Instagram Profesyonel Hesap Nedir?

Instagram, kişisel kullanıcılar için bir eğlence platformu olmasının yanı sıra birçok işletme için kazançlı bir pazar yeri halini çoktan aldı. Ticari hesaplar ve sıklıkla kullanılan Instagram profesyonel hesap türleri ile artık günümüzde ticaretin de kalbi Instagram sayfalarında atıyor. 

Bu alanda hizmet veren dijital pazarlama uzmanları aracılığıyla birçok profesyonel hesaba danışmanlık hizmetleri ile ticari faaliyetlerini artırıyor ve iş hacmini genişletiyor. Ancak söz konusu Instagram profesyonel hesaplarının ne olduğunu ve nasıl yönetileceğini bilmek ve hatta profesyonel destek almak gerekiyor.

Instagram Profesyonel Hesap NedirInstagram Profesyonel Hesabı Ne Anlama Geliyor?

Instagram Profesyonel Hesapların bir özelliği de kişilerin bu profillerle ilgili tüm bilgilere anında ulaşabilmesidir. Pek çok kişi Instagram işletme hesabı açma ve profesyonel hesabı yönetme konusunda yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmadığı için uzmanlardan destek almayı tercih ediyor. 

Öncelikle söz konusu hesabınızı profesyonel hesaba dönüştürmek için ayarlar bölümüne gitmeniz ve "Profesyonel hesaba geçiş yap" bölümünü seçmeniz yeterlidir. Elbette burada birçok işlem seçeneği ve ayrıntıların sizi beklediğini de unutmamanız gerekiyor.

Explore!

Sosyal Medya kapsamındaki yaklaşımımızı, danışmanlık sürecimizin detayları ve bu hizmetimizin püf noktalarının açıklandığı Social Media Agency our page will be interesting to you.

Instagram Profesyonel Hesap Ne İşe Yarar?

Instagram sosyal medya kullanıcıları ve özellikle ticari amaçlarla kullananların öncelik verdiği konu Instagram profesyonel hesap özelliklerini incelemek ve bu profesyonel hesabın faydalarını araştırmaktır.  

İnstagram profesyonel hesabın kullanıcılarına sağladığı faydaları şöyle sıralamak mümkündür;

 • Instagram profesyonel hesabı, kullanıcılara çeşitli özellikler sunarak ticari hayatta daha fazla kazanç ve daha fazla kitleye ulaşma fırsatı verir.
 • Instagram kullanıcıları, profesyonel bir hesaba geçiş yaparak hesapları hakkında detaylı bilgi ve istatistiklere en hızlı şekilde ulaşabilirler.
 • Kullanıcılar, paylaştıkları gönderilerin detaylı analizini görebilir ve aldıkları etkileşimleri daha detaylı inceleme fırsatı bulabilirler.
 • Instagram'ın profesyonel hesap özelliği ile kullanıcılara etkileşimleri hakkında detaylı istatistikler sunar ve ayarlar kısmından paylaşımların analizini görebilirsiniz.
 • Kullanılan profesyonel hesap Instagram sağladığı analizler sayesinde takipçi ve beğeni gibi birçok konuda fikir sahibi olmanıza ve adımlarınızı planlamanıza yardımcı olur.
 • Profesyonel hesaba geçiş yaptığınızda sadece analize giriş yaparak tüm gönderilerinizin detaylarını görmeniz mümkün olur.

Bunun gibi sayısız faydası ve avantajları olan profesyonel hesaplar için Instagram profesyonel hesap açma yol ve yöntemlerini işlem basamaklarına göre yapmak gerekir.

Instagram Profesyonel Hesaba Geçiş Nasıl Yapılır?

instagramSosyal medya uygulamaları arasında büyük yer tutan ve güncel istatistiklere göre 1.2 milyarı aşkın kullanıcısı ile dev bir platform olan Instagram bugün ticari hayatın da vazgeçilmezi haline geldi. Ancak bugün pek çok kullanıcı Instagram’da profesyonel hesaba geçiş nedir sorusunun tam olarak yanıtını bulmakta zorlanıyor. 

Profesyonel hesaba geçiş sürecinde dikkat edilmesi gereken birtakım detaylar vardır. Bu özelliği kullanmak isteyenler hesaplarına giriş yaptıktan sonra, Instagram profilleri içinde bulunan ayarlar sekmesi bölümüne giderek profil ayarlarında, buradan da hesaplar sekmesine gitmeleri öncelikli olacaktır. 

Hesap ayarları bölümünden hesap detaylarına girilen hesaplarla ilgili olarak burada bulunan seçenekler arasından profesyonel hesaba geçiş butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Bir Instagram hesabının profesyonel bir hesaba dönüştürmek aslında oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Kullanıcıların bu işlemi gerçekleştirmesi için beklemelerine hiçbir zaman gerek kalmaz. 

Söz konusu profesyonel hesaba geçtikten sonra, uygulamalarından ve hesap özelliklerinden memnun kalmadığınız takdirde yeniden eski hesabınıza dönme şansınız da bulunuyor. Bunun için yeniden ayarlar sekmesini kullanarak kişisel hesap özelliğine yine kısa zamanda geçebilirsiniz.

Instagram Profesyonel Hesabı ve Reklam Hizmeti

Kişisel hesaplardan profesyonel hesaplara geçiş yapanların asıl amaçları aslında takipçi sayılarını çoğaltarak paylaşımlarıyla ilgili reklam yeteneklerini artırmaktır. Bunun için Instagram işletme hesabı takipçi arttırma yöntemlerini kullanmalı ve mümkün olduğunca özel ve profesyonel paylaşımlar yapılmalıdır. 

Açılan profesyonel hesaplar aracılığıyla edindiğiniz bilgiler, hesabınızı büyütmek ve Instagram'da farkındalık oluşturmak ve tanıttığınız ürünlerin etkileşimini artırmak için de etkili bir araç olacaktır.

Özellikle işletme hesapları, kısa sürede çok sayıda kişiye ulaşmak, satışlarını ve bilinirliğini artırmak için Instagram reklamlarını kullanır. Bu sayede hedef kitlelerine yönelik duyurular hazırlayarak ticari hedeflerine daha hızlı ulaşmak mümkündür. Ticari hayatta varlığını sürdürmek isteyenler ve e-ticaret konusunda daha fazla etkin olmak isteyenlerin en önemli hedefleri daha geniş kitlelere marka ve ürünlerini ulaştırmaktır. 

Instagram Profesyonel Hesabı ve Reklam HizmetiUlaşılan bu hedefler markanın tanıtımının en iyi şekilde yapılmasını, ürünlerin çok geniş kitleler tarafından bilinmesini ve en nihayetinde de ticari işlem hacminin artmasını sağlayacaktır.

Instagram sosyal medya hesaplarının en etkin şekilde kullanılması ve ticari kabiliyetlerin artırılması adına bugün pek çok şirket uzman desteği alıyor. Söz konusu bu profesyonel destekler, dijital pazarlama uzmanları, grafik tasarımcılar ve içerik editörleri ile gerçek zamanlı reklam içeriği oluşturmanıza olanak tanır. 

Bu aşamada Instagram profesyonel hesap ücretli mi gibi bütçelere yönelik soruları elbette soruluyor. Her ne kadar profesyonel hesap sahibi olmak ücretsiz bir işlem olsa da uzman yazılımcılar ve dijital pazarlama uzmanları tarafından verilen hizmetlerin belirli bir miktar ücret karşılığı olacaktır.

Profesyonel Instagram Hesabını Facebook’a Bağlama

Sahibi olduğunuz profesyonel Instagram hesaplarınızı, Instagram profesyonel hesap kategorileri dahilinde bir başka hesapla da ilişkilendirebilirsiniz. Bir Facebook profil sayfasını profesyonel Instagram hesabınıza bağladıysanız, bu sayfa üzerinden sadece Instagram gönderilerinizi bu sayfada paylaşabilirsiniz. 

Başka bir Facebook sayfasına veya Facebook profilinde paylaşım yapmanız artık mümkün olmayacaktır. Bu açıdan profesyonel Instagram sayfaları bazı işlem hareketlerinize kısıtlama getirecektir.

Instagram'da gönderi paylaşabileceğiniz Facebook sayfasını değiştirmek için profilinizi tekrar kişisel hesabınıza çevirmeniz gerekir. Profilinizi tekrar kişisel hesaba dönüştürdükten sonra, profesyonel hesabınızı geri yüklemeniz ve kullanmak istediğiniz yeni Facebook sayfasını seçmeniz gerekecektir.

Profesyonel Hesap Açmada Kullanılacak Özellikler

Sahibi olduğunuz bir Instagram hesabınızda yine size ait olan bir Facebook sayfasına bağlanmak kişisel hesabınızdan vazgeçerek sayfanızı işletme hesabı haline çevirmeniz zorunludur. Bu noktada hesabınızı profesyonel hesaba dönüştürürken yararlanabileceğiniz birçok yeni özellik var.

Söz konusu olan Instagram şirket hesabı ile bir facebook hesabını profesyonel hesaba dönüştürme sürecinde faydalanılacak özellikler şunlardır;

 • Profesyonel Gösterge Tablosu kullanma özelliği, bu özellik ile, performansınızın takip edebilir ve profesyonel araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Bunu yapabilmek için de Instagram tarafından oluşturulan kılavuzları görüntülemeniz gerekir.
 • İlgili izinler ve yetkiler özelliği, bir Instagram hesabını bir Facebook sayfasına bağladığınızda, yöneticiler, editörler ve sitede görev yapan diğer rol sahipleri, bağlantılı Instagram hesabında aynı izinlere ve yetkilere sahip olurlar.
 • İletişim bilgilerini girme özelliği ile müşterilere artık daha yakın ve kısa sürede iletişime geçme şansınız olacak. Ayrıca iletişim bilgilerinizi herkese açık profilinizde gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.
 • Kategori Etiketi özelliği: kategori, profesyonel hesabın profil resminin hemen altında görüntülenir. Kategori kodunuzu herkese açık profilinizde gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.
 • İkincil gelen kutusu özelliği, gelen kutunuza Birincil ve Genel sekmeleriyle erişebilirsiniz. Mesajları düzenlemek ve bildirimleri kontrol etmek için bu gelen kutusunu kullanabilirsiniz.

Söz konusu özellikleri kullanarak Instagram işletme hesabı ile diğer her iki profesyonel hesabın da aynı anda yönetilmesi ve etkinliğin artırılması mümkün olacaktır. Ayrıca, sipariş talepleri alındıkları tarihe veya ana faturalara göre sıralanabilir.

Hesabımı Kurumsal Hesaba Nasıl Dönüştürebilirim?

Sahip olunan Instagram hesaplarının sağladığı Instagram işletme hesabı geliştirme seçenekleri ile söz konusu hesabın kurumsal hale getirilmesi de mümkün. Burada ilk olarak yapılması gereken işlem, kişisel hesabınızı herkese açık hale getirmek olmalıdır. Instagram platformunda özel veya kilitli olan hesapların kurumsal olma şansları bulunmamaktadır. 

Instagram şirket hesabıHesabınızı kurumsal hesaba dönüştürmek için öncelikle profilinizdeki ayarlar seçeneğini kullanarak herkese açık konumuna getirmeli sonra da şirket hesabıma geç komutu verilmelidir. Söz konusu komutu verdikten sonra tüm işlemler hızlıca gerçekleşecek ve artık kişisel hesabınız bir kurumsal hesap haline dönüşerek sizlere çok daha farklı imkânalar sunacaktır.

Bu adımdan sonra Instagram işletme hesabınızı şirketin Facebook sayfasına bağlamanız gerekiyor. İşletmenizin bir Facebook sayfası yoksa Instagram bu süreçte bir Facebook sayfası oluşturmanıza da olanak tanır. Her iki hesap arasında sağlıklı bağlantıyı oluşturduktan sonra şirket sayfanızın tüm bilgilerini girerek profilinizi tamamlayabilirsiniz. İşleminizi bu şekilde tamamladıktan sonra artık Instagram üzerinde var olan işletmeniz daha hızlı kazanç sağlamaya başlayacaktır.

Instagram Profesyonel Hesabından Nasıl Çıkılır?

Birçok kişi profesyonel hesabı severek kullanmayı tercih ederken bazıları Instagram profesyonel sayfalarından memnun kalmayabilir. Bu durumda hesabınızın yeniden kişisel hesaba dönüştürülmesi gerekecektir. İşletme hesabı ve içerik üretici farkı nedeniyle ya da bir başka nedenle yeniden kişisel hesabınıza dönmek isterseniz ayarlar seçeneğini kullanacaksınız. 

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle Instagram'da profil bölümüne erişmeniz ve ayarlar bölümüne dokunmanız gerekiyor. Bu işlem aşamasında kişisel hesabınıza geri dönmek için yer alan buton sayesinde işleminizi yaparak onay verebilirsiniz.

Profesyonel Bir Instagram Hesabına Geçtiğimde Ne Olur?

Kullanılan kişisel Instagram profil sayfalarının birkaç işlemle profesyonel hesaba dönüştürülmesinin arından hangi farklılıklar olacak biraz da bunlara değinebiliriz. Profesyonel https://www.instagram.com/albertsolino/ hesapları sizlere pek çok özellik ve farklı imkânlar sağlar. 

Kişisel profilinizin ayarlar bölümünden “profesyonel hesaba geç” seçeneğini tıklayarak hesabınızı profesyonel hesaba haline getirdikten sonra öncelikle hesabınız özel bir kişisel sayfa olmaktan çıkacaktır. 

Kişisel sayfa halinden işletme hesabına dönüşen hesaplar, Instagram’da çok kısa süre içinde çok daha fazla kişi ile iletişime geçmenize olanak verecek ve e-ticaretiniz çok daha gelişecektir. Çünkü günümüz ticari hayatında e-ticaretin önemi çok daha büyümüş ve insanlar internet ve sosyal medya üzerinden yapılan alışverişleri daha fazla benimsemişlerdir.

Profesyonel hesaba geçiş yaptığınızda hesabınız özel hesap olmaktan tamamen çıkar ve herkese açık, herkes tarafından görülebilir bir hesap haline gelir. Bu sayede gereğinden fazla çaba harcamadan paylaşımlarınızın, reklamlarınızın, hikaye ve diğer fotogramlarınızın daha geniş kitlelerce görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. 

Daha önce kullandığınız kişisel hesaplarınızdaki paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğine siz karar verirsiniz. Arkadaşlık takip seçenekleri ile kimlerin kimleri takip edeceği belirlenirdi ancak profesyonel sayfalarda bu mümkün değildir. Bu durumda sizi takip etmek isteyenler için herhangi bir onay butonu bulunmamaktadır.