Retargeting (Yeniden Hedefleme) Nedir?

İçerik

Reklam, ekonomi dünyasının en önemli unsurudur ve markalaşma yolunda ilk önemli adımdır. Reklamın doğru bir şekilde icra edilmesi etkili sonuç meydana getirecektir ve markalaşma daha kısa bir sürede meydana gelecektir. Retargeting, reklamın gücünü artıran etkili bir yöntemdir. Bu yöntemde reklamın doğru adrese yapılması ve hedef kitleye ulaştırılması esas alınıyor. Bu hizmetten faydalanmak için Google arama motorunun yeniden pazarlama yöntemi ile ilgili şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

Siteyi ziyaret eden ancak satın alma işlemi yapmayan ziyaretçilerin satın alma işlemi için ikna edilmesi günümüz şartlarında reklam yöntemi ile gerçekleşiyor. Yeniden hedefleme olarak isimlendirilen bu yöntem sitenin hedef kitle ile buluşmasını sağlamaktadır. Bu yöntemin işlevselliği de önemlidir. Belli aşamalardan müteşekkil olan bu reklam yöntemi, kısa sürede etkili sonuç vermektedir.

Retargeting Ne Demek?

Kısaca ‘ hedef kitleye reklam yolu ile ulaşma’ olarak tanımlanan retargeting nedir? Konusu günümüz online dünyasının en önemli konularından birini oluşturuyor. Bu yöntem sayesinde kar marjı artıyor ve tıklama sayısı artıyor.

Reklam kategorisinde önemli bir adım olan retargeting sisteminde kar oranı yaklaşık olarak %200 ile % 300 arasında değişmektedir. Doğru adım atıldığı zaman kar oranı daha da yükselebilir. Kar oranı bu kategoride ROI olarak ifade edilir. Başarı oranı doğru adım atmanıza bağlıdır. İlk anda yapılan analiz işlemleri ve bu analiz işlemlerine paralel olarak hedef kitleyi yakından ilgilendiren etkileyici bir reklam, başarının ilk basamağıdır. Hedef kitlenin ilgi alanı ile alakası olmayan reklamlar başarılı sonuç vermez. Site ziyaretçisinin Google arama motorunda yaptığı bütün aramalar kaydedilir ve bu kayıtlara göre reklam bildirimi gerçekleşir.

Retargeting Bütçesi

Yeniden hedeflemede dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bu hususların dikkatli bir şekilde takip edilmesi istenen etkili sonucu verecektir. Bu yöntemi kullanmak kolaydır ancak belli bir bütçe gerektirir. Sosyal medyada etkili bir şekilde reklam vermek bu kategoride istenen sonucu meydana getirecektir. Retargeting nedir? Müşterinin geri dönüşüm yapmasını sağlamaktır.

Dolar bazında yapılan ödemeler Türk Lirası’na çevriliyor ve bu şekilde ödeme yapılıyor. Geri dönüşümü maksimum seviyede olan retargeting, ürünle ilgilenen müşterilerin tespiti ve bu tespit edilen müşterilere reklam yapma işlemi olarak isimlendirilmektedir.

Yeniden Hedefleme Ve Avantajları

Sonuç elde etmek için bir ay gibi bir süre beklenmesi gerekiyor. Bir ay sonunda hedef kitle dönüş yapmaya başlar. Genellikle bir hafta gibi bir sürede sonuç alınması bekleniyor ancak bu iş sabır işidir. Bir reklam yayınlandığı anda herkes tarafından fark edilmeyebilir. Reklamın etki oluşturması için defalarca yayınlanması gerekiyor. Yeniden hedefleme ile;

Ürünün ziyaretçi sayısını artırmak için de yeni bir yeniden hedefleme çalışmasının yapılması gereklidir.

Yeniden Hedefleme Nedir?

Pratik özellikleriyle ekonomi dünyasında reklam sorunu tam anlamı ile çözen yeniden hedefleme sistemi, sitenin normal ziyaretçilerine ve arama geçmişinde yer alan ziyaretçilere açıktır. Siteyi daha önceden ziyaret eden müşterilere ulaşma imkanı sunan yeniden hedefleme e-posta müşterilerine de hitap etmektedir. E-posta kategorisinde dikkat edilmesi gereken husus, e-postanın kullanılıyor olmasıdır. Kullanılmayan e-postalar istenilen sonucu vermez. Bu sebeple öncelikle e-posta kontrolü yapılmalıdır. Profesyonel yöntemlerin öne çıktığı bu kategoride e-posta en pratik haberleşme araçlarından biridir.

Yeniden Hedefleme Müşteri Kazanımı

Bu müşterilerin kazanılması için özel hedefleme seçeneklerinin uygulanması gerekir. Web sitesinin e-posta adresine pasif ziyaretçilerin abone olması, ilerleyen zaman zarfında geri dönüşümün önünü açacaktır. Özel yönlendirme seçenekleri de aynı şekilde geri dönüşüme yani ziyaretçinin siteden alışveriş yapmasına zemin hazırlayacaktır. Retargeting ads işlemleri bu konuda kolaylık sağlamaktadır.

Ziyaretçilerin yorum ve şikayetleri de bu kategoride önemlidir. Reklam hazırlama işleminde dikkat edilmesi gereken husus ziyaretçilerin şikayet ve yorumlarının dikkatli bir şekilde analiz edilmesidir. Bu analizler reklamın hedefe ulaşmasında etkili olacaktır. Özellikle siteye giriş yaparak yorum yazan ziyaretçilerin beklentisine uygun reklamlar retargeting işleminin başarıya ulaşmasında etkili olmaktadır.

Retargeting Ve Sonuç Alma

Yeniden hedefleme ile ilgili yapılan çalışmalar kısa sürede sonuç vermektedir. Teknik bir çalışma yapıldığı zaman ziyaretçi siteye uğradığı zaman reklamlarla karşılaşır. Sistemde ziyaret edenler kayıt altına alındığı için reklamlar ziyaret eden kişilere ulaşır. Google arama motorunda ziyaret edilen sitelerle ilgili reklamların ziyaretçilere tekrar yansıtılması, geri dönüşümü yani satın almayı tetiklemektedir. Retargeting ads Google arama motorunun piksel uygulaması ile gerçekleştirilen reklam yöntemidir.

Satış işleminin gerçekleşmesi için veya devam eden satış işleminin artırılması için hedef kitlenin takibe alınması ve yeni hedef kitlelerinin oluşturulması gerekir. Google bu kategoride herkesin ilgi alanına göre reklam verme imkanı sunuyor. Yeniden pazarlamada Google ile anlaşması olan siteler için piksel uygulaması tercih ediliyor.

Retargeting Alışveriş

Reklamda hedef kitlenin tespiti ve bu kitleye ulaşımı amaç edinen retargeting Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarında da kullanılmaktadır. Kısaca yeniden hedefleme (retargeting) işleminin asıl maksadı siteye giriş yapan ve her hangi bir alışveriş işlemi gerçekleştirmeyen kişilerin alışveriş yapmasını sağlamaktır. Müşterinin arama yaptığı anahtar kelimeler ve ürünler üzerinden hareket ederek, ilgi alanları ile örtüşen ürün seçenekleri satışa sunulmaktadır. Retargeting ads hedef kitlenin ilgi alanına göre hareket ederek reklam yapma işlemidir. Yapılan reklamın başarılı olması da bu kategoride önemlidir.

Yeniden Hedefleme İndirim Kodu

Ürünün satın alınmasını sağlamak için verilen reklamların ‘cazip’ olması gerekir. Ziyaretçinin yeniden siteye girmesi ve alışveriş yapması için ‘indirim kodu’ uygulaması en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Hedefleme targeting, ilgi çekici konuları ele alarak ürün satışını gerçekleştiriyor. Hedef kitlenin inancı, fikir anlayışı ve tercihleri reklam oluşumunda etkili olmaktadır. Bu kategoride yapılan hatalar reklam işleminin başarısızlıkla sonuçlanmasında etkili olur.

Siteyi ziyaret eden veya sitenin ilgi alanına giren müşterilerin reklam ile buluşturulması reklamın istenen hedefe ulaşmasında etkili oluyor. İndirim kodu, kampanya ve benzeri seçenekler ziyaretçinin geri dönüşümünü sağlayacaktır.

Yeniden Hedefleme Kampanya 

İkinci bir uygulama ise kampanya seçenekleridir. Daha önce sık sık kontrol edilen üründe indirim yapıldığı reklam aracılığı ile hedef kitleye ulaştırıldığında geri dönüşüm oranı bir hayli artmaktadır. İndirim seçenekleri, özellikle fiyat artışının olduğu zamanlarda daha büyük ilgi görüyor. Stoklarla sınırlı olan indirim kampanyaları, en hızlı geri dönüşüm sağlayan seçeneklerden biridir.

Retargeting Hangi Aşamada Uygulanır?

Hedefleme işleminin bazı evreleri vardır ve her evrede bu hizmet tercih edilebilir. Sitede satışların başlaması, pik yapması ve sona gelmesi üç evreyi oluşturmaktadır. Bu üç evrede yeniden hedefleme reklamları yani hedefleme targeting uygulanabilir. Satış paritesinin durumu ve diğer bütün kategoriler dikkatli bir şekilde analiz edildikten sonra reklam türü belirlenir. Her aşamada bu yöntem uygulanabilir ve kısa sürede sonuç alınabilir. Ürün satışında yeterli seviyeye ulaşılmadığı zaman veya yeni ürün satışına ihtiyaç duyulduğu zaman yeniden hedeflemeyle ilgili çözüm seçenekleri tercih edilebilir.

Yeniden Hedefleme (Retargeting) Nasıl Yapılır?

Yeniden hedeflemede dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İçeriğin özelliğine göre yeniden hedefleme yapıldığında ziyaretçinin değişken olan beklentilerine cevap verilmiş olur. Halen sitenin faal olan ziyaretçilerinin yanı sıra yeni ziyaretçi kitlelerinin kazanılması yeniden hedefleme ile mümkündür. Yeni fikirler ve yeni reklam yöntemleri de bu kategoride kullanılabilir.

Satın alma işlemlerinde yavaşlama meydana geldiği zaman doğrudan satış için özel hedefleme de bu kategoride ziyaretçi potansiyelini artıracaktır. Retargeting nasıl yapılır? Facebook, twitter ve Google arama motorunda hedef kitlenin belirlenmesi ve hedef kitlenin ilgi alanına uygun reklam verilmesi ile yapılır. Sosyal medya ziyaretçi ile site arasında köprü vazifesi görür.

Yeniden Hedefleme ve İçeriğin Güncellenmesi

Bu yöntemde reklamın amacı içerikle müşteriyi buluşturmaktır. Ziyaretçinin faal olduğunu kanıtlamak için içeriğe yönelik olan yeniden hedefleme yöntemi tercih edilir. Bu yöntemde ziyaretçinin ürün ile ilgilenip ilgilenmediği ortaya çıkmaktadır. Retargeting nasıl yapılır? Ziyaretçinin ürüne olan ilgisini artırmak ilk önemli maddedir. İçeriğin özelliğine uygun arama yapan bütün internet kullanıcıları ile siteyi buluşturmak bu kategorinin en önemli amacıdır.

Yeniden Hedefleme ve Müşteri Kitlesi

Müşteri kaybı, genellikle içeriğin güncellenmemesi ve yeni ürün seçeneklerini siteye eklenmemesinden kaynaklanıyor. Ayrıca piyasa şartlarına uygun kampanyaların düzenlenmemesi ve reklama ara verilmesi ziyaretçinin ilgisinin kaybolmasına neden olmaktadır. Reklamın ilgili kitle ile buluşması kadar reklamın kitlenin beklentisine ve profiline uygun olması önemlidir.

Güncelleme sonrasında yeni müşteriler ziyaret etmeye başlar ve güncellemenin avantajları siteye yansımaya başlar. E-posta bülten aboneliği, reklam içerisinden ücretsiz seçenekler yeni müşteri potansiyelini oluşumunda etkilidir. Facebook retargeting piksel yöntemi ile yapılır. Ancak Facebook’da e-posta yöntemi de yer alıyor.

Yeniden Hedefleme ve Amacı

Yeniden hedeflemede amaç ‘derde derman’ olmaktır. Müşterinin derdine derman olunduğu zaman başarıya ulaşılır. Güven duygusunun verilmesi ve bu duygunun bilinç altına yerleştirilmesi durumunda ziyaretçi siteye dönüş yaparak satın alma işlemini gerçekleştirecektir. İade, kampanya, indirim ve kolay ödeme seçenekleri reklamlarda kullanılarak bu güven oluşturulabilir. Satın alma ve benzeri konularda bilinç altında yer alan site ilk çözüm olarak değerlendirilmektedir. Facebook retargeting, ziyaretçinin bilinç altını tespit eden bir platformdur. Bu platform beğeni, yorum ve benzeri konuları dikkate alarak müşteri kitlesi oluşturabilmektedir. Hitap edilmek istenen müşteri kitlesine ulaşmanın en kolay yolu Facebook platformudur.

Yeniden Hedefleme ve Doğrudan Satın Alma

Bu kategoride amaç ziyaretçinin yeniden siteye yönlendirilmesidir. Siteye yeniden yönlendirmek ve ürünü tekrar satın alınmasını sağlamak için doğrudan satın alma seçenekleri tercih edilir. Retargeting nasıl yapılır? E-posta listesinde yer alan müşteriler otomatik bildirimlerle ‘indirim, kampanya vs.’ konularda bilgilendirilir. Süreli kampanyalar ve indirim kuponu hediyesi gibi seçeneklerle müşteri kısa sürede siteye dönüş yapar ve satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Kampanya şartları ve süresi ziyaretçiyi ikna etmelidir.

Ziyaretçi satın almadan siteyi terk edebilir ve dönüş yapmayabilir. Ancak bu ziyaretçiye ek bir kampanya seçeneği sunulabilir veya kampanyanın devam ettiği bildirimlerle iletilebilir. Doğrudan satın alma seçeneklerinde ziyaretçinin ikna olması önemlidir. Retargeting nasıl yapılır? Profesyonel çalışan firmalar tercih edilmelidir. Güncel Google uygulamalarını dikkate alan profesyonel firmalar, bu konuda tercih edilmektedir.

Hedef kitlenin belirlenmesi işlemi de uzmanlık isteyen bir konudur. Yeniden hedeflemede kişilerin belirlenmesi işlemi bazı yöntemlere ihtiyaç duyar. Genellikle bu kategoride piksel verilerine göre ve liste verilerine göre veri türü kullanılır. Facebook retargeting oldukça başarılı ve etkili sonuç vermektedir. Facebook, yapılan aramalar, tercih edilen arkadaşlık profilleri ve benzeri konuları baz alarak hareket ediyor.

Piksel Yeniden Hedefleme

Bu yöntem farklı özelliklere sahiptir ve günümüz şartlarında en çok kullanılan yeniden hedefleme türü piksek hedeflemedir. Piksel bir nevi ‘takip cihazı’ görevini görür. Ziyaretçinin bıraktığı çerezler ve kaydettiği e-posta yardımı ile ziyaretçi takibe alınır. Girdiği sitelere Google yardımı ile reklam gönderilir. Facebook hesabına da ilgilendiği ürünler hakkında reklam bildirimleri ulaşır. Piksel yönteminin işlevsel sırası şu şekildedir:

1- Kullanıcı siteyi ziyaret eder ve çerez bırakır. E-posta kayıt işlemi yaptıran ziyaretçiler de kayıt altına alınır. Sitenin bu işlem için yeterli özelliğe sahip olması gerekir.

2- Kullanıcı tarayıcısına piksel yerleşir ve bu piksel sizin yerinize müşteriyi takip eder. Facebook retargeting bu piksel üzerinden hareket edilerek oluşturulur. Piksel sistemi her hesap için ayrı ayrı oluşturulabilir.

3- Ziyaretçinin pikseli Google ve büyük sosyal medya platformlarının yardımı ile müşteriye ulaşır. Piksel yardımı ile yeni reklamlar ziyaretçinin sosyal medya hesabında görünür. Ayrıca aynı tarayıcıdan Google aramalarında da sitenizin reklamı ziyaretçiye ulaşır. Retargeting nasıl yapılır? Piksel ve liste yöntemi bu kategorinin en çok tercih edilen retargeting yöntemlerindendir.

Pazarlama işleminin devamlılığını sağlayan piksel yöntemi, şu an için en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Retargeting nasıl yapılır? Piksel yöntemi hedef kitleye daha çabuk ulaştırmaktadır.

Yeniden Hedefleme Liste Yöntemi

Bu yöntemde e-posta listesinin kabarık olması önemlidir. E-posta listesinde yer alan potansiyel müşterilere bildirim yolu ile reklam gönderme yöntemi kullanılan ikinci klasik yöntemdir. Yeniden hedefleme örnekleri incelendiğinde daha iyi anlaşılır.

Reklam dünyasında önemli bir yere sahip olan yeniden hedefleme örnekleri, çalışmanın başarı oranını gösteriyor. Doğru adımlar atıldığı zaman bu kategoride kâr yüzdesi oldukça fazla olacaktır. Kar yüzdesinin fazla olması durumunda istenen seviyeye ulaşılmıştır.

Liste Yeniden Hedefleme Yöntemi

Bu yöntemde e posta konusu öne çıkan bir konudur ve e posta listesinde yer alan müşteriler hedef alınır. Remarketing yani hatırlatma bildirimlerinin yanı sıra retargeting işlemleri de liste yöntemi ile e posta yoluyla yapılmaktadır. Bu yöntem klasik olmakla birlikte halen geçerliliğini sürdürmektedir. Liste yöntemi ile yeniden hedefleme;

Liste yönteminde müşterini kullandığı e-postanın reklamlarınızı spam olarak görme ihtimali vardır. Reklamda bu uyarı yapılmalıdır. Remarketing işlemlerinde e-posta önemli bir yere sahiptir.

Yeniden Hedefleme ve Facebook

Siteyi ziyaret eden kişinin bıraktığı çerezler piksel yolu ile Facebook sosyal medya platformuna gönderilir. Google, retargeting reklamı konusunda ilk sırada yer alıyor.

Facebook, yeni müşteri kitlesi ile tanışmak isteyenlerin tercih ettiği bir platformdur. Hedef kitlenin ilgisini çekecek bir reklam, yeni müşteri kitlesinin oluşmasına ve hali hazırda mevcut müşteri kitlesinin ilgisinin artmasına neden olur. Facebook retargeting reklamı yeni müşteri kitlesinin oluşumunda öne çıkıyor.

Yeniden Hedefleme ve Twitter

Facebook kenar çubukları, haber akış reklamları ve Google görselleri Twitter kategorisinde öne çıkmaktadır. Twitter reklamlarına olan ilgi yeterli seviyede değildir. Ancak Facebook gibi Twitter da dünya çapında bir sosyal medyadır ve gelecekte reklam kategorisinde önemli bir sosyal medya platformu olabilir. Retargeting marketing işlemlerinde dünyanın bir araya geldiği sosyal medya platformları önem arz ediyor.

Yeniden Hedefleme Facebook Ve Google Farkı

Facebook piksel rotasına göre hareket ederek ziyaretçilere ulaşırken Google ziyaretçinin girdiği bütün sitelere reklam veriyor. Ancak burada önemli olan şart şudur: Sitenin ‘görüntülü reklam ağı yeniden pazarlama’ özelliğine sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde Google aracılığı ile yeniden pazarlama işlemi yapılabilir.

Yeniden Hedefleme ve Google Display Network

Google yeniden hedefleme işlemine ‘yeniden pazarlama’ demektedir. Facebook hedefleme işlemi ile benzerlik taşıyan bu sistem dünya genelinde kullanılan bir yöntemdir. Google ve Facebook arasındaki yeniden hedefleme işleminin belli başlı farkları vardır. Bu farklardan en önemlisi, Google arama motorunun bütün sitelere reklam göndermesidir.

Yeniden Hedefleme Site Ziyaretçilerine Reklam Yapma

Güncellenen ekonomi dünyasında reklamlar da güncellenmektedir ve reklamlar alışveriş yapmaya devam eden müşterileri elde tutacaktır. Yeni ürünler, yeni trendler ve indirim kampanyaları müşterileri yeni arayışlara iter. Bu yeniliklerin siteye yer almaması durumunda mevcut müşteriler de başka sitelere kaymaya başlar. Bu nedenle mevcut müşterileri elde tutmak için yeniden retargeting marketing yapılmalı ve yeni reklam seçenekleri hazırlanmalıdır.

Retargeting ve Google Ads

Satın alma işlemini gerçekleştiren ziyaretçiye yeni bir ürün satmak oldukça kolaydır. Ancak tıklama sayısı açısından site için avantaj sağlamaz. Sürekli alışveriş yapan müşteri ile uğraşmak yerine genel anlamda herkese aynı mesafede yaklaşmak daha etkili sonuç vermektedir. Site ziyaretçileri ‘farklı fiyat’ seçeneklerini ve ‘farklı kampanya’ seçeneklerini karşılaştırır. Bu gibi durumlar bazı durumlarda istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Retargeting Google ads işlemlerinde uzman çözüm senekleri tercih edilmelidir.

Retargeting için Hedef Kitle Nasıl Seçilir?

Satın alma işlemini gerçekleştirenlerden çok ‘satın alma işlemini düşünen’ müşterilere reklam vermek çok daha etkili sonuç verir. Ürün satın alan müşteriye farklı ürünlerin reklamları ve indirim seçenekleri gönderilmelidir. Retargeting Google Ads bütün sitelere aynı anda reklam verme imkanı sunmaktadır.

Retargeting’de farklı yöntemler kullanılır ve birden fazla sisteme yükleme yapılır. Perfect Audience platformu sayesinde birden fazla hedefe kolaylıkla reklam gönderilebilir. Bu yöntem zaman kazandıran etkili bir yöntemdir. Piksel kodu kullanan Perfect Audience farklı araçlar için Google etiket yöneticisi kullanımını gerçekleştirir. Bu yöntem sayesinde reklamlar bütün dünyaya ulaşabilir ve kısa sürede markalaşmak mümkündür. Yeniden hedefleme reklamları takip edilerek hizmet hakkında bilgi alınabilir.

Liste Yeniden Hedefleme Yöntemi

Bu yöntemde e posta konusu öne çıkan bir konudur ve e posta listesinde yer alan müşteriler hedef alınır. Remarketing yani hatırlatma bildirimlerinin yanı sıra retargeting işlemleri de liste yöntemi ile e posta yoluyla yapılmaktadır. Bu yöntem klasik olmakla birlikte halen geçerliliğini sürdürmektedir. Liste yöntemi ile yeniden hedefleme;

Bu şıklardan en uygunu tercih edilir ancak yeni müşteri kitlesi oluşturmak isteyenler ‘belli başlı web sayfalarını ziyaret edenler’ kısmını işaretlemelidir. Daha fazla tıklama kazanma imkanı sunan bu şık en çok tercih edilen şıktır. Daha sonra Create Audiences tıklanır. Bu aşamadan sonra oluşturduğunuz reklamı kolaylıkla yayımlayabilirsiniz ve hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Bunun için Create Advert (yeşil tuş) tuşuna basmak yeterlidir. Yeniden hedefleme reklamları da Facebook platformunda yayınlanıyor.

Son aşamada ise hedef belirlenmektedir. Reklamın hedeflediği kitle tercih edilmelidir.

Bu şıklardan uygun olanının tercih edilmesi gerekiyor. Blog yazısı ile ilgi çekmek isteyenler Awareness, bülten abonesi kazanmak isteyenler consideration, Ürün satışını artırmak isteyenler ise Direct sales şıkkını işaretlemelidir. Facebook yeniden hedefleme aşama aşama devam etmektedir.

Bu aşamadan sonra kitle seçilir. Use Saved Audience (kaydedilen kitleyi kullan) şıkkı işaretlenir ve kitle seçilir. Bu aşamadan sonra reklam yayınlanır ve an itibariyle hedef kitleye ulaşılmaya başlanır. Geri dönüşüm bu aşamadan sonra artmaya başlar ve sitenin tıklama sayısı da artar.

Facebook gibi geniş bir platforma reklam verenler için ilk önemli konu reklam türüdür. Reklam nasıl verilmelidir ve hangi yöntem kullanılmalıdır. Facebook yeniden hedefleme için ilk aşamada kenar çubuklarında (Facebook sidebar) yer alan reklamlar tercih edilmelidir. Kenar çubuklarındaki reklamlarda görünürlük oranı daha fazladır. Reklam bütçesinin % 70’i kenar çubuklarına verilmelidir. Kalan %30’luk kısım ise haber akışı reklamları (News feed) bölümüne verilmelidir.

Yeniden Hedeflemede Son Adım

Bu kategoride dikkat edilmesi gereken husus reklamın hedef kitlenin ilgisini çekmesi ve reklam verme işlemlerinde yönergelerin dikkatli bir şekilde takip edilmesidir. Reklam işleminde yapılan hatalar parasal anlamda kayba neden olur ve bu durumda istenen sonuç elde edilmeyebilir.

Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinin…

Digital Marketing Agency Our Services: SEO ve Web Sitesi Yönetimi, Marka Konumlandırma ve Marka Stratejisi, Kreatif Hizmetler, Sektör ve Rakip Analizi, Sosyal Medya ve Google Ads Yönetimi, İçerik Pazarlama ve E-mail Pazarlama.

SEO Agency Hizmetlerimiz: Anahtar Kelime Araştırma Stratejisi, Site İçi SEO, Site Dışı SEO, E-ticaret SEO ve İçerik Planlama.

Digital Marketing Consultancy Hizmetlerimiz: We Grow Your Business with Google Ads, We Make You Dominate Search Results with SEO (Search Engine Optimization), We Implement Personal E-Mail Marketing Studies, We Perform Social Media Management and Content Marketing Studies.