Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Yayınlar & Etkinlikler
Haberler & Duyurular

Haber Bülteni-Sayı:18 Aralık 2013-30 Milyon TL Tahvil İhracına Danışmanlık Yaptık

Albert Solino Haber Bülteni – Aralık 2013 Sayı:18 Albert Solino 30 Milyon TL Tahvil İhracına Danışmanlık Yaptı

Gündem:
Albert Solino olarak danışmanlık verdiğimiz Enerji piyasasının önde gelen şirketlerinden Palmet Enerji A.Ş.’nin iştiraklerinden Palen Enerji Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'nin 30 Milyon TL’lik tahvil ihracı başarıyla tamamlandık.

Peki, tahvil ihracı nedir; Şirket hisselerini halka açmadan, ucuz ve uzun vadeli finansman kaynağı sağlayabilmek için çıkartabilecekleri borçlanma senetleridir. Türkiye’de ki şirketlerin çoğu fabrika kurma, makine ekipman yatırımları ve faaliyetleri için gerekli olan finansman ihtiyaçlarını öz kaynaklarını veya banka kredileri kullanarak karşılamaktadır. Hâlbuki uzun vadeli yatırımlar ve projeler için finansman kaynağı noktasında banka kredilerinden çok daha avantajlı kaynaklar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise tahvil ihracıdır. Üzerinde bulunan kupon ve/veya anapara vadesi geldiğinde borçlu olan şirketin borçlarını ödemesi esasına dayanan bu menkul değerler, şirketlere ucuz ve uzun vadeli kaynak sağlama amacını taşımaktadır. Son dönemde yaşanan gelişmeler ve Borsa’da yapılan yeni düzenlemeler ile özel şirketlerin tahvil ihracı yapması desteklenmektedir. Anonim Şirket statüsüne sahip bir şirket ister halka açık ister payları BİST’de işlem görsün isterse halka kapalı bir şirket olsun Sermaye Piyasası hükümlerine göre tahvil ihracı mümkündür. Türkiye’de şirketlerin tanımaması nedeniyle çok da kullanmaya yönelmediği tahvil ihracının sunduğu diğer avantajları öğrenmek için lütfen tıklayınız.
Devamı… 

Başarılarımız:
Enerji sektöründe yer alan ve Türkiye’nin en büyük firmalarından olan Palen Enerji Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi alternatif finansman kaynağı arayışı içindeyken bize başvurdu. 
Devamı… 

Yönetici Ortak ’tan Mesaj
Bankalardan kredi almak yerine tahvil ihracına yönelen şirketler hem daha çok kazanıyor hem de sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunuyor. Türkiye’de şirketler yatırımları için çoğunlukla banka kredilerini tercih etmektedirler. Oysaki daha uzun vadeli, daha avantajlı ve en önemlisi daha az maliyetli bir finansman kaynağı için mutlaka tahvil ihracı değerlendirilmelidir. Son dönemde yapılan düzenlemeler ile tahvil ihracı birçok anlamda destekleniyor ve firmalar için birçok avantaj içeriyor.
Devamı… 

Bizden Haberler:
Bir önceki tahvil ihracı danışmanlığımızı haber olarak kullanabilir miyim?
Palgaz Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Albert Solino Kurumsal Finansman Hizmetleri A.Ş danışmanlığı ile 50.000.000 TL’lik Tahvil İhracı gerçekleştirdi.
Devamı… 

Rakamlarla Albert Solino:
Albert Solino Kurumsal Finansman Hizmetleri A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Dr. Esin Akbulut’un eski adıyla IMKB yeni adıyla BİST’de(Borsa İstanbul) işlem gören 400’e yakın şirketten 300’ü aşkının halka arz olmasında önemli görevler üstlendiğini biliyor muydunuz?
Devamı… 

İlgili Dökümanlar

Galeri

Lütfen tarayıcınızın kullanmakta olduğu Adobe Flash Player programını güncelleyiniz.

Get Adobe Flash player

Yayınlar & Etkinlikler
Mail Gönder
Sayfayı Yazdır
Paylaş
Bu servisiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum
Takip Et