Albert Solino

Patent Consultancy

Markanızın itibarını, değerini ve rekabet gücünü arttırmak için yanınızdayız!

Marka Patent Nedir?

Marka patent veya marka patentlemek gibi kavramlar bir kısım kişiler tarafından yoğun olarak kullanılmakta olan sözcük öbekleridir. Ancak bu yaygın kullanımda düzeltmemiz gereken bir nokta bulunuyor. Marka patenti ile kastedilen durum esasen markanın tescil edilmesidir. Marka’nın tescil edilmesi ve patentin tescil edilmesi ise iki ayrı durumdur. Marka Tescili, bir ürün ya da hizmeti isim, logo, slogan gibi diğer markalardan ayırt edici unsurlarına karşı koruma sağlamaktadır. Bu durum toplumda genellikle marka patenti alma şeklinde tanımlanır. Patent ise buluş gerektiren sanayide üretilebilir olan ürünler için alınan tescil türüdür. Türk Patent ve Marka kurumu tarafından buluş sahibine verilen ve buluşun teknik özelliklerinin belirli bir süre korunmasını sağlayan hukuki belgelerdir. Ekonomik bir değere sahip olan bu belgeler hak sahibine belirli bir süre için buluşun izinsiz kullanımını engelleme veya kullanılmasına izin verme hakkını sağlar. Açıkladığımız üzere her iki tescil işleminin özneleri karakteristik olarak birbirinden çok farklıdır.

Şirketinizin Marka Patent (Tescil) süreçlerini gerçekleştirmek istiyorsanız uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Marka Patent Danışmanlığı Nedir?

Marka patent danışmanlığına başvurmak markasını tescil ettirmek isteyen tüm işletmeler için elzem bir konudur. Alanında bir adım önde olmak isteyen işletmeler; isim veya logolarının yönetimi, korunması ve maddi-manevi çıkarlarının gözetilmesi gibi haklar etrafında ticari başarısını güvence altına almak ister. Bu alanda verilen danışmanlık, markanın imajının koruması ve daha geniş kitlelere ulaşması gibi stratejilerine uzman bakış açısı kazandırmanıza olanak sağlar.

İşletmenin varlığını temsil eden işaretler o işletmenin parmak izi gibidir. Sizde parmak izinizi yasal güvence altına almak istiyorsanız Albert Solino Marka Patent alanında danışmanlık etmek için hazır!

Uzmanından Marka Tescil Danışmanlığı Almanın Önemi

Albert Solino Marka Patent Danışmanlık hizmeti, firmanız adına aynı anda pek çok ülkede başvuru sağlayan sistemlerle, tek bir dilde tek bir başvuru yaparak prosedürel işlemleri ciddi oranda azaltmakta zaman ve maliyet açısından avantaj oluşturmaktadır.

Marka Patent (Tescil) Süreci Nasıl İşler?

Albert Solino Tescil Sürecinde Firmanıza Nasıl Destek Olur?

Marka Başvuru ve Marka Patent Danışmanlık Hizmeti Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Etkin Süreç Yönetimi

Başvurudan önce benzerlik araştırması yapılarak risk analizi ortaya çıkarılır. Başvuru aşamasında yer alan tüm teknik detayların tamamlanması ve varsa itiraz süreçlerinin yürütümü uzman kadromuz ile hak sahipleri adına yapılmaktadır. Böylelikle süreçler etkin bir şekilde yönetilir.

Hak Sahipleri İçin Zaman ve İş Gücü Verimliliği

Albert Solino olarak tüm marka patent işlemlerinizde süreç boyunca her türlü soruya ve soruna eksiksiz çözüm üretiyoruz. Danışmanlarımız projelerin anlık takibini sağlar ve kontrollü adımlar adımlar atar. Bu sayede olası tehditlerin önüne geçiyor hak sahipleri için zaman ve iş gücü verimliliği sağlıyoruz.

Markanıza Özel Yaklaşım Stratejileri

Tescil sonucu elde edilen hakların firmaya artı mali değer ile geri dönüşüne dair danışmanlık desteği ile sizleri yalnız bırakmıyoruz.

Patent Consultancy

Albert Solino’nun Marka Patent Danışmanlığı Hizmeti için bizimle iletişime geçin!