Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir, Dijital Pazarlama Danışmanları Ne İş Yapar?

Daha fazla dijital pazarlama becerisi gerektiren ve yaklaşan bir projeniz mi var? Zamana meydan okuyan sağlam pazarlama planları bulmakta zorlanıyor musunuz?

Hiç dijital pazarlama danışmanlığıyla çalışmayı düşündünüz mü?

İşte bu makalede sorularınıza biz cevap veriyoruz.

Dijital pazarlama danışmanları, çok çeşitli deneyimlere ve becerilere sahiptir. İster yeni stratejiler geliştiriyor ister size zaman kazandırıyor olsun, dijital pazarlama danışmanları ekibinize değerli katkılarda bulunurlar.

Bir dijital pazarlama danışmanlık firması ile çalışmanın temel avantajlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacak makale burada!

Okumaya devam edin…

Explore!

Dijital pazarlama kapsamındaki tüm yaklaşımlarımızı, danışmanlık sürecimizin detayları ve bu hizmetimizin püf noktalarının açıklandığı Digital Marketing Agency our page will be interesting to you.

What is Digital Marketing Consultancy?

Bir dijital pazarlama danışmanlığı firması, dijital pazarlama söz konusu olduğunda işinizi doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Pazarlama stratejiniz üzerinde sizinle birlikte çalışacak ve iş dinamiklerinizi ve hedeflerinizi öğrenmek için çalışacaktır.

Dijital pazarlama danışmanları belirli ihtiyaçları tanımlamanıza ve hedeflerinize ulaşmak için stratejiler uygulamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, uzun vadeli bir pazarlama stratejisi uygulamanıza yardımcı olmak için işinizi dijital pazarlama yeteneğiyle eşleştirmenize yardımcı olurlar. Dijital pazarlama danışmanlarının genellikle uzun bir pazarlama geçmişi vardır, bu nedenle dijital pazarlama departmanınız olarak hareket edebilir ve aksiyon alabilirler.

Bir  dijital pazarlama danışmanlığı, bir şirketin veya kurumun internetteki görünürlüğünü geliştirmek için  dijital içeriğin tanıtımında uzmanlaş kişilerden oluşur.  Bu nedenle, müşterisinin dijital pazarlama stratejisine bağlı olarak arama motorları, sosyal ağlar, e-posta vb. farklı mecralarda çeşitli araçları etkinleştirerek çeşitli hizmetler sunar  

Dijital pazarlama danışmanları tüm dijital medya ve cihazlarda uzmanlaşmış kişilerdir. Amaçları, web pazarlamanın tüm avantajlarından maksimum düzeyde yararlanarak müşterilerinin ihtiyaçlarını tanımlama, stratejiyi uygulama ve ardından bu stratejinin operasyonel olarak yürütülmesine destek olmaktır.

Dijital Pazarlama Danışmanlığının Faydaları

Zamandan tasarruf edersiniz.

Dijital pazarlama, sürekli değişen ve gelişen çok geniş bir alandır. Pazarlamada kendi başınıza etkili olmak mümkündür, ancak uzun vadeli bir başarı sağlamak için araştırmaya, öğrenmeye ve uygulamaya zaman ayırmanız gerekir ve bu zaman kısa bir süre değildir!

Kendi işiniz dışında bir de dijital pazarlama ile ilgilenme gibi bir imkanınız olmayacaktır çünkü başarılı bir dijital pazarlama yönetimi zaman alan bir süreçtir. Her şeyden önce bir bilgi birikimi gerektirir. Bir dijital pazarlama danışmanlık şirketi veya bir dijital pazarlama danışmanı tutarak, işlerin operasyonel tarafına odaklanabilir ve diğer alanlarda işinize zaman ayırabilirsiniz.

Daha fazla kanal kullanımı sağlanır.

Tek başınıza veya küçük bir ekiple dijital pazarlama üzerinde çalışmaya başlarsanız, tüm sosyal medya kanallarını veya araçlarını kullanmak için gereken kaynaklara veya bilgiye sahip olmadığınızın hemen farkına varacaksınızdır. Örneğin, sosyal medya reklamlarına dayalı bir pazarlama planı oluşturuyorsanız, etkili bir PPC kampanyası uygulamayabilir ve bu fırsatı kaçırmış olabilirsiniz.

Dijital pazarlama yapabilmek için arama terimleri, rekabet bilgisi, etkili reklamlar vb. hakkında bilgi sahibi olmanız lazımdır. Bir dijital pazarlama danışmanıyla çalışmak, pazarlama çalışmalarınızı artırmanıza ve internet sitesi trafiğinizi, satışlarınızı vb. artırmada yardımcı olacaktır.

Yeni stratejilerle ilerlersiniz.

Deneyim, dijital pazarlama danışmanlarının, sizin daha önce belki de düşünmemiş olduğunuz yeni pazarlama stratejileri bulmasını mümkün kılar. İşinizi, rakiplerinizi, hedef kitlenizi ve satış hedeflerinizi incelemek, dinamik fikirler ve daha iyi stratejiler benimsemek için birçok projeye dayalı deneyime sahiptirler.

Ayrıca, ürün veya hizmetinizin faydalarını hedef kitlenize iletmenin yeni yollarını bulurlar veya bu konuda size yardımcı olurlar. 

Belirli bir bütçe ile çalışma imkanınız olur.

KOBİ'lerin dijital pazarlama danışmanlarıyla çalışmay tercih etmemelerinin asıl sebeplerinden biri, maliyetlerin engelleyici görünmesidir. Ancak, dijital pazarlama danışmanları proje bazında da çalışabilirler yani kısa vadeli olarak da bir çalışma anlaşması yapabilme imkanınız vardır. Önemli nokta ise, etkili bir dijital pazarlama kampanyasıyla getirinizin yatırımınızdan daha çok olacağıdır.

Bir dijital pazarlama danışmanı ile çalıştığınızda, onlar en iyi anahtar kelimeleri araştırır, etkili sosyal medya stratejileri uygular ve benzeri birçok çalışma yaparlar ve bunları yaparken de birçok araç kullanırlar. Siz de bu araçlardan danışmanlık sırasında ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Marka otoriteniz oluşur.

Dijital pazarlama danışmanları, şirketlerin gözden kaçırdığı bir yönü, çalışmalarının marka otoritesini ve alaka düzeyini oluşturmaya yardımcı olur. Marka itibarınızı ve SEO etkinliğinizi artırmanın avantajlarından yararlanırsınız.

Dijital pazarlama aslında, hedef kitlenizin keyfini çıkarabileceği ve ilgisini çekebilecek değerli içerikleri sağlamakla ilgilidir. Pazarlama kampanyanız sona erdikten sonra bile, sosyal medya kanallarınızı takip etmeye ve bunlarla etkileşime geçmeye, e-posta listelerine kaydolmaya ve daha pek çok şeye istekli insanlar olacaktır.

Ölçülmüş kesin sonuçlar elde edersiniz.

Son olarak, bir dijital pazarlama danışmanı ile çalışmak, dijital pazarlama ile ilgili sonuçları ölçebilecek bir profesyonelle çalışacağınız anlamına gelir. Örneğin, reklam metni veya görselindeki bir farklılığın bir reklamın tıklama oranını nasıl değiştirebileceğini görebildikleri için PPC kampanyaları en etkili kampanyalar olabilir.

Ayrıca web sitenize gelen ziyaretçi sayısını, hemen çıkma oranını vb. incelenmiş ve iyileştirme alanları belirlenmiş olur.

Bir dijital pazarlama danışmanlık firmasıyla çalışmak, içinizin rahat etmesi demektir.

İş parametrelerinizi, rakiplerinizi, hedef kitlenizi ve daha fazlasıyla ilgilenecek uzmanlarla çalışacaksınız. 

Daha da iyisi, pazarlamayla ilgilenirken işinizin diğer yönleri üzerinde de çalışabilirsiniz. Sınırlı bir bütçeye sahip küçük bir işletme iseniz, dijital danışmanın uzun vadeli planları yatırıma değecektir. Örneğin, artan web sitesi trafiğinden, müşteri katılımından ve pazarlama etkinliğinden yararlanabilirsiniz.

What does a Digital Marketing Consultant do?

İnternetteki varlığınızı artırmak ve geliştirmek, olası olan tüm kanalları kullanmak anlamına gelir. Bunu yapmak için bir dijital pazarlama danışmanları size birkaç alanda yardım edecektir.

Mevcut durumunuzun denetimini yapar:

Bir dijital pazarlama danışman firması, olumlu noktalarınızı ve iyileştirme alanlarınızı belirlemenizde yardımcı olacaktır. Eksiklerinizi belirlemek, gerçek büyüme kaldıraçları oluşturacakları için strateji sürecindeki ilk adımdır. Bu nedenle, zayıf bir içerik stratejisinden şikayetçiyseniz, dijital pazarlama danışmanları zengin ve alakalı içerik oluşturmanıza yardımcı olacak, böylece trafiği ve repütasyonunuzu artıracaktır.

Hedefinizi ve alıcı kişilikleri bilir:

Bir alıcı kişiliği (buyer persona), ideal müşterinizin bir dizi biyografik, demografik ve hatta psikolojik bilgiye dayanan kurgusal temsilidir. Alıcı kişiliğinizin gelişimi, mümkün olan en iyi teklifi sunma ve etkili bir strateji geliştirmede çok önemli bir adımdır ve aynı şekilde hedefinizi de bilmek görünürlük yolundaki başlangıç noktasıdır.

Bir strateji ve eylem planı oluşturur:

Mevcut durum analizi sonrasında danışmanlar, hedeflerinize ulaşmanız için size özel bir strateji oluşturur. Bir içerik stratejisinin uygulanması, kampanyalar, paylaşımlar…

Tüm bu adımlar, internette daha görünür olmanıza, olası satışlar oluşturmanıza, marka bilinirliğinizi geliştirmenize veya sadakati güçlendirmenizi mümkün kılar. 

Belirli bir stratejik plan geliştirir:

Dijital pazarlama bütçenizin yatırım getirisi, temel olarak net hedeflerin tanımına dayanır. Potansiyel riskleri nasıl tahmin edeceğinizi bilmek ve önleyici tedbirleri uygulamak, hoş olmayan sürprizlerden kaçınabilmeniz için çok önemlidir.

PPC (tıklama başına ödeme) kampanyalarını kullanır:

SEO’nun aksine, PPC kampanyası anında sonuçlar ve gerçek zamanlı maliyet kontrolü sunar. Yatırım getirinizi artırmak için, bu işlemi etkili anahtar kelimeler üzerinde gerçekleştirmek ve düzenli analizini yapmak çok önemlidir.

"Beğenilerin" ve "paylaşımların" ötesinde bir ölçüm yapar:

Bir dijital pazarlama danışmanı, sosyal medyadaki “beğeniler” ve “paylaşımların” sayısına bakmakla yetinmez. İlgili bir analiz yapabilmek için kesin rakamlara sahip olmak gerekir. Bunu yapmak için de oluşturulan olası satış sayısı, trafik, dönüşüm oranı gibi temel performans göstergelerine bakarlar.

SEO'nuzu (arama motoru optimizasyonu) nasıl optimize edeceğinizi bilir:

HubSpot raporuna göre, SEO, tüm dijital yöntemlerin bir araya getirilmesiyle olası satış yaratma açısından listenin başında gelir. Birçok şirket SEO'yu uygulamayı kolay bulsa veya herhangi bir finansal yatırım gerektirmese de, göründüğünden çok daha karmaşık olduğu ortaya çıkmaktadır. SEO'dan yatırım getirisi ummak için yani Google algoritmasına yanıt vermek için birçok kuralın bilinmesi gerekir. Bu kuralları da dijital pazarlama danışmanları iyi bilir ve size yardımcı olabilir.

Açılış sayfalarının optimizasyonunu yapar:

Yatırım getirinizi artıracak bir diğer unsur ise açılış sayfaları yani landing page’lerdir. Açılış sayfası, bir kullanıcının bir bağlantıyı tıkladıktan sonra geldiği ilk sayfadır. Bu sayfalar; bir ziyaretçiyi potansiyel müşteriye, ardından da bir müşteriye dönüştürür. İlgi çekici bir landing page oluşturmak için dijital pazarlama danışmanlığı ideal bir çözümdür. 

Pazarlama otomasyonunu kullanır:

Dijital pazarlama şu anda pazarlama alanında öncülük ediyor ve bu kapsamda pazarlama otomasyonları modaya uygun bir araç olduğunu kanıtlıyor. Tüm dijital pazarlama danışmanları tarafından kullanılan geleceğin bir aracı, dönüşüm sürecinde önemli ölçüde zaman kazandırıyor. Oracle’a göre pazarlama otomasyonu kullanan işletmeler %200 daha yüksek dönüşüm oranı elde ediyor.

Dijital Pazarlama Danışmanının Görev Türleri

Bir müşterinin dijital hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak en uygun yolları belirlemek için dijital pazarlama danışmanı, markanın faaliyet alanını analiz eder ve firmaya özel bir strateji oluşturur. İşte dijital pazarlama danışmanlarının tipik görev türlerinden birkaçı aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Mevcut dijital pazarlama stratejinizin analizini yapmak

Halihazırda dijital pazarlama kampanyaları uyguladıysanız, danışman bu alandaki performansınızı inceleyecek ve önerilerde bulunacaktır. Örneğin, rakiplerinizin Facebook yayınlarını ve Facebook yayınlarınızı karşılaştırabilir veya Google Ads kampanyalarınızı denetleyebilir. Ardından dijital pazarlama danışmanınız raporunu somut bir eylem planıyla size iletir.

Satışlarınızı iyileştirmek

Dijital pazarlama danışmanları cironuzu geliştirmek için pazarlam yöntemleri bulurlar. Örneğin, bir e-ticaret sitesiyseniz ve müşterilerinizin çoğu alışveriş sepetini terk ediyorsa, birlikte çalıştığınız danışmanınız yeniden hedefleme kampanyaları uygulamanızı tavsiye edebilir.

Marka bilinirliğinizi geliştirmek

Markanız için bir isim yapmak çok da kolay değildir. Ününüzü oluşturmak bazen gerçek bir “challenge” olabilir. Dijital pazarlama uzmanınız, markanızın internette görünürlüğünü artırmak için kampanyalar oluşturarak ününüzün oluşmasında size yardımcı olabilir.

İlgi çekici trafik fırsatları bulmak

Bir dijital pazarlama danışmanı sektörünüze uyarlanabilecek trafik kaynaklarını belirler. Burada uzmanı dinlemek çok önemlidir çünkü o bu alanda profesyonellemiş bir kişidir. Yanlış bir hamle gereksiz gidere sebep olabilir. Örneğin, yeni hasta arayan bir diş hekimiyseniz, önce Facebook reklamlarına yatırım yapmak hata olur. Yeni bir şehre yeni taşındığınızı ve bir dişçi aradığınızı hayal edin. Yakınlarda birini nasıl bulacaksınız? Tabii ki Google'da arama yaparak! Bu nedenle diş hekiminin benimsemesi gereken en iyi strateji Google arama sonuçlarında yer almaktır. Bunun için yerel bir SEO kampanyası planlamak oldukça etkili olabilir.

Müşterilerinizle etkileşimi artırmak

Müşterilerinizle etkileşim kurmak, dijital pazarlamada kazanan bir stratejidir. Müşterileriniz elçilere ve artan satışlara dönüşebilir. Bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olmak için dijital pazarlama danışmanınız çekilişler yapmanızı tavsiye edebilir.

İstatistikleri analiz etmek

Dijital pazarlama danışmanı, güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemek için web sitenizin istatistiksel verilerini detaylıca yorumlayabilir. Bunun için Google Analytics hesabınızı analiz edecek, Google Search Console’dan verileri inceleyecektir. Bu, hedef kitlenizin içeriğinizle nasıl etkileşime girdiğini anlamasına ve iyileştirilmesi gereken alanları belirlemesi sağlar.

Neden Dijital Pazarlama Danışmanlığı Almalıyım?

Dijital dünya, müşteri ilişkilerinin yeni temas noktasıdır. İnternette müşterilerle olan  iletişimi etkinleştirmek için birçok kaldıraç mevcuttur. Bununla birlikte, etkili ve sürdürülebilir bir dijital strateji geliştirmek bir dizi beceri gerektirir. Gerçek ve büyük faydalar sunacak sonuçlar için, dijitalleşme konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama danışmanlığını kullanma ihtiyacı esastır. 

Her işte de olduğu gibi, temel hedef ciro artırmaktır. Bu, internetteki satışlarınızın artmasını gerektirir ve bunun için de etkinleştirilmesi gereken bir dizi kaldıraç vardır.  Bu etkinleştirmeyi web'deki görünürlüğünüzü artırmakla başlamak gerekir.

Dijital pazarlama danışmanlığının temel amacı, müşterilerinin çevrimiçi varlığını geliştirmektir. Bu nedenle, alanında profesyonel olan kişilere dijital kısmı emanet ederek kaliteli ve etkili bir online iletişimden yararlanmak için dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bir dijital pazarlama danışmanlığının en büyük avantajı ise çeşitli tecrübelere sahip ve dijital pazarlamanın kaldıraçlarında üst düzey uzmanlığa sahip uzmanları bir araya getirmektir. Dijital pazarlamacı,  trafik yöneticileri, Google Adwords uzmanları, içerik pazarlamacıları… Dijital pazarlamanın alt kollarında işinde uzman birçok kişi olduğundan herkesin kendi alanındaki uzmanlığından yararlanarak eksiksiz bir hizmetten fayda sağlayabilirsiniz. Tek bir proje yöneticisine sahip olabilir, iletişimi ve stratejinin tutarlılığını kolaylaştırabilirsiniz.

Bu nedenle, Albert Solino gibi bir dijital pazarlama danışmanlığına başvurmak, herhangi bir şirkete şiddetle tavsiye edilir. Bir dijital pazarlama danışmanlık firmasını aramak, aynı zamanda yatırım getirinizi artırdığınızdan emin olmak anlamına gelir. Siz de görünürlüğünüzü geliştirmek ve mevcut dijital medyanın potansiyelinden yararlanmak istiyorsanız, Albert Solino’yla birlikte çalışmaya “evet” diyin!

Aşağıdaki durumlara uyuyorsanız, bir dijital pazarlama danışmanlık şirketinden hizmet almanız sizin için uygun olabilir:

  • Yeni müşterilere ulaşmak için faaliyetlerinizi yeni pazarlarda genişletmek istiyorsunuz
  • Dijital pazarlama stratejiniz için rehberliğe ihtiyacınız var
  • Müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle etkileşimi artırmayı hedefliyorsunuz
  • İnternette öne çıkmak ve ön planda olmak istiyorsunuz
  • Kendi işinizle çok meşgulsünüz ve dijital pazarlama kısmıyla ilgilenecek vaktiniz hiç yok

Neden Albert Solino ile Çalışmalıyım?

Albert Solino Dijital Pazarlama Danışmanlığı olarak temel amacımız, şirketlerin yeni müşterilere ulaşması için internette etkin bir şekilde rol oynaması konusunda tavsiyelerde bulunmak ve destek olmaktır. Dijital pazarlama sektörü sürekli geliştiğinden dolayı, Albert Solino olarak en iyi uygulamaları müşterilerimize yönlendirebilmek için en son çıkan dijital trendleri (SEO, sosyal medya vb.) iyi bir şekilde takip ederiz. Özetle gerçekleştirdiğimiz faaliyetler şu şekildedir: 

Hedef kitlenin belirlenmesi

Hangi araçları kullanacağımıza karar vermeden önce hedef kitlenizi belirliyoruz. Bunu yapmak için de sizlere birkaç soru yöneltiyoruz:

  • Hizmetiniz veya ürününüz/ürünleriniz ile ilgilenen müşteriler kimler?
  • Ne arıyorlar?
  • Kaç yaşındalar? Cinsiyetleri ne ?
  • Maddi durumları nasıl?..

Tüketici profilini belirleyerek satışı daha iyi hedeflemek için en iyi stratejiyi seçiyoruz.

Bir medya stratejisi oluşturma

Sosyal ağlar, yeni müşteriler bulmak ve onları işletmemize yönlendirmek için mükemmel bir alandır. Elbette bu alanda başarılı olmak için kaliteli bir stratejik planlama gerekir. Buna göre kullanıcıyı çekmek için en uygun yöntemi belirliyor ve buna göre bir medya stratejisi geliştiriyoruz.

SEO

Kim olursak olalım veya ne arıyorsak olalım, Google’da bir şey arattığımızda çıkan sonuçlarda çoğu zaman birinci sayfadan ileriye gitmeyiz. İlk sayfada çıkan, hatta ilk sırada çıkan sonuca tıklarız ve aradığımızı orada bulmayı hedefleriz. İlk sayfa, aradığınızı bulmak için gayet yeterlidir. Bu nedenle sizin de işletmenizin ilk sayfada yer alması çok önemlidir. Biz de tam olarak bunun için çabalıyor ve bunu yaparken de SEO stratejileri, anahtar kelimelerin kullanımı gibi detaylara önem gösteriyoruz.

Web sitelerinin optimizasyonu ve oluşturulması

Dijital pazarlama yoluyla kendinizi tanıtmak için ilk adım nedir? Tabii ki bir internet sitesi oluşturmak! Ancak sayfanızın bilinmesi ve görünmesi için Google sonuçlarında ilk sayfada olacak şekilde optimize edilmesi gerekir. Albert Solino, web sitenizin oluşturulması ve optimizasyonu ile titizlikle ilgilenir

Peki neden Albert Solino’yla çalışmalısınız?

İlk cevap açık: çünkü alanımızda uzmanız.

Albert Solino’da, konuyla ilgili tutkulu, doğru teknikler konusunda becerili ve işletmeler için sonuç alma konusunda deneyimli kişiler çalışmaktadır. Çoğu insanın doğru şekilde kullanmayı bilmediği araçları ve programları kullanırarak işletmenize büyük faydalar sunarız. Bizimle çalışmaya başladığınızda, becerilerimizden, deneyimlerimizden, yeteneklerimizden ve araçlarımızdan da yararlanabilirsiniz!

Dijital pazarlamadaki en son trendleri takip etmenize yardım edilmesini ve dijital pazarlama stratejilerini etkin bir şekilde güçlendirilmesini istiyorsanız Albert Solino doğru cevap olacaktır!

Albert Solino dijital pazarlama ekibi, gerçek ve sanal dünyada her gün aynı anda birden fazla müşteri için çalışan uzman kişilerden oluşur. Müşterilerimizin hedefleri ve isteklerine göre planlama yaparlar. Bu nedenle, şirketin hangi aşamada olduğuna bakmazlar ve yine de iş başarısı vaat edebilirler. 

Albert Solino dijital pazarlama danışmanlığıyla çalışmak, tüm ölçekteki işletmelerin dijital pazarlama ortamında sürekli değişen pazarlama trendlerine, arama motoru algoritmalarına ve kullanıcı davranışına ayak uydurmasını sağlar. Aynı zamanda, büyük şirketlerin de  çok kanallı stratejiler geliştirmesine olanak tanır. 

ALBERT SOLINO CONSULTING

DIGITAL MARKETING CONSULTANCY

Experienced in Digital Marketing Consultancy, Albert Solino offers a great package of marketing and SEO services tailored specifically for your company & online business.

What is Digital Marketing Consultancy?

Digital Marketing Consultancy; provides more effective interactions between your company & customers. By means of digital marketing tools, your business gain expert perspectives & strategies to reach new potential customers more easily.

Digital consulting services assist companies in all necessary optimization processes to ensure a digital presence.  

How Do We Deliver Our Professional Digital Marketing Consultancy?

We Listen to You First

Target the Right Audience

Project Analysis

Reach The Potential Customers Quickly

Competitor Analysis

Evaluation and Improvement

Albert Solino Digital Marketing Consulting Services

SEO-Analysis

Dominate Search Results with SEO (Search Engine Optimization)

Through the analysis of specific keywords and by balancing the search volume of them, our search engine marketing consultants identify the SEO goals, define the target audience and drive valuable traffic to the website of your business.

Grow Your Business with Google Ads

If you want to generate a valubale and great traffic to your website, PPC consultation is the right chose. Our experts in digital marketing manage every product and service campaign with full efficiency in the aim of attracting more potential clients; and finally increasing revenue of your company.

Social Media Management

By creating and establishing the social media strategy on major social channels such as Facebook, Twitter, LinkedIn, Youtube and Instagram we increase the visibility of your brand. By determining the right target audience, we turn your potential leads into your existing customers and boost your brand awareness.

Personalized Email Marketing

By means of in house developed e-mail marketing software (MailSoftly), we send bulk newsletters, sales promotions, special offers and discounts to your target audience as a personalized message for the direct marketing of your products & services.

Content Marketing

With the accurate keyword analysis we increase your website's ranking. Plus, with a well-structured and organized content plan,
we implement the right strategies through the process.

How Does Your Business Benefit from Digital Marketing?

Digital Marketing Consultant

The digital marketing consultant creates high-quality, relevant content to your website in accordance with Google SEO guidelines.

A digital media consultant manages your company's online reputation. Performs social media and community management. A professional digital media consultant boosts your brand awareness positively impacts your overall marketing plans.

Albert Solino's digital strategy consultants, provides quality and trustworty digital marketing consulting services aligned with the exact customer requirements.

Frequently Asked Questions About Digital Marketing Consultancy

What is Digital Marketing Consultancy?

Digital marketing consultancy creates a solid digital marketing strategies for companies; builds a roadmap for growth of your company in the competitive market. Plus, digital marketing consulting successfully implements the digital marketing strategies in the necessary channels in order to reach your target audience correctly.

What is Digital Marketing Consultant?

An online marketing consultant develops strategies to increase brand awareness Through the right marketing channels Digital Marketing consultant introduces possible new customers to your service or product. By means of effective online marketing campaigns turns your potential leads into your customers and boost your brand awareness. Evaluates the market by understanding consumer behaviour. Follows marketing trends and aligns the marketing strategy with new digital marketing trends & new major algorithmic updates. By means of Professional analysis tools, creates and improves the SEO fiendly content aligned to the marketing strategies. By means of Professional analysis tools, creates and improves the SEO fiendly content. aligned to the marketing strategies. Improves your brand awareness and increases your company's social media presence on specific social media platforms.

What is the Digital Consulting Service?

Digital consulting helps your company sell more products and services online by increasing your website traffic.Instead of hiring and training an employee, digital consulting saves you time for the online proceses. For digital consulting, you only pay for the services you receive. Strategies implemented with digital consultancy can be implemented and developed for a period of time. All that needs to be done is to carry out the optimization strategy correctly.

What does a Digital Marketing Consultant do?

An internet marketing consultant develops strategies to increase brand awareness. Through the right marketing channels digital strategist consultant, introduces possible new customers to your service or product. By means of effective online marketing campaigns a web marketing consultant turns your potential leads into your customers and boost your brand awareness. A digital marketing strategy consultant evaluates the market by understanding consumer behaviour. A website marketing consultant follows marketing trends and aligns the marketing strategy with new digital marketing trends & new major algorithmic updates. By means of professional analysis tools, an SEO and digital marketing consultant creates and improves the SEO friendly content aligned to the marketing strategies. A digital media consultant improves your brand awareness and increases your company's social media presence on specific social media platforms.