Dijital Pazarlama Danışmanlığı Almanızın Zamanının Geldiğinin 3 İşareti

Online pazarlama olarak da adlandırılan dijital pazarlama, markaların interneti ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterilerle bağlantı kurmasını teşvik eder. Buna yalnızca e-posta, sosyal medya ve web tabanlı reklamcılık değil, aynı zamanda bir pazarlama kanalı olarak metin ve multimedya mesajları da dâhil olabilir.

Temel olarak, dijital pazarlama, herhangi bir çevrimiçi pazarlama çabasını veya varlığını ifade eder. E-posta pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamcılığı, sosyal medya pazarlaması ve hatta blog yazma, dijital pazarlamanın harika örnekleridir; insanları şirketinizle tanıştırmaya ve onları satın almaya ikna etmeye yardımcı olurlar.

Peki, dijital pazarlama danışmanlığı kapsamında bir ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Aşağıdaki 3 madde eğer size uyuyorsa, kesinlikle bir danışmanlığa ihtiyacınız var!

İşte dijital pazarlama danışmanlığına ihtiyacınız olduğunu gösteren 3 işaret!

Satışlarınız düşüyor.

Ürün veya hizmetinize, müşteri hizmetlerinize, fiyatlandırma modelinize ve ekip üyelerinize güveniyor musunuz? Dördüne de evet yanıtı verdiyseniz, hayal kırıklığı yaratan satışlar, zayıf pazarlamadan kaynaklanıyor olabilir.  Sitenizde SEO çalışmaları gerçekleştirmeniz burada önem taşımaktadır. 

 

Kampanyaların neden başarılı veya başarısız olduğunu bilmiyorsunuz.

Web sitenizin trafiğini hızlandırdınız, ancak bu insanların nereden geldiğine dair hiçbir fikriniz yok mu? Ya da daha kötüsü, Google'ın neden birinci sayfasında olmadığına dair fikriniz yok mu? Pazarlama verilerinizi derinlemesine anlamadan büyüme neredeyse imkânsızdır. Daha da kötüsü, etkisiz kampanyalar ve stratejiler için değerli zamanınızı boşa harcarsınız.

Dijital pazarlama danışmanları, mevcut pazarlama girişimlerinizi denetleyebilir, size neyin işe yaramadığını söyleyebilir ve başarıları çoğaltabilir/geliştirebilir.

 

Sınırlı bir bütçeniz var.

Tasarruf etmeye çalışırken para harcamak mantıksız görünebilir, ancak Glassdoor'a göre, ABD'deki bir pazarlama direktörünün ortalama maaşı yılda 107 bin dolar. Bir dijital pazarlama yöneticisinin 73 bin dolar, sosyal medya yöneticisinin 50 bin dolar ve grafik tasarımcısının maaşı 45 bin dolar. Hepsini topladığınızda yıllık 275 bin dolar maaş olmuş oluyor.

Bordro vergisi, sağlık sigortası, yazılım lisansları ve kampanya maliyetleri ile bir pazarlama departmanı yıllık 500 bin dolardan fazla paraya ihtiyaç duyabilir. Bu kapsamda dijital pazarlama danışmanlığı almak çok faydalı olacaktır.

Bu 3 işarete siz de uyuyorsanız hemen dijital pazarlama danışmanlığı hizmetimizi inceleyin!

Daha Fazla Bilgi İçin...

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Güncel Google SEO Rehberi: SEO ile ilgili tüm ayrıntıların yer aldığı SEO kılavuzunda; SEO ile İşinizi Nasıl Geliştirebilirsiniz? Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Önemli SEO Kuralları ve Uygulamaları Nelerdir? SEO ile Performansınızı Nasıl Ölçebilirsiniz? Albert Solino SEO Danışmanlığı ve Hizmetleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi edinin...

Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetlerimiz: SEO ve Web Sitesi Yönetimi, Marka Konumlandırma ve Marka Stratejisi, Kreatif Hizmetler, Sektör ve Rakip Analizi, Sosyal Medya ve Google Ads Yönetimi, İçerik Pazarlama ve E-mail Pazarlama.

SEO Ajansı Hizmetlerimiz: Anahtar Kelime Araştırma Stratejisi, Site İçi SEO, Site Dışı SEO, E-ticaret SEO ve İçerik Planlama.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetlerimiz: İşinizi Google Ads ile Büyütüyoruz, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) İle Arama Sonuçlarına Hakim Olmanızı Sağlıyoruz, Kişiye Özel E-Posta Pazarlama Çalışmalarını Uyguluyoruz, Sosyal Medya Yönetimi ve İçerik Pazarlama Çalışmalarını Gerçekleştiriyoruz.