Albert Solino

Marka Tescil Danışmanlığı

Markanızın kimliğini, marka tescili ile korumak için hazırız!

Albert Solino Danışmanlık marka stratejisi oluştururken Marka Tescil Danışmanlığı için uzman kadrosu ile yanınızda!

Markanızın kimliğini ve değerini korumak mı istiyorsunuz? Albert Solino olarak etkili ve yenilikçi yöntemlerimiz ile tanışın!

Albert Solino Danışmanlık

Marka Tescilinin Avantajları

Albert Solino, Marka Tescil Danışmanlık hizmeti ile firmanız adına tüm bu döngüyü ve işgücü isteyen süreci yönetir; marka tescil sürecinde yaşanacak olası maddi-manevi zararların önüne geçer.

Tescil, Markayı Nasıl Korur?

Kimlik

Markalar, işletmelerin dış dünya ile etkileşime girerken kullandığı kimlikleridir. Bu öznel kimliğin ilgili tüm yasalarla korunabilmesi ise ancak resmi Marka Tescili ile mümkün olur.

Yasal Koruma

Ülkemizde resmi tabir ile 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu olarak bilinen Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları arasında Fikir-Sanat eserlerinin yanı sıra marka, patent ve endüstriyel tasarım tescili de yer almaktadır.

TPMK Onayı

Marka tescil sürecinin sonunda Türk Patent ve Marka Kurumu (TPMK) tarafından verilen Marka Tescil Belgesi, markanın belirli değerleri ile söz konusu firmaya ait olduğunu ve kullanım hakkını kanıtlayan resmi kimlik belgesidir.

Marka Tescil Süreci Nasıl İşler?

Marka Tescil İşlemi

Firmalar açısından marka stratejisinin de ayrılmaz bir bileşeni olan Marka Tescil işlemi, yasal olarak TPMK’ye yapılır ve ön araştırma, takip ve ciddi anlamda iş gücü gerektirir. Bu süreçte dikkatli ve stratejik davranılması önemlidir. Proje için araştırmalar sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır.

Bireysel / Vekil Aracılığı İle Başvuru

Bireysel başvuru ya da vekil aracılığı ile yapılacak olan başvurunun olumlu sonuçlanması için öncelikle başvurunun şartları eksiksiz yerine getirilmeli, gerekli belgeler zamanında ve tam olarak iletilmeli, sürecin işleyiş basamakları atlanmadan sıkı biçimde takip edilmelidir.

TPMK’de marka tescil işlemleri kısaca şu şekilde işler;

marka tescil
Albert Solino Danışmanlık

Albert Solino Marka Tescil Sürecinde Firmanıza Nasıl Destek Olur?

Albert Solino Danışmanlık olarak;

Ortaya çıkan cevapları analitik verilerle destekleyerek iş modelinin zeminini sağlamlaştırıyoruz; kısa ya da yakın vadeli gelecek stratejilerini danışmanlık desteğimiz ile güçlendiriyoruz. 

Marka Tescil Danışmanlık Hizmeti Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Süreç Yönetimi

Ön araştırma, analiz, başvurunun yönetimi, varsa itiraz süreçlerinin takibi gibi teknik aşamaları, uzman kadro ve profesyonel ekip ile hak sahipleri adına sürdürüyoruz. Zaman, plan ve strateji unsurları göz önüne alarak projeyi geliştiriyor ve sürdürülebilir bir yapı oluşturuyoruz.

Güvenli Başvuru

Albert Solino olarak marka tescil işlemlerinizi ilk araştırma ve belge aşamasından itibaren sizin için takip ederek A’dan Z’ye güvenle ve eksiksiz gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Bu sayede projede kontrollü ilerleyerek en üst seviyede verim sağlıyoruz.

Zaman ve İş Gücü Tasarrufu

1 yıla yayılabilecek süreçte size zaman ve işgücü tasarrufu sağlıyoruz. Olası itiraz ya da red süreçlerini profesyonel kadro ve bilgi birikimiyle yöneterek şirketinizin muhtemel maddi-manevi kayıplarının önüne geçiyor zaman ve iş gücü tasarrufu sağlıyoruz.

Markasının kimliğini ve değerini korumak isteyen tüm şirketlere danışmanlık hizmetlerimiz ile destek vermeye hazırız; çünkü ‘Marka Değerinin’ öneminin farkındayız.

Albert Solino Danışmanlık

Marka Tescil Danışmanlığı

Şirketinizin Marka Tescili süreçlerini gerçekleştirmek istiyorsanız uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.