Albert Solino

E-posta Pazarlaması

Düşük maliyet & yüksek satış için tüketicilerin en çok görmek istediği pazarlama seçeneği olan e-posta pazarlamasını tercih edin.

E-posta Pazarlaması Nedir?

E-posta pazarlaması; şirketinizi, markanızı, internet sitenizi, hizmetinizi veya ürününüzü tanıtmak için etkili bir e-posta listesi kullanarak bir tür basit pazarlama stratejisi oluşturmak ile ilgilidir. E-posta pazarlaması, insanları alışveriş, form doldurma, bir etkinlik planlama, iş başvurusunda bulunma veya bir hizmet veya ürün denemesine kaydolma gibi benzersiz amaçlar için harekete geçmeye ikna etmek için kullanılabilir.

Eposta pazarlaması yazılımları kullanarak marka bilinirliğinizi artırarak en kaliteli müşteri adaylarını şirketinize çekin!

Albert Solino Consulting

Neden Bir E-posta Kampanyası Başlatmalısınız?

Bunları Biliyor Muydunuz?

E-posta pazarlamasının hala harcadığınız zamana ve çabaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Hadi birlikte istatistiklere bir göz atalım

300 Milyar

Bugün, günde yaklaşık 333,2 milyar e-posta gönderiliyor ve bu da saniyede 3,5 milyondan fazla e-postayla sonuçlanıyor.

%61

Tüketicilerin %61'i markaların e-posta yoluyla iletişime geçmesini ve duyuruları e-posta ile yapmasını tercih ediyor.

x40

E-posta, yeni müşteriler edinmede ve potansiyel müşterileri mevcut müşteriye çevirmede Facebook veya Twitter'dan 40 kat daha etkilidir.

1->38

E-posta pazarlamasının yatırım getirisi oldukça yüksektir: Harcanan her Türk Lirası için ortalama yatırım getirisi 38 Türk Lirasıdır.

E-posta Pazarlamasının (E-mail Marketing) Faydaları

Markanızın Bilinirliğini Artırır

Gönderilen her e-posta, okuyucuları kendi işlerinin önüne koyar ve bir marka tüketicinin hafızasında hala taze olduğu sürece satış olasılığını önemli ölçüde artırır. Marka bilinirliğini koruma ve artırma fırsatı, stratejik planlama, odaklanmış içerik ve güzel tasarımdan kaynaklanacaktır.

Bütçe Dostudur

Geçmişte, reklam panoları, TV reklamları ve gösterişli posterler gibi pazarlama çabaları işletmelere çok pahalıya mal olmuştur. Ancak e-posta pazarlaması veya e-posta pazarlama yazılımı o kadar pahalı değildir çünkü bir e-posta kampanyası göndermek için ihtiyacınız olan tek şey sadece bir bilgisayardır! E-posta pazarlaması, minimum maliyete mal olur ve bu da büyük bir kar marjı ile sonuçlanır.

Ölçülebilirdir

En iyi uygulamalara kullanıldığında, e-posta pazarlaması, SRI'ın açık, okuma ve tıklama oranlarının yanı sıra paylaşım ve referans oranları gibi doğru istatistikleri kullanarak ölçülmesini sağlar. Ayrıca, her kullanıcının davranışını, yalnızca eylemlerine odaklanarak belirlemek de mümkündür.

Basittir

Yaratıcı ve pratik bir bakış açısından, bir e-posta kampanyası oluşturmak bir günden az sürer. E-postanın kullanımı ve bakımı kolaydır ve ticari kullanım için email pazarlamasını planlamak yüksek düzeyde teknik uzmanlık gerektirmez.

Etkilidir

E-posta pazarlaması, işletmeden işletmeye ve işletmeden tüketiciye sektörlerde %127'lik bir yatırım getirisi (ROI) oluşturur ve olası satış yaratmanın gelişmesine olanak tanır.

Hızlıdır

E-posta gönderme, geleneksel doğrudan pazarlamaya kıyasla neredeyse anında gerçekleşir. Ayrıca, geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığında, e-postalar genellikle 10 kata kadar daha hızlı yanıtlar üretir.

Kişiselleştirilebilirdir

Dinamik alanları kullanarak liste etkileşimini artırın. Mesaja alıcının adıyla başlamak ve materyali önceki davranışlarına göre düzenlemek, okuyucuyu daha samimi hissettirir, bu da onları içeriğinizi okumaya motive eder.

E-posta Pazarlama Kampanyası Gönderme

Bir e-posta kampanyası yollamak için birkaç önemli adım atmak gerekir:

Hedef tanımının yapılması

Şablon seçilmesi

Şablonun özelleştirilmesi

Alıcıların hedeflenmesi

Test gönderme yapılması

Gönderim tarihi seçiminin yapılması

Sonuç analizi gerçekleştirilmesi

E-posta Ajansımızın Uzmanlık Alanları

E-posta şablonu oluşturma

Benzer e-posta kampanyaları göndermek için bir e-posta şablonu kullanılır. Şablonları sektördeki en iyi uygulamalara uygun olarak tasarlıyor ve PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere çoğu mesajlaşma sistemi ve cihazıyla uyumluluğu sağlıyoruz.

Otomatik e-posta kampanyaları

E-posta pazarlama otomasyonu, doğru mesajı doğru zamanda doğru kişiye gönderir. Mesaj tipik olarak, bir müşteri eyleminden bir tarihe kadar herhangi bir şey olabilen bir eyleme yanıt olarak gönderilir. Anlamanıza yardımcı olmak için iki basit örnek verelim: Olay: Müşterinin doğum günü Mesaj: Doğum gününüze özel %50 indirim! Olay 2: Sepeti terk etme Mesaj: Ödeme yapmayı unutmayın! & Sepetinizde ürün unuttunuz!,

Kişiselleştirme

Kişiselleştirme, mesajın içeriğini alıcının profiline göre uyarlamanıza olanak tanır. En temel örnek, ileti gövdesine alıcının adını eklemektir, ancak uzmanlarımız, e-posta kampanyanızın her bir bileşenini şirketinize özgü çok daha spesifik kriterlere göre kişiselleştirerek çok daha iyisini yapabilir.

A/B testleri yapma

Bir e-posta kampanyasının konusunu seçmek söz konusu olduğunda, AB testleri hata yapmaktan kaçınmanın en iyi yoludur. Bu özellikle önemlidir, çünkü iyi bir konu satırı, açılma oranı ve bunun sonucunda e-posta kampanyanızın etkinliği üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Temel fikir, posta listesinin bir alt kümesindeki birkaç nesneyi test etmek ve ardından listenin geri kalanına göndermek için en iyisini seçmektir.

En İyi E-posta Pazarlama Aracı Mailsoftly'yi Kullanın

Mailsoftly, e-posta pazarlama kampanyalarının mükemmelleştirilmesi ve toplu postalama süreçlerinin düzgün çalışması için tasarlanmış bir e-posta pazarlama platformudur. Tıpkı günlük e-posta hesabınıza e-postalarınızı yazarken yaptığınız gibi, pürüzsüz bir arayüze sahip kullanıcı dostudur.

Düzgün bir e-posta pazarlama aracı olarak Mailsoftly, kişi listelerinin segmentasyonu, ilgili kişinin verilerine bağlı olarak kişiselleştirilmiş e-postaların ölçekli olarak gönderilmesi, toplu veri yönetimi için toplu işlemler yapılmadan ve gönderilmeden önce kişiselleştirilmiş e-postaların önizlemesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok ayrıntı sağlar.

E-posta pazarlama uygulaması olan Mailsoftly ile ayrıca her bir kişi için özel olarak oluşturulmuş ayrıntılı e-posta istatistiklerini kontrol edebilir ve analiz edebilir. Ek olarak, bu değerli verileri kullanarak Mailsoftly’de kampanyanız için bir sonraki adımı atabilirsiniz!

En iyi e-posta pazarlama platformu olarak Mailsoftly, yalnızca bir hizmet sağlayıcıdan daha fazlasını elde etmeye çalışır. Hedef kitlenizle geniş ölçekte kişiselleştirilmiş bir iletişim kanalı oluşturmanıza ve işletmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, postalarınızdan daha fazla etkileşim almanız mümkün olacaktır. Mailsoftly ile kişiselleştirilmiş mesajınızı doğru kişilere geniş ölçekte iletin ve iletişimi sürdürün!

Albert Solino E-posta Pazarlaması Hizmetiyle Büyük Başarılar Elde Edin

Girişiminizin faaliyet sektörü veya konumu ne olursa olsun, dijital varlığınız başarınız için kritik öneme sahip olabilir. Web, diğerlerinden daha az finansal kaynak gerektiren güçlü ve ekonomik bir büyüme kaldıracıdır. Şirketiniz için SEO’ya yatırım yapma konusunda hala kararsız mısınız? İşte girişiminiz için SEO’ya yatırım yapmanız için bazı önemli sebepler :

Geliri ve Olası Satışlarınızı Artırırız

Doğru eposta kampanyalarıyla müşteriniz olma olasılığı daha yüksek olan kaliteli potansiyel müşterileri markanıza çekeriz.

Marka Bilinirliğinizi Artırırız

Müşterileriniz tarafından bulunur ve hizmetlerinizin veya ürünlerinizin farkındalığını artırırsınız.

Online İtibarınızı Geliştiririz

Yollanan emailler ile müşterilerinizi marka elçileri ve sadık destekçiler haline getiririz.

İnternet Sitenizi İyileştiririz

Eposta pazarlaması kulllanarak sitenize müşteri çekerek sitenizi de bir lead makinesi haline getiririz.

E-posta Pazarlama Ajansınız Albert Solino Uzmanları Tarafından Tasarlanan Etkili Bir E-posta Kampanyası Sayesinde Müşterilerinizle Olan İlişkinizi En Üst Düzeye Çıkarın.

Albert Solino Consulting

E-posta Pazarlaması

Albert Solino’nun E-posta Pazarlama Hizmetleri için bizimle iletişime geçin!