamınızın sonuçlarını takip eder ve raporlarız

Şirketiniz, Instagram reklam ajansımızdan tıklama oranı, tıklama başına maliyet, dönüşüm oranı ve diğer metrikler hakkında bilgiler içeren kapsamlı performans istatistikleri alacaktır. Reklamlarınızın başarılarını izleyerek etkinliklerini en üst düzeye çıkarmak için Instagram gönderi tanıtımlarınız ile ilgili hemen değişikliğe de gidebiliriz.

Instagram Reklam Ajansınızı Mı Arıyorsunuz? O Halde Doğru Adrestesiniz: Albert Solino

Instagram Reklamcılığı

Albert Solino’nun Instagram Reklamcılığı Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!