Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Elektronik ortamlarda gerçekleştirilen tüm ticari ve ekonomik faaliyetlerin, hedef kitle tarafından tam ve net olarak dikkat çekilmesi adına etkili bir şekilde yönetilmesi gereken dijital pazarlama artık daha profesyonel eller tarafından yürütülüyor. Firmaların tüm amaç ve hedeflerine en iyi ve en etkili şekilde ulaşmaları için büyük özen gösteren dijital pazarlama ajansı kısa sürede belirlenen amaçlara ulaşılmasını sağlıyor.

Explore!

Dijital pazarlama, kullanıcı deneyimi, içerik pazarlama ve benzeri konulardaki tüm yaklaşımlarımızı, danışmanlık sürecimizin detayları ve bu hizmetimizin püf noktalarının açıklandığı Digital Marketing Agency our page will be interesting to you.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, ürün ve hizmetlerin daha fazla ve daha geniş kitlelere duyurulması, işyeri ya da mağaza açmadan da satış yapılabilmesi ve zaman kavramına bağlı kalmadan sürekli ve düzenli pazarlama anlayışının devam etmesini sağlayan bir kavramdır. İnternetin gücü ve mobil cihazların devrimi ile ticaret ve pazarlama anlayışındaki değişim sayesinde dijital pazarlama anlayışı ortaya çıkmıştır. Online reklam ve satış stratejileri ile ulaşılabilecek her alanı değerlendirmek başlı başına bir dijital pazarlamadır.

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Söz konusu amaçlarla kurulan dijital pazarlama ajansları yıllardır devam eden geleneksel reklam anlayışını çok daha profesyonel ve günümüz şartlarına uygun olarak yapmaktadırlar. Söz konusu pazarlama faaliyetlerini çevrimiçi olarak tüm argümanların kullanılarak yapılması, dijital kanalların etkili ve verimli olarak kullanılması e-ticaretteki etkinliği de karlılığı da artırmaktadır.

dijital pazarlama ajansıDijital Pazarlama Ajansı Ne İş Yapar?

Son yıllarda çok daha fazla gündemde olan dijital pazarlama ajansı kavramı, pazarlama, satış ve ürün tanıtımının elektronik ortamlarda kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Ancak işletmelerin çok kompleks bir yapıya sahip olan sosyal medya ve dijital ortamlara tam anlamıyla hakim olması farklı bir departmana daha ihtiyaç duymasına neden olmaktadır.

Dijital Pazarlama Ajansı Neden Önemlidir?

Dijital ortamların yeniliklerine ayak uydurmak, etkileyici reklamlar oluşturmak ve bunları daha geniş kitlelere ulaştırmak tam anlamıyla bir profesyonellik ister ve bunu işletmeler kendi çabalarıyla yapmakta zorlanırlar. 

Ancak bu sektörde uzmanlarıyla birlikte yer alan dijital pazarlama ajansları bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin en büyük yardımcılarıdır. Söz konusu dijital ajans kavramı aslında çok genel bir bakış açısı olarak karşımıza çıkar ve dijital pazarlama birçok dala ayrılarak etkinlik alanı oluşturur.

Dijital Pazarlama Ajansı Anlayışı

Geleneksel ajanslardan farklı olarak, bir dijital pazarlama ajansı tarafından gerçekleştirilen herhangi bir pazarlama faaliyetinin başarısı tam olarak ölçülebilir ve bu açıdan daha fazla tercih edilir. İnternet kullanımının son derece yaygın olması, sosyal medya reklamcılığı gibi alışkanlıklar sosyal medya pazarlamasının dolayısı ile de dijital pazarlama anlayışını ortaya çıkarmıştır.

Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetleri Sunar?

İşletmeler etkinliklerini artırmak adına dijital pazarlama ajansı kurmak fikrine de kapılabilir ancak var olan ajanslardan destek almak da iyi bir fikir olarak kabul edilir.

dijital pazarlama ajansSöz konusu dijital pazarlama ajansları işletmelere şu alanlarda hizmetler sunar;

 • Etkili ve verimli olarak sosyal medya hesaplarının yönetimi
 • Firmaların web sitesi tasarımı ve internet yayıncılığı
 • Web sitesi trafik analizi, değerlendirme ve karlılık analizlerinin yapılması
 • Firmaların performans izleme ve raporlama çalışmaları
 • Sanal dünyada en önemli olan arama motoru optimizasyonu
 • Sanal pazarlama içerikleri oluşturma
 • Elektronik pazarlama ve posta hizmetleri
 • Marka ve imaj yönetimi çalışmaları

Alanında uzman çalışanları ile adeta internet dünyasının eli ve kolu olan dijital pazarlama reklam ajansı bu ve bunlara benzer pek çok konuda sınırsız hizmetler sunar.

Dijital Pazarlama Ajansları Nasıl Çalışır?

Dijital pazarlama ajansları hizmet vermek istedikleri kişi veya şirketlerin iş modelini ve hedef kitlesini en iyi şekilde belirleyerek çalışmalarına başlar. Ardından, hedef grubun hangi çevrimiçi kanallarda zaman geçirdiğini araştırır ve hedef grubun hangi kanallarda birden fazla etkileşime veya tepkiye sahip olduğuna karar verir. Ayrıca içerik pazarlama ajansı olarak da faaliyetlerini yürüten ajanslar şirket için bir dijital pazarlama stratejisi oluşturur.

Dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olarak en doğru plan nasıl oluşturulur ve uygulamaya nereden, nasıl başlanır sorularının cevabını arayan ajanslar işletmelerin verimliliğini artırma noktasında oldukça başarılıdırlar. Bu açıdan her firmanın daha etkili bir şekilde dijital pazarları kullanabilmesi için söz konusu hizmetlere ve dijital pazarlama ajanslarına ihtiyaç oldukça artmıştır.

Dijital Pazarlama Ajanslarına Neden İhtiyaç Duyulur?

Ticarette ve özellikle elektronik ticarette hedef kitlenin en iyi şekilde tahlil edilmesi tam anlamıyla bir profesyonellik gerektirir. Ayrıca Best Digital Marketing Agency Near You bununla da kalmayıp hedef kitlenin hareketlerini, ihtiyaçlarını ve alanlarını en iyi şekilde analiz ederek doğru hedefe ve doğru zamanda odaklanmayı sağlar. Sosyal medya pazarından tüm dijital platformlara kadar her alanda etkin ve verimli çalışmak isteyen firmaların mutlaka dijital pazarlama ajanslarına ihtiyaçları bulunur.

pazarlama ajansÇevrimiçi kanallarda kullanılan çevrimiçi reklamların veya sosyal medya reklamlarının dönüşüm oranını kontrol eder. Dönüşüm hedefleri genellikle satışları artırmanın yanı sıra marka bilinirliğini ve web sitesi ziyaretçilerini artırmaya yönelik diğer hedeflerdir. Bir dijital seo ajansı ile çalışırken karar vermek istediğiniz en önemli soru, neyi başarmak istediğinizdir. 

Bu hedefler, satışları artırmayı, trafiği artırmayı ve görünürlüğü artırmayı içerir. Pazarlama bütçenizi hedefleriniz dahilinde en etkin şekilde kullanmanız gerekiyor. Yanlış dijital ajans zaman ve para kaybına neden olabilir ve bütçeniz bittiğinde büyüme fırsatını kaybedersiniz.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Önemi

Dijital pazarlama, daha fazla sayıda potansiyel müşteriye, daha kesin hedef kitlelere, daha hızlı ve daha verimli bir şekilde ulaşmak için çalışan bir dizi stratejidir. Bunun için de dijital pazarlama ajanslarının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Hedef kitlenin yaş analizi, cinsiyet analizi, satın alma tahminleri ve ürünlere olan ilgilerinin analiz edilerek daha fazla kitleye olumlu olarak ulaşmanın amacı içinde olan dijital pazarlama ajansları, mobil mecrada daha fazla etkin olmanızı sağlar.

Doğru Dijital Ajans Nasıl Seçilir?

Girdiği piyasada başarılı olmak, daha fazla geniş kitleye hitap etmek ve satış rakamlarını artırmak tüm firmaların en temel amaçlarıdır. Başarılı dijital ajans referanslarını incelerken, orijinal kuralları ve doğru yöntemleri uyguladıklarından emin olunmalıdır. Sanal dünyada daha fazla paylaşım yapmak daha fazla başarıyı getirecek diye bir kural bulunmaz. Önemli olan doğru yerde doğru paylaşımlar yaparak hedef kitlenin dikkatini çekmek ve satın almasını sağlamaktır.

Hizmet verdiğiniz sektöre göre en iyi dijital pazarlama ajansı seçmek için dikkat edilecek hususlar şunlardır;

 • Çalışmayı düşündüğünüz ajans Google ile uyumlu olarak çalışabiliyor mu?
 • Daha önce en az sizin şirketiniz kadar büyük markalarla çalıştı mı?
 • Söz konusu ajansın referansları kimler?
 • Ekipleri, alanında uzman kişilere sundukları hizmetler için çalışıyor mu?
 • Firmanızın internet sayfasını Google arama motorunda ön plana çıkartabiliyor mu?
 • Uygun bütçe ile çalışarak etkinliğinizi artırıyor mu?
 • Doğru ürünlere yönelik doğru içerikler hazırlayabiliyor mu?
 • Hazırlanan ürün tanıtım içerikleri hedef kitle tarafından dikkat çekici oluyor mu?

Tüm bunların ayrıntılı olarak incelenmesi ve buna göre etkili bir dijital marketing ajansı ile çalışmaya karar verilmelidir.

Dijital Pazarlama Faaliyetlerinin Hedeflere Uygunluğu

Etkili ve verimli bir dijital pazarlama ajans çalışanlarının ilk yapmaları gereken şey firmanızla ilgili etkin bir yol haritasının hazırlanmasıdır. Bunu yapabilmek için de firmanızı ve firmanızın sunduğu mal ve hizmetleri en iyi şekilde tanıması ve buna özel içeriklerin hazırlanmasıdır.

Dijital pazarlama dünyası zorlu, kalabalık ve meşakkatli bir süreçtir. Sizinle aynı alanda olan dünya üzerinde belki de milyonlarca firma var ve her biri farklı performans pazarlama ajansı ile çalışıyor. Bu derin bir dünya olan dijital ortamda sizin ön plana çıkmanız, tercih edilebilir olmanız son derece önemli ancak bir o kadar da zorludur. 

Dolayısı ile seçeceğiniz dijital pazarlama ajanslarının hedeflerinize uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi, internet dünyasında öne çıkmanızı sağlamak son derece önemlidir. Doğru stratejiler geliştirebilen ve sanal dünyanın tüm inceliklerini bilerek sizi öne çıkartacak olan bir ajans bulamazsanız emeğiniz de paranız da zamanınız da boşa gidecektir.

Dijital Ajans Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

Bugün piyasada dijital pazarlama ajans hizmetleri kapsamında faaliyet yürüten birçok şirket bulabilirsiniz. Ancak çalışacağınız pazarlama ajansını seçmek sıradan bir iş olmamalıdır. Dijital ajansların ve ajans hizmetlerinin çeşitliliği nedeniyle hizmet talep etmeden önce iş ihtiyaçlarınıza en uygun dijital ajansı seçebilmek için analiz etmeniz ve değerlendirmeniz gereken bazı kriterler bulunmaktadır.

Dijital pazarlama ajanslarına karar verirken dikkat edilecek konular şunlardır;

 • Öncelikle firmanızın ihtiyaçlarını ve hedeflerini tam olarak belirleyin.
 • Seçeceğiniz ajansın sizi, hedeflerinizi ve çalışmalarınızı tam olarak anladığından emin olun.
 • Yapacağınız tüm çalışmaları belirli bir düzene ve zaman göre sıralayın.
 • Rekabet ettiğiniz firmaların çalışmalarını yakından takip edin ve hedefinizi belirleyin.
 • Bütçenize en uygun olan ajans tekliflerini değerlendirin.
 • Söz konusu ajansın iletişimin kalitesine dikkat edin.
 • Ajansın önceki çalışmalarını, referanslarını ve hazırladığı içerikleri inceleyin.

Dijital pazarlamada internet sitesinin en etkili olarak yönetimi ve arama motorunda öne çıkmasını sağlayacak olan ajansların ayrıca içerik hazırlama yeteneklerini de gözden geçirmelisiniz.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Çalışma Adımları Nelerdir?

Firmanızın gerek internet ortamında ve gerekse de sosyal medya ortamlarında öne çıkması için etkili bir dijital pazarlama ajansının çalışma adımlarını incelemek de önemlidir. Tüm platformlarda olduğu kadar sosyal medya ajansı olarak da faaliyet göstermesi gereken ajansların, faaliyetlerini, işlem basamaklarını ve referanslarını dikkate alın.

Seçeceğiniz etkili bir dijital pazarlama ajansının çalışma adımları şunlar olmalıdır;

 • Toplantı organizasyonu yapabilmelidir. Öncelikle ajans yetkililerinin sizi iyi derecede tanıması, sizinle doğru iletişim kurabilmesi ve ürünlerinizi tanıması önemlidir. Dijital ajans olarak sizi ve ne istediğinizi anlamak ajansların ilk yapması gereken çalışma olmalıdır.
 • Söz konusu ajansların ikinci olarak firmanızın hedeflerine odaklanması ve bu hedefler için etkili çalışmalar yapması gerekmektedir.
 • Dijital pazarlamada önemli olan site analizleri ve performans analizleridir bunları yapabilen ajanslara itibar ediniz.
 • Dijital bir iş stratejisi oluşturmak bir diğer önemli adımdır.
 • Firmanıza özel teklifler sunabilen ajanslar sizi en iyi anlayan ve tanıyan ajanslardır. Yapılan analizleri en iyi değerlendirerek yeni fikirler geliştiren ajanslarla çalışmalısınız.

Son olarak ajansların çalışma işlem basamaklarından biri de değerlendirme ve raporlama süreci olmalıdır. Düzenli olarak değerlendirmeler yapan ve analizleri doğru şekilde ortaya koyan ajanslar bu işi biliyor demektir.

Pazarlama faaliyetleri kapsamında yapılacak en büyük hata dijital ajans hizmeti alırken yanlış bir ajansla çalışmaktır. Dijital ajans seçimi, markanızın dijital varlığı ve konumu için oldukça önemli bir süreçtir. Markanızın dijital sektördeki konumunu güçlendirmek için doğru ajansı seçmeniz gerekiyor. Dijital ajans seçiminde yapılan hatalar markaların dijitalleşme yatırımlarını olumsuz etkileyebilir.

Dijital ajans seçimi yapılırken içine düşülen en büyük hatalar şunlardır;

 • Dijital ajans seçerken yapılan hatalardan biri ücretlere odaklanmaktır. Elbette her şirketin bu iş için bir bütçesi vardır. Ancak her marka dijital platformlarda başarılı olmak için bir dijital ajans ile işbirliği yapmaktadır. Fiyattan ziyade öncelikle sunulan hizmetlere ve sunulan teklifte beklenen sonuçlara odaklanmanız daha iyi olacaktır.
 • Her firma dijital ajans seçerken referanslarını inceler. Ancak referans inceleme prosedürleri de doğru bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bir ajansın çok sayıda referansa sahip olması size kaliteli hizmet sunacağı anlamına gelmez. Bu nedenle referans sayısı yerine, işi aldıkları noktaya ve geldikleri noktaya bakılmalıdır.
 • Dijital ajans sektöründe aynı hizmet için çok farklı fiyat teklifleri duyabiliyorsunuz. Pahalı tekliflerin kaliteli ve başarılı olacağını düşünmek de yanlış olur.
 • Dijital ajanslar, rakiplerinin yanında aynı hizmete düşük teklifler verebilir. Bu nedenle, düşük teklif tekliflerinin başarısız olacağına inanmak yanlış olur.

Ücretlere odaklanmak yerine hizmetin kalitesine ve dijital ajans ile iletişiminizin olumlu olup olmadığına bakmamız gerekiyor. Dijital varlıklarınızın ve bu alandaki yatırımlarınızın boşa gitmemesi için hata yapmamalı ve gerçek bir dijital ajans ile çalışmamalısınız.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Faydaları Nelerdir?

Dijital ajanslar, yalnızca ilgilendiğiniz hedef kitleye ulaşmak adına, uygun maliyetli çözümler konusunda uzmanlaşmış ve farklı öneriler getirebilen kişilerdir. Dijital pazarlama ajanslarından almak istediğiniz hemen hemen tüm hizmetler objektif olarak ölçülebilir ve değerlendirilebilir. Sizlere sunduğu hizmetler için dijital platformlarda ölçüm mekanizmaları mevcuttur. Bu sayede hangi kampanyaların veya iletişim araçlarının getirisinin yüksek olduğunu görebilir ve sonuçlara göre reklam bütçelerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

Başarılı dijital ajanslar sürekli güncellenmekte, güncel trendleri takip etmekte ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre yeni pazarlama stratejileri ile çözümler sunmakta, sürekli olarak farklı şubelere hizmet verdikleri için birçok kanalla etkileşime girmektedir. Bu sayede hangi pazarlama yönteminin hangi alanda, hangi hedef kitle için hangi dilin kullanılması gerektiğini daha iyi görebilirler.

Doğru Dijital Ajanslarla Çalışmanın Önemi

Çoğu geleneksel ajans dijital pazarlamada başarılı olacak donanıma ve bilgiye sahip değildir ancak size ürün veya hizmetlerini satmak istediklerinde dijital pazarlamada da aktif olduklarını söylerler. Örneğin bir grafik tasarım ajansı ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun, kullanıcılar, mobil kullanıcılar veya sosyal medya kanalları ile iş birliği içinde uygulanması gereken pazarlama stratejilerine hakim olamayabilir. 

Yanlış seçilmiş ajans size zaman, para ve hepsinden kötüsü büyüme fırsatlarına mal olabilir. Tasarruf korkusuyla verilen yanlış kararlar, işinizde ve hedeflerinizde eksiklere yol açabilir ve nitelikli ve profesyonel bir dijital ajansa ek kaynak ayırmanız işiniz, markanız ve sinirleriniz için daha iyi bir seçim olacaktır.

Dijital Ajanslar ve SEO Uyumlu Web Siteleri

Etkili bir dijital pazarlama ajansından beklenen en belirgin yetenek SEO uyumlu web sitelerinin kurulumu ve etkin olarak yönetilmesidir. Firmanızın web sitesinin Google tarafından tanınmış olması, arama motorunda öne çıkması ve ürünlerinizi arayanların ilk başlarda sizi bulması oldukça önemlidir. Marka yönetimi ve markanın ön planda olması başarılı bir dijital pazarlama ajansının en temel hedefi olmalıdır. Bu konularda yetenekli, tecrübeli ve garantili hizmet veren pazarlama ajanslarının önemi daha büyüktür.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi

Söz konusu yeni pazarlama çağının en etkili yönü hiç kuşkusuz sosyal medya yönetimizdir. Günümüzde tüketicilerin binden fazlası başarılı bir markanın sosyal medyada yer almasını bekliyor. Ancak tüketiciler, markanızın yalnızca basit bir sosyal medya varlığına değil, özel, tutarlı bir sosyal medya stratejisine sahip olmasını bekler. Hemen hemen tüm şirketler, ürün ve hizmetlerini pazarlamak için sosyal medyayı kullanmak zorunda olduklarını biliyorlar, ancak genellikle zayıf tasarım ve iletişim dili kullanıyorlar. İşte bu noktada sosyal medya destek hizmetlerimiz devreye giriyor.

dijital pazarlama ajansı nedirDijital Pazarlamada Sosyal Medyanın Önemi

Bugün yeryüzünde neredeyse her yaştan insan kendine uygun bir sosyal medya ağında fazlaca zaman geçiriyor. Bu açıdan dijital pazarlama çalışmalarında sosyal medya da çok büyük hacim kaplıyor. Alanında uzman bir dijital pazarlama ajansından da sosyal medya yönetimi konusunda oldukça büyük başarılar beklenir. Dijital medyada hedef kitlenin analizinin yapılması, yaş, cinsiyet, konum ve hatta ilgi odaklarının analiz edilmesi çok daha mümkün. Dolayısı ile etkili bir dijital pazarlama ajansının daha fazla hedefe ulaşmak için Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube gibi farklı sosyal medya platformlarının yönetiminde etkili olması beklenir.

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital ajanslar bir pazarlama stratejisi tasarlarken öncelikle şirketin yapısını, hedef kitlesini ve rakiplerini inceler. Daha sonra hedef grubun hangi zaman dilimlerini ve hangi kanalları kullanacağına karar verir. Bu sonuçlara dayanarak şirkete özel bir strateji oluşturur. Markanın iletişim dilinin, tasarım şablonlarının, aylık ve yıllık içerik planlamasının belirlenmesi, marka imajının oluşturulması, marka ile tüketiciler arasındaki sağlıklı iletişimin sağlanması bir dijital pazarlama ajansının temel sorumluluğudur. 

Birçok farklı departmana sahip olan dijital reklam ajansları için en önemli süreç iletişimdir. Bu iletişim e-posta, online mesaj grupları ve toplantılar aracılığıyla gerçekleşirken, ajansın marka temsilcileri bu süreçte köprü görevi görüyor. Kuşkusuz onlarca markaya hizmet veren ajanslarda iş planlaması çok önemlidir. Her markanın beklentileri farklı olsa da bu süreci en etkin şekilde sürdürmek bir ekip çalışmasıdır.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Kurumsal olmak hem sosyal medyada hem de diğer tüm internet ortamlarında her firmanın arzu ettiği bir durumdur. Dijital pazarlama ajanslarının etkinlikleri içinde söz konusu firmanın kurumsal olma çabaları da yatar. Kurumsal kimlik, işinizi, ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamanın en özel yoludur. Kurumsal kimlik, müşteriye güven verir ve satın alma olasılığını artırır.

dijital pazarlama ajanslarıDijital pazarlama ajanslarının kurumsal kimlik oluşturmak için yapacakları çalışmalar şunlardır;

 • Firmanın vizyon ve misyonunu etkili şekilde hazırlamak ve sunmak
 • Firmanın kalite değerini artırmak
 • Firmanın marka değerini artırmak ve duyurmak
 • Firmayı rakiplerine karşı benzersiz ve üstün kılmak

Dijital pazarlama ajanslarının bu ve bunlara benzer çalışmaları ile firmalar daha özgün, kurumsal bir kimlik kazanarak itibarlarını da artırırlar.

Dijital Ajansların E-Ticaret Çözümleri

Gelişen dünyada hızla artan e ticaret kullanımı, piyasada var olmak isteyen firmaların ve dijital pazarlama firmalarının en önemli konusudur. Firmaların eticaretlerinin zaman ve mekan mevhumu bulunmaz. Satışa sunduğunuz ürün ve hizmetlerin günün her anında, yılın her gününde müşterililerle buluşması an meselesidir. Dolayısı ile etkili ve verimli bir dijital pazarlama ajansından farklı e ticaret çözümleri beklenir.

Geliştirilecek olan e-ticaret çözümleri ile 7 gün 24 saat boyunca mağazalarınızı açık tutabilir, aynı anda sayısız müşteriye ulaşabilirsiniz. Ancak bu alanda etkili olmak için etkili bir internet sitesine, etkili tanıtım ve reklam faaliyetlerine ihtiyaç duyulur. Etkili çözümlerle uluslararası piyasada faal olan e ticaret siteleri ile entegre, tüm ürünlerinizi içeren, sade, kullanışlı, mobil uyumlu sitenin hazırlanması ve kullanıma sunulması gerekir.

Dijital Pazarlama Ajanslarının Avantajları

Dijital pazarlama konularında etkin ve verimli bir ajansla iş birliği yapıyorsanız birçok avantaja da sahip olacaksınız demektir.

Dijital pazarlama ajanslarıyla çalışmanın firmalara sağlayacağı avantajlar şunlardır;

 • Pazarlama masraflarını en aza indirir
 • Pazarlama konusunda uzman ve yeterliliği olan kişilerle çalışma imkanı sağlar.
 • Yeni fikirler ve stratejiler geliştirebilirsiniz.
 • Pazarlama sahasında daha esnek ve ani kararlar alınabilir.
 • Ölçülebilir ve analiz edilebilir sonuçlar elde edilir.
 • Pazarlama alanının tüm araçları etkin şekilde kullanılır.

Bu avantajlarla çalışacağınız bir dijital pazarlama ajansı ile pazar payı daha da artacak ve işlem hacimleri büyüyecektir.

Dijital Pazarlama Ajansı ve Marka Yönetimi

Her firmanın hizmet alanında marka olması ve marka değeri olarak bilinmek istemesi asıl ve birinci hedeflerindendir. İnternet pazarlamacılığı, bir yandan marka yöneticilerine yeni görevler eklerken, diğer yandan pazarlama ve satış imkanları sunar. Benzersiz markalaşma özellikleri sunan bir veri aktarım kanalı olan dijital pazarlama ajansları söz konusu firmanın her platformda markasının duyulması, bilinmesi ve marka değerinin artırılması yönünde olumlu çalışmalar yürütür.

Dijital pazarlama ile marka yönetimi, insanların ürünlere olan güvenini artırmakla birlikte güven içinde satın alma ihtimallerini oldukça artıracaktır. Daha güçlü firmalar için daha kaliteli ve etken bir markanın ortaya çıkması zorunludur. Marka yönetimi, tüketicinin satın aldığı ürünle ilgili bir muhatabının olduğu hissini uyandırır ve güveni artırır.

Dijital Pazarlama Ajansları ve Markalaşma İlişkisi

Marka pazarlaması açısından satış alanına fiziksel iniş ve müşterilerin bu vesileyle gelmesi son yıllarda belki de süreçteki en önemli faaliyetlerden biriydi. Ancak teknoloji geliştikçe ve işletmelere farklı fırsatlar sundukça şirketlerin bu fırsatlardan yararlanma kapasitelerini artırdı. Doğal olarak dijital pazarlama ajanslarının çalışma alanına giren markalaşma son derece önemli hale geldi. Özellikle hemen hemen tüm işlerinin dijital dünyaya taşınmasıyla birlikte üretim ve pazarlamanın tek adresi dijital dünya oldu.

Bu yeni internet destekli pazarlama sürecinde, bir markayı pazarlamak için bir markaya ait bir web sitesine sahip olmak yeterli olmayabilir. Dijital ortamda şirketler, markalarını düşünme platformları, tartışma platformları, çatışan web siteleri, haber grupları, e-posta, çeşitli bloglar, mobil bloglar ve sosyal medya pazarlaması ve diğer tüm platformlarda etkili ve verimli bir markalaşma sürecinin takip edilmesi gerekmektedir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ajansları bünyesinde görev yapan uzmanları, şirketin imajını güçlendirmek ve marka büyümesini sağlamak için çalışıyor. Pek çok faaliyeti bir arada sürdüren dijital pazarlama ajanslarının görev sorumlulukları içinde birçok faaliyet alanı bulunmaktadır.

Dijital Pazarlama Uzmanının Görevleri Nelerdir?

Best Digital Marketing Agency Near Youİnternet üzerinden her türlü reklam ve pazarlama ile ürün ve hizmet satışını ve bunun yollarını, teknik yöntemlerini geliştiren dijital pazarlama uzmanları pek çok alanda etkili görevler yürütürler.

 • Dijital pazarlama ajanslarında görev yapan uzmanlarının çalışma alanları şunlardır;
 • Dijital dünyadaki trendleri ve yenilikleri yakından takip ederler.
 • Dinamik ve kendini geliştiren faaliyetlere katılarak işletmelerin performansını artırırlar.
 • Reklam söz konusu olduğunda sosyal medya platformlarını en etkili şekilde yönlendirir.
 • E-posta pazarlama, Google Analytics, mobil pazarlama ve SEO uyumu ile ilgili önemli çalışmalar yaparlar.
 • Firma ve ürünlerini daha geniş bir kitleye ulaşarak stratejiler geliştirir ve marka kalitesini artırır.

E ticaret alanında zamanın ve çağının tüm gereklerini etkili bir şekilde yerine getiren dijital pazarlama uzmanları son derece başarılı çalışmaları yürütürler.

Dijital Pazarlama Yöntemleri

Dijital pazarlama çağında kullanılan birçok yöntem ve teknik bulunmaktadır. Dijital pazarlama uzmanları da elde ettikleri tecrübe, bilgi ve deneyimleri ile uzman olarak pek çok faaliyeti firmaların lehine kullanırlar. Online satış için sektöre ve ürün türüne göre pazarlama yöntemi seçilerek kullanılabilir.

İşletmelere büyük fayda sağlayan dijital pazarlama türleri şunlardır;

 • Arama motoru optimizasyonunu sağlamak
 • Etkili ve verimli içerik pazarlama seçenekleri sağlamak
 • E-posta pazarlama seçeneklerini sunmak ve yürütmek
 • Sosyal medya pazarlamacılığını etkili şekilde yönetmek
 • Pazarlama ile ilgili yeni stratejiler geliştirmek

Ürün pazarlaması çok önemli ve firmaların doğru yöntemleri kullanması gerekiyor. Dijital pazarlamada sunulan çeşitler firma yapısına, ürün çeşidine, hedef kitlenin yapısına ve bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır?

Dijital pazarlama seçenekleri ve kullanılan yöntemler çağımızın gereklerine göre çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. İnternet ortamında yapılabilecek her türlü pazarlama tanıtım ve satış hizmetlerinin en ideal şekilde yapılması için dijital pazarlama yöntemleri kullanılır.

Dijital pazarlama yöntemlerinin etkili bir şekilde kullanılabildiği alanlar şunlardır;

 • İnternet web siteleri aracılığı ile dijital pazarlama
 • Blog sayfalarında kullanılan dijital pazarlama
 • Sosyal medya organlarında kullanılan dijital pazarlama

Firmalarınız için dijital içerikli pazarlama imkânlarından faydalanmak istiyorsanız, alanında uzman olan dijital pazarlama ajansları tarafından sunulan sınırsız hizmetlerle firmanızı ön plana çıkarmak her zaman mümkündür.