TikTok’ta Reklam Verme

Son yıllarda video paylaşım uygulaması olarak tüm dünyada en çok kullanılan TikTok, bugün milyonlar tarafından beğeni ile takip ediliyor. Bu kadar yoğun şekilde kullanılan sosyal platformda tiktok reklam verme konusu da pek çok kişinin gündeminde. Bugün tüm markaların hedefi haline gelen uygulama, benzersiz videosu ve sayısız takipçisi ile yoğun ilgi görüyor. Özellikle günlük aktif kullanıcı sayısının çok olması TikTok reklamlarını daha da çekici kılan bir unsurdur.

Söz konusu uygulama, son yılların dijital pazarlama rakamlarını da adeta alt üst ediyor. Reklamcılıkta ve e-Ticarette yeni bir soluk olan tiktok reklam oranları ve ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor. Tiktok uygulaması ile maksimum kullanıcı sayısına göre ürün veya hizmetlerinizi, yeni bir kampanyayı veya yaklaşan bir etkinliği hedef kitlenize düşük maliyetle pazarlamanız mümkündür. Trafik kampanyalarına kıyasla bu kampanyalar, sıklığı azaltılarak ulaşılabilecek en fazla kullanıcı sayısına ulaşmak için optimize edilir. Tiktok reklam uzantısı ile erişim maliyetlerinizi azaltabilir, tıklama oranınızı artırabilir, daha detaylı hedefleme ile mesajınızın doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Explore!

Tiktok'ta reklam verme kapsamındaki yaklaşımımızı, danışmanlık sürecimizin detayları ve bu hizmetimizin püf noktalarının açıklandığı TikTok Reklamcılığı our page will be interesting to you.

TikTok'ta Reklam Vermek Nedir?

TikTok 15 ile 60 saniyelik olan videolardan oluşan zengin içerikleri ile bugün çok şekilde kullanılıyor. Söz konusu bu durum dijital reklam piyasasının da gözünden kaçmayacak bir hale geldi. Doğal olarak tiktok sponsorlu reklam verme ve diğer reklam seçenekleri ile ön plana çıkan TikTok uygulaması hedef kitleye ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu olarak kabul ediliyor.

tiktokta reklam vermekTikTok, ilginç reklam kampanyaları oluşturmayı kolaylaştıran, kullanıcı dostu bir self servis reklam platformuna sahip bir uygulamadır. Her reklam platformunda olduğu gibi sosyal medya reklamı seçenekleri içinde TikTok reklamları da hedef kitlenin doğru şekilde tespitine, veri analizine ve daha fazla etkileşime imkan vermektedir. Hedef kitleyi özellikle de z kuşağı denilen gençleri etkilemenin en kolay ve hızlı yolu tiktok reklamları olmaktadır.

Neden Tiktok Reklamları Kullanılmalı?

Bugün kullanılan sayısız sosyal medya uygulaması arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Tiktok, özellikle gençler tarafından çok daha fazla takip ediliyor. Dolayısı ile ekonomi piyasasında alışverişe en çok meyilli kesim de gençler oluyor. Gençlere ulaşmak ve kısa sürede ciddi işler yapabilmek için tiktokta reklam vermek herkes için iyi bir fikir olarak kabul ediliyor. 2020 yılından itibaren adeta sosyal medya konusunda büyük yankı uyandıran TikTok, bugün her kesimden insan tarafından sıklıkla kullanılırken 20-35 yaş arasındaki gençler tarafından kullanım oranı her geçen gün büyüyor. Aynı zamanda 35 ile 45 yaş arasında olan yetişkinler tarafından da ciddi bir şekilde kullanıcı ve takipçiye sahip olan TikTok dijital pazarlama ve elektronik ticaret için çok güçlü bir seçenek haline geldi.

TikTok Reklamcılığının Aşamaları

Hedef kitleye en hızlı ve en kolay ulaşmanın yolu olan tiktok reklam fiyatları ile de son derece dikkat çekicidir. Reklam için verilen ücretlerin çok daha fazla karşılığı alınabilmektedir. Söz konusu tiktok reklam verme sürecinin bir dizi aşamaları bulunmaktadır.

TikTok reklam sürecinin etkili ve verimli olması için gerekli aşamaları şunlardır;

 • Öncelikle etkili bir TikTok reklam hesabına oluşturulmalı ve ilk adım olarak, TikTok reklam sayfasında oturum açılmalıdır.
 • Bir reklam kampanyası oluşturarak hedef kitlenin belirlenmesi, kampanya sekmesinin kullanılması gerekmektedir.
 • Hedef kitle seçimi yapılırken yapılacak reklam türü ve ürün özelliğine dikkat edilmeli ve ona göre hedef belirlenmelidir.
 • Oluşturulacak reklam kampanyası için bütçe oluşturulmalı ve bütçeye göre reklam girişleri yapılmalıdır.
 • Söz konusu tiktok reklam hesabı kullanılırken reklam yerleşimleri ve hedef tanımlanmalıdır.
 • Tiktok reklamlarınızın nerede ve kime gösterileceği, hangi cinsiyetlere ve hangi yaş aralıklarına gösterileceği belirlenmelidir.
 • Bütçeye uygun olarak reklam saatleri belirlenmeli ve hangi saatler arasında gösterileceği seçilmelidir.
 • Reklam ile ilgili ayrıntılar belirlendikten sonra yayınlanacak olan reklamın oluşturulması gerekmektedir. Burada reklamın dikey ya da yatay olup olmayacağına da karar verilmelidir.
 • TikTok, kullanıcıların kolayca reklam oluşturabilmeleri için bir video oluşturma kiti de sunar ancak yine de etkili ve uzman bir tiktok reklam ajansı ile çalışmak son derece verimli olacaktır.

TikTok Reklam İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Etkili olması için tiktokta reklam verme sürecinde orijinal reklam içerikleri oldukça önemlidir. Kesinlikle özgün, size ait ve orijinal içerikler hazırlamalısınız.

Etkili ve orijinal bir tiktok reklam içeriği hazırlanırken dikkat edilmesi gereken konular şunlardır;

 • Tiktok orijinal reklam içeriği için araştırma ve inceleme yapılmalıdır
 • Eğlenceli ve dikkat çekici tiktok reklam içerikleri hazırlanmalıdır
 • Doğru şekilde ve yerinde etiketlemeler kullanılmalıdır.

tiktokTikTok, popüler şarkıların yer aldığı eğlenceli videolara dayanan resmi olmayan bir sosyal ağ platformudur ve burada reklamı yapılacak olan markanın önemle yerleştirilmesi gerekir. İçerik pazarlama sürecinin başarısı söz konusu olduğunda tiktok reklam modelleri arasında yer alan eğlenceli içerikler dikkat çekmektedir. Markanın insanları eğlendirirken belleklerinde yer etmesi sağlanmalıdır.

Etkili, verimli ve geniş kitlelere ulaşması için alanında uzman olan bir tiktok reklam yöneticisi ile çalışmak ve profesyonel destek almak son derece faydalı olacaktır.

Tiktok Reklamlarında Başarı Nasıl Sağlanır?

TikTok reklamları ile başarılı olabilmek için bu kanalda yayınladığınız reklamların markanıza uygun olup olmayacağını iyi anlamak önemlidir. TikTok kullanıcılarının yüzde 65'inden fazlası 30 yaşın altında olan gençlerdir. Bu durumda tiktok reklam sayfası oluşturulurken gençlere yönelik ürün veya hizmet sunuyorsanız, reklamcılık için doğru adres burası olacaktır. TikTok'ta başarı iyi, kaliteli ve eğlenceli içerik gerektirir. Markanızı en iyi şekilde temsil eden kaliteli gönderiler oluşturmanız gerekir.

Ürün satmak ve tanıtmak için oluşturulacak olan tik tok sponsorlu reklam dijital reklamcılık endüstrisinde hala yeni bir süreçtir. Büyük firmalar şimdiden bu kanalda yerlerini almış durumdalar. Bu bütçeleri ve diğer kriterleri karşılıyorsanız TikTok reklamları size farklı kapılar açacaktır. Bu konuda profesyonel destek almak ve uzman bir reklam yöneticisi ile çalışmak markanızı öne çıkartacaktır.

Tiktok Reklamları E-Ticarette Etkili Mi?

Reklam ve ürün tanıtımı ve sonucunda ürünlerin satışının yapılması ve tanıtılması her marka için asıl unsurdur. Doğal olarak her marka ve her firma tiktok’a reklam verme sürecinin etkili bir şekilde tamamlanmasını ister ve bunun için çaba harcar. Tüm dijital pazarlama çalışmalarında olduğu gibi bir platformda reklam vermeden önce bu platformu kullanan kitleyi iyi analiz etmek gerekiyor. Platformu kullanan kişiler markanın hedef kitlesine cevap vermezse bu kanallarda reklam vermek doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Daha çok genç kullanıcıya ulaşmak isteyen markalar için TikTok reklamları daha etkili olacak. Ayrıca video odaklı bir platform olduğu için TikTok reklamları hakkında geri bildirim almak isteyen firmaların dikkat etmesi gereken konulardan biri de yaratıcı video içeriklerinin oluşturulmasıdır. Video içeriği ile kullanıcıların dikkatini çekmek, reklamlarınızın başarısını doğrudan etkileyecektir.

TikTok Reklamları Hedefe Nasıl Ulaşır?

Kullanıcılar ve ziyaretçiler tarafından tiktok reklam alma izlenen videolara ve tercih edilen içeriklere göre farklılık gösterir.

Bu süreçten etkili bir şekilde faydalanmak için açılacak olan tik tok reklam hesabı ile ve bu hesabın etkili ve verimli şekilde kullanılması ve de ayarların doğru yapılması ile reklam sürecinden fayda sağlanabilir. Söz konusu hesap ayarlamaları yapıldıktan ve hedef kitlenin özellikleri seçildikten sonra reklam içeriği oluşturma butonu tıklanmalıdır.

Söz konusu platforma ilk kaydolduğunuzda, seyahat ettiğiniz ülkeyi ve reklamlarınızda görüntülemek istediğiniz içerik türünü seçmelisiniz. Bu reklam yöneticisinde ilgili reklam modellerinden birini seçerek reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Ancak bu sürecin zaman alıcı ve dikkat edilecek tarafları olduğu için profesyonel destek almak, reklam süreçlerini takip etmek, geri dönüşleri izlemek ve veri analizi yapmak oldukça önemlidir.

Tiktok Reklamlarının Hedef Kitlesi Kimdir?

Bugün dünya üzerinde ve ülkemizde de büyük bir kitle tarafından kullanılan ve sıkça takip edilen tiktok büyük ilgi görüyor. Bu durumda tiktok fenomenleri reklam konusunda oldukça çok başarı kaydediyorlar. Dünya üzerinde de olduğu gibi Türkiye’de de TikTok kullanıcılarının yüzde 44'ü gibi geniş bir kitlesi 16 ila 24 yaşları arasında bulunuyor. Doğal olarak reklam verenlerin ve markaların ilk hedefi gençler oluyor.

Tiktok uygulamasında erkek kullanıcıların oranı yüzde 55 iken kadın kullanıcılarının oranı yüzde 45 oluyor. Yapılan araştırmalara ve analizlere göre kullanıcılar bu platformda günde ortalama 52 dakika zaman harcıyorlar. Kullanıcıların yüzde 90'ı uygulamaya günde birkaç kez giriş yapıyor ve günde ortalama izlenen video sayısı 1 milyarın üzerinde. Bu durumda ise tiktok'ta reklam verme sürecinin ilk hedefi gençler olurken hem kadınlar hem de erkekler hedef olarak belirleniyor.

Tiktok Reklamları İşe Yarıyor mu?

Sosyal ağlarda tanıtım faaliyetleri ve marka tanıtımları son derece etkin bir şekilde yürütülmektedir. Bugün kullanılan tüm sosyal medya ağlarında var olan özelliklerin bir benzeri olan tik tok reklamları da tanıtımı yapılacak olan ürünlerin ve markanın ön plana çıkmasını sağlıyor. Son derece uygun olan tiktok reklam ücretleri ile de dikkat çeken TikTok reklamları, büyük oranda reklamların izlenmesine, ürünlerin ve markaların tanıtılmasına neden oluyor.

Son yıllarda hızla yayılan TikTok kullanımı adeta sayısız bir mecraya dönüştü ve buna bağlı olarak tik tok reklamcılığı da ciddi bir sektör haline geldi. Sonuç olarak bu kanalın kullanıcıların ilgisini çeken ürünler içerdiği söylenebilir. Ayrıca, her bir reklama bağlı olarak kârlı fenomenler, bir şirket ile müşterileri arasında iyi bir köprü görevi görebilir. Son derece işlevsel bir seçenek olarak da bahsediliyor.

TikTok Reklamlarının Faydaları

Sosyal ağlardaki reklamlar işlevsel olarak hem müşterilerin hem de işletmelerin ilgisini çekmektedir. Bu durumun TikTok reklamları için de geçerliliğini koruduğu belirtiliyor. Müşteriler ayrıca en uygun promosyonlardan haberdar olacak ve finansal fırsatları değerlendirebileceklerdir. Bu nedenle tiktok sponsorlu reklam çok dikkat çekenler olduğu için ön planda kalacaktır. Çok yoğun şekilde kullanılan ve her gün milyonlarca kişi tarafından izlenen tik tok videoları doğal olarak sayısız şekilde reklamların da gösterilmesine neden oluyor.

Tiktok Reklam Videoları Nasıl Çekilir?

TikTok'ta takipçileriyle ciddi etkileşimleri olan kişiler genellikle para kazanacaktır. TikTok reklamları bu doğrultuda her kullanıcının performansında önemli bir yere sahip olacaktır. Etkileyenlerin bu reklamların kaydında dikkatli davranmaları önemlidir, böylece kullanıcılar bu yönde tutarlı bir şekilde sonuçlar elde edebilirler.

Bu şekilde oluşturulacak ilk tiktok reklamı ve sonrasında çekilecek tüm reklamlar için etkili bir etkileşim ortamı oluşturmak her zaman kolay olacaktır. Her TikTok reklamı çok izleneceği için oldukça uygun bir konumdadır. Böyle bir reklam mecrası da sürekli olarak TikTok'ta görülebilir.

Tiktok Reklamlarının Etkileri Nelerdir?

Sosyal medya ortamında reklamların gelişmesine bağlı olarak daha kolay erişim sağlanacaktır. Aynı işlev TikTok reklamlarına da yansıyacak ve şirketlerin bekledikleri yönde sonuca ulaşmaları durumunda olabilecek düzeyde olacak. Reklamların etkisi sayesinde binlerce kişiye daha kolay erişim ve yeterli sonuç gibi durumlar da ortaya çıkacaktır. Bu sayede TikTok kullanıcıları her zaman etkili reklamlara yönelecek ve ürünlere odaklanacak şekilde her zaman gelişme sağlayabileceklerdir. E-Ticaret alanında son yıllarda dikkat çeken reklam tiktok ilişkisi tüm markaların ve firmaların hedefi haline geldi. Daha fazla ticarette etkin olmak ve daha fazla ürün satmak isteyen firmalar etkin bir şekilde söz konusu reklamları tercih ediyorlar.

Etkili Bir Tiktok Reklam İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Ürünlerin en iyi şekilde tanıtımımın yapılması ve etkili bir tiktok business reklam sürecinin takip edilmesi için oluşturulacak reklam içerikleri son derece önemlidir. İnternet kullanımının ve sosyal medyada geçirilen zamanın son derece arttığı ve buna bağlı internet üzerinden alışverişlerin de büyük oranda çoğaldığı bu süreçte reklam içerikleri ön plana çıkmaktadır.

Ürünün tüm özellikleri ile tanıtılması, kullanıcıyı sıkmadan ve eğlenceli şekilde sunulması reklamlar açısından önemlidir. Bu kapsamda oluşturulacak olan tik tok reklam içeriklerinin etkileyici, bilgi verici ve kısa içeriklerden oluşması gerekiyor. Uzun videoların izlenme oranını daha da düşük olduğu biliniyor. TikTok uygulamasını indirip tasarımına ve trend olan hashtag'lerine baktığımızda sürekli bir "harekete geçirici mesaj" görüyoruz. TikTok, kullanıcılarını her zaman aktif olmaya, yeni fikirler üretmeye ve yaratıcı olmaya teşvik ediyor. Son zamanlarda sosyal medyada gördüğümüz TikTok paylaşımları da bu yaratıcı ve eğlenceli içeriklerden oluşuyor.

TikTok Reklam Modelleri

Bu platformda reklam oluşturmak için öncelikle TikTok Reklamları sayfasından rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Burada Google AdS veya Facebook Business'ta olduğu gibi hesap oluşturup fatura bilgilerinizi girerek reklam vermeye başlayamazsınız. Bu kapsamda etkili bir youtube TikTok reklamları oluşturabilmek için reklam modellerini de bilmek gerekir.

tiktokta reklam vermekSöz konusu TikTok platformunda kullanılabilecek 5 farklı reklam modeli bulunmaktadır ve bunlar şu şekildedir;

 • Feed reklamları da denilen özet akış reklam modelleri
 • İçerik oluşturucular için ortaklık reklam modelleri
 • Üstten görünümlü tiktok reklam modelleri
 • Hashtag mücadelesi verilen reklam modelleri
 • Markalı filtre modeli içeren reklamlar

Söz konusu reklam modelleri içinde tanıtımı yapılacak olan ürün ve firma için en uygun olanı seçilerek etkili bir reklam süreci takip edilmelidir.

Tiktok'a Reklamları Nasıl Yayınlanır?

Tiktok reklam hesabı açıldıktan sonra gerekli ayarlamalar ve hedefler belirlenir ve bundan sonra da reklam oluşturma sürecine gidilir. Kompleks bir yapıya sahip olan tik tok reklam sürecinde etkili ve verimli olabilmek için çok uygun olan tiktok reklam verme ücreti seçenekleri ile uzmanından yardımlar alınabilir.

Oluşturulan tik tok reklam hesabında reklamlar oluştururken ve yayınlanırken öncelikle reklam içerikleri ve reklamların hedef kitlesi tam ve doğru olarak işaretlenmelidir. Daha sonra reklamlar oluşturularak uygun şekilde yayınlanmalıdır. İster firma hesabınız olsun isterse kişisel şahıs hesabı seçin karşınıza doldurmanız gereken bir form ekranı gelecektir. Açılan ekranda yer alan ve doldurmanız gereken form doğru şekilde işlendikten sonra reklam siparişi vermeniz mümkün olacaktır.

TikTok Reklam Ayarları

Reklam hesabının oluşturulması ve ürünlerin tanıtımı için etkili bir reklam içeriğinin oluşturulmasının yanında tik tok reklam ayarlamasının da en doğru şekilde yapılandırılması verimi artıracaktır.

Verilerinizin TikTok'ta gördüğünüz reklamları nasıl etkileyeceğini şu şekilde kontrol edebilirsiniz;

 • TikTok uygulamanızda, sağ alt köşede yer alan Profil seçeneğini işaretleyerek seçin
 • Ayarlarınıza gitmek için sağ üst köşedeki 3 çizgili simgeye dokunarak ayarları açın
 • Görünen seçeneklerden Ayarlar ve oradan da Gizlilik seçeneğini tercih edin
 • Gizlilik butonunu açtıktan sonra ardından Reklamların kişiselleştirilmesi seçeneğine dokunarak açın
 • Özel reklamlar ayarını açmak veya kapatmak için kişiselleştirilmiş reklamlar anahtarına dokunabilirsiniz.

Gördüğünüz reklamları daha kullanışlı hale getirmek için 'Reklam İlgi Alanlarınız' seçeneğini kullanarak reklam ayarlarınızın bazılarını düzenleyebilirsiniz.

TikTok Sponsorlu Reklamcılık

Son zamanlarda sosyal medya platformlarının kullanım sıklığında artış görülmektedir. İnsanlar artık sosyal medya kanalları üzerinden gündemden haberdar olduğu için markalarının reklamını yapmak isteyenler bu kanalları kullanıyor. Öne çıkan ve milyonlarca üyeye sahip olan Tiktok, reklam yapmak isteyenlerin kullandığı platformlardan biridir.

Tik tok sponsorlu reklamcılık, birçok markanın sorduğu sorulardan biridir. Bildiğiniz gibi markalar reklamlarının profesyonelce yapılmasını istiyor. Çünkü reklam, potansiyel müşterilere ulaşmak için çok önemli bir araçtır. Daha önceki yıllarda markalar veya firmalar kısa sürede çok sayıda müşteriye ulaşamamak için sınırlı alanlarda reklam yapıyorlardı. Ancak sosyal medya kanallarının aktif kullanımı birçok markanın bu alanlara yönelmesine ve bu alanlar üzerinden reklam faaliyetleri yürütmesine neden olmuştur. Sosyal medya platformlarından biri olan tiktok, reklamcılıkta ön plana çıkıyor.

Tiktok Reklam Kampanyası

TikTok'un kampanya aşamasının reklamını yapmak isteyenler birçok detayı merak ediyor. Birincisi, uygulamadaki videoları kaydolmak ve takip etmek için kimseyi takip etme zorunluluğu olmamasıdır. Bu noktada, araştırma sayfasındaki çeşitli videoları izlemeniz veya ilgili etiketler aracılığıyla istediğiniz konuyla ilgili videoları aramanız yeterlidir. Küresel olarak birçok marka zaten TikTok aracılığıyla reklamcılığa geçti. Özellikle komik reklamların ön planda olduğu TikTok uygulaması en çok kullanılan içeriklerden biri haline geldi. Dijital pazarlamadaki tahminlere göre bu tür eğlence reklamlarının gelişeceği ve daha çok tercih edileceği yorumu yapılıyor.

TikTok Reklam Alma Nedir?

TikTok reklamı yaparak para kazanmak mümkündür ve bunu başarmak için yüksek sayıda takipçi ve inceleme elde etmeniz gerekir. TikTok uygulamasında bir markayla hemfikir olan ve ürünlerinin veya promosyonlarının reklamını yapan ünlüleri görebiliyoruz. TikTok, kullanıcılarına doğrudan ödeme yapmadığı için hesaplar aldıkları reklamlarla ciddi paralar kazanabiliyor. Hatta bazı markalar, reklamları için bazı fenomenlerle yazılı sözleşmeler imzalar ve onları ücretli çalışan olarak işe alır. TikTok'ta reklam almak oldukça zor bir iştir. Aldığınız reklamlarla ilgili videolarda marka önerebilir veya inceleyerek ürün bilgisi verebilirsiniz.

TikTok reklamları için yapmanız gereken ilk şey TikTok reklamları sayfasına kayıt olmak ve kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmaktır. TikTok reklam hesabınızı açtıktan sonraki adım, reklam panolarından bir promosyon seçmektir. Ardından oluştur demeniz ve kampanyaya göre bir hedef belirlemeniz gerekiyor. Ardından, kampanyaya bir ad vermemiz ve reklamlarınız için toplam bütçeyi girmemiz gerekiyor. Reklamlarınızın hangi kitleye ve nerede görüneceğine karar vermeniz gerekir. Hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, ilgi alanları ve kullandıkları dile göre belirleyebilirsiniz. Sonraki adım bir bütçe belirlemektir ve reklamlarınızın gösterilmesi için bir saat ve tarih belirlemeniz gerekir. Ardından, bütçeniz için hızı ve hedefi belirlemeniz gerekir. Son olarak, reklamlarınızı tasarlamanız gereken bölüm var.

TikTok'ta Reklam Ücretleri Ne Kadar?

Her bir sosyal medya platformunda elbette reklamların bir bütçesi vardır. Bu nedenle TikTok'ta reklam fiyatları birçok kişi tarafından sıklıkla soruluyor. Ancak bu ne fenomenlerle başa çıkmak ne de platformun sunduğu seçeneklerden yararlanmak için net değil. Çünkü TikTok ADS reklamcılığı herkese açık olarak kullanılmamaktadır. Yani bir işletme olarak kayıt olmanız ve reklamları kullanırken fiyatı öğrenmeniz gerekiyor. Eğer fenomenle uğraşmak ve kampanya yapmak istiyorsanız kişinin, kitlenin, takipçinin ve beğeninin başarısı fiyatı artıracaktır. Söz konusu TikTok reklam ücretleri ayarlanırken söz konusu içeriğin süresi, modeli, şekli, yayınlanma sıklığı gibi bir çok faktörün etkili olabileceği rahatlıkla söylenebilir.

tiktokta reklam vermeTiktok Fenomeni ile Nasıl Reklam Yapılır?

Günümüzde sosyal medya platformlarının gelişmesi ve dijital fırsatların gelişmesi ile fenomenler artmaya başlamıştır. Bu insanlara hafife alınmaması gereken bir kitle sevgiyle eşlik ediyor. Çoğu insan sevdiklerinde bir ürün gördüğünde onu satın almak ister. Ayrıca kullanım, kaliteli ve güvenilir olduğu izlenimini vermektedir. Bu nedenle TikTok sponsorluğundaki reklam amacınız yerine getirilmiştir. Tek yapmanız gereken kendinizi fenomene tanıtmak ve reklam projeniz hakkında bilgi vermek. Ancak iletişim kurmadan önce karşı tarafın kaç takipçisi olduğunu ve beğenilerinin onlarla orantılı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Çünkü beğeniler çok az ama takipçiler çok fazlaysa fazla etkileşimi yok demektir. Bu durumda reklamınızdan alacağınız sonuç da azalacaktır. Örneğin, 50.000 takipçisi olan bir hesap gönderisi 20.000 civarında beğeni alıyorsa, maksimum sayıda kişiye ulaşabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken şey, belirttiğimiz gibi ücretlerin değişebileceğidir. Ancak bunu karşı tarafla uygun bir şekilde konuşup anlaşmak mümkündür. Daha sonra ürünün nasıl, nerede ve kaç gönderide görünmesi gerektiğine karar vermelisiniz.

Tiktok Kurumsal Hesapları Nasıl Pazarlanır?

TikTok reklamları almak istiyorsanız, bunun temel nedeni işletme hesabınızı tanıtmak istemenizdir. Bunun için reklama ek olarak başvurmanız gereken bazı unsurlar var. Çünkü reklamı tüm TikTok üyelerine gösterseniz bile hesabınız güven oluşturmaz ise satış olmayacaktır. Bir fenomen başarılı bir reklam oluştursa bile takipçilerinin cahilce satın alacağı anlamına gelmez. Çünkü o zaman hesabına bakarlar ve güvenilir olup olmadığına karar verirler.

Tik tok uygulamasında kurumsal olan işletme hesaplarının tanıtımı ve pazarlanması için yapılacak olan işlemler şunlardır;

 • Düzenli ve sürekli TikTok paylaşımlarının yapılması
 • Kaliteli ve orijinal olan paylaşımların yapılması
 • Çekilen videoları yayınlarken videolarla ilgili kısa açıklamaların yapılması
 • Tik tok reklam videoları paylaşılırken etiket özelliğinin kullanılması

Bu işlemler takip edilerek çok daha etkili ve verimli bir tik tok reklam süreci yönetilebilir ve tam verim elde edilebilir.

TikTok Ads Ne Anlama Gelir?

Reklam seçenekleri ve reklam uygulamaları söz konusu olduğunda ortaya çıkan ads kavramı da merak edilir. TikTok feed içi reklam dönüşüm reklamı olarak da bilinen TikTok Ads, e-ticaret siteleri için özel olarak tasarlanmış bir reklam modelidir. Bahsedilen reklam modeli sayesinde e-ticaret siteleri hedef kitlenin ötesine geçerek yeni bir kitle oluşturabilmektedir.

TikTok Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

TikTok reklamını yayınlamak için önce ücretsiz bir hesap oluşturmalısınız. Oluşturmak istediğiniz bu hesap sayesinde TikTok sponsorluğunda reklam yayınlayabilir ve hedef kitlenizi kolayca artırabilirsiniz. Ücretsiz bir hesap oluşturmak için aşağıdaki bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

Tiktok Business Ne Anlama Geliyor?

TikTok For Business, şirketlerin TikTok'ta reklam vermek için kullandıkları özel bir hesap türüdür. Cari hesap türü daha önce de belirttiğimiz gibi tamamen ücretsiz olarak açılabilmektedir.